در آستانه ديدار تيم ملي ايران و کره ي جنوبي در مقدماتي جام جهاني 2014 نگاهي به کره اي هاي حاضر در آلمان مي اندازيم.

سايت گل - سه لژيونر در ميان ملي پوشان کره اي که در ديدارهاي مقدماتي جام جهاني 2014 بازي کردند و يا در اردوي هاي آماده سازي تيم ملي حاضر بودند در بوندسليگا شاغل هستند.

چا دو ري مدافع 32 ساله ي باشگاه دوسلدورف، کو جا چول هافبک 23 ساله باشگاه آوگسبورگ و هيونگ مين سون مهاجم 20 ساله هامبورگ از جمله ملي پوشان کره اي شاغل در بوندسليگا هستند که در بين اين بازيکنان سون مهاجم 20 ساله هامبورگ همواره يکي از نفرات اصلي تيم ملي کره محسوب مي شود و در اکثر بازي هاي مقدماتي براي تيم ملي کشورش به ميدان رفته است.

چا دو ري تنها در دو ديدار از 6 بازي بوندسليگايي و آن هم به عنوان بازيکن جانشين براي دوسلدورف به ميدان رفت و عملکرد چندان موفقي در بوندسليگا نداشت. سن بالا و حضور مدافعان قدرت مندي همچون مالزاس يوناني در اين تيم فرصت چنداني براي اين مدافع کره اي باقي نمي گذارد او هم اکنون تنها 37 دقيقه در اين فصل بازي کرده و با توجه به جوانگرايي صورت گرفته در تيم ملي کره شانس چنداني براي دعوت شدن به اردوي آمادگي پيش از ديدار با ايران ندارد.

کو جا چول هافبک شماره 7 باشگاه آوگسبورگ قعرنشين بوندسليگا در اين فصل چندان روي فرم نبوده و از آمادگي بدور است اين هافبک 23 ساله تنها 2 بازي براي آوگسبورگ به ميدان رفت و در مجموع 6 ديدار تنها 137 دقيقه در ميدان حاضر بود و تاثيرگذار نيز نبوده است. او هم از جمله بازيکناني است که براي جلب نظر مثبت سرمربي تيم ملي کره کار دشواري در پيش دارد.

اما موفق ترين و خطرناک ترين بازيکن کره اي ها هيونگ مين سون بازيکن شماره 40 باشگاه هامبورگ، اين جوان 20 ساله در کنار رافائل فان در فارت از ارکان هجومي تورستن فينک محسوب مي شود. سرعت و تکنيک بالا و قدرت جنگندگي از او يک بازيکن تاثيرگذار در ترکيب هامبورگ ساخته که در تمامي بازي ها از ابتدا در ترکيب حضور داشت.

سون تا اينجاي فصل 3 گل براي هامبورگ به ثمر رساند که مهمترين آن ها گلزني در ديدار مقابل بوروسيا دورتموند بود که به پيروزي 3 بر 1 هامبورگي ها منجر شد و توانست علاوه بر شکست دادن دورتموند پس از 31 بازي شرايط را تا حدودي براي هامبورگ تغيير داده و آن ها به اولين سه امتياز فصل دست يابند و از محبوبيت خوبي نيز در نزد هواداران متعصب هامبورگ برخوردار شود. او با 183 سانتي متر از قامت خوبي در جدال هاي هوايي برخوردار و يکي از گل هاي اين فصل را نيز با ضربه سر به ثمر رسانده است.

علاوه بر گلزني، سون در طول 6 بازي گذشته 12 شانس منجر به گل نيز براي ساير بازيکنان فراهم کرده که تمامي اين آمار و اطلاعات به خوبي کيفيت بالاي اين مهاجم را نشان مي دهد و به جرات مي توان از او به عنوان يکي از آماده ترين آسيايي هاي شاغل در بوندسليگا نام برد. قدرت جنگندگي و حمل توپ و ضربات دقيق پاي چپ و راست از وي يک مهاجم فرصت طلب ساخته که مي تواند تا حدود زيادي براي خط دفاعي کند تيم ملي ايران خطرساز شود.