كريم باقري: اين فوتبال كثيف جاي من نيست/ گلم به كره جنوبي پرپر شد!
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: كريم باقري: اين فوتبال كثيف جاي من نيست/ گلم به كره جنوبي پرپر شد!

 1. #1


  محل سکونت
  اصفهان
  نام واقعی
  عليرضا
  استاتوس
  تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم... قله ها در زير پاي
  شغل و حرفه
  دانشجو
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Arsenal | England
  نوشته ها
  2,996
  تشکر
  2,339
  تشکر شده 4,736 بار در 1,653 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک

  كريم باقري: اين فوتبال كثيف جاي من نيست/ گلم به كره جنوبي پرپر شد!

  اگر قرار باشد روزي فهرستي از نامدارترين و تاثيرگذارترين بازيكنان تاريخ فوتبال ايران منتشر شود بدون شك نام كريم باقري در اين فهرست خواهد بود؛ بازيكني كه نه تنها توانايي هاي فني اش بيشترين تاثير را در فوتبال ايران در دهه اخير داشته بلكه رفتار و منش اش هم زبان زد همه بوده است.

  پس از زلزله دلخراش آذربايجان شرقي بود كه كاپيتان سابق تيم ملي به صورتي كاملا خودجوش راهي بازار تبريز شد و براي مردم زلزله زده پول جمع آوري كرد. كريم باقري پس از بازگشت اش از آمريكا در گفت وگويي تفصيلي از همه جا صحبت كرد. از سرنوشت پولي كه به كمك ساير ورزشكاران و هنرمندان جمع كرد تا وضعيت تيم ملي و پرسپوليس .

  خيلي وقت است كه فوتبال ايران از شما خبري ندارد، در حال حاضر كجا هستيد؟

  من فعلا در تبريز هستم، پس از آن كه سفري ضروري داشتم و از قبل اين سفر هماهنگ شده بود به تبريز آمدم و ديداري با فرمانده سپاه تبريز، سردار پورجمشيد داشتم و قرار شد براساس تفاهم نامه اي كه امضا كرديم 30 واحد مسكوني در سه شهر زلزله زده آذربايجان شرقي با كمك مردم خير، ورزشكاران و هنرمندان اين سه شهر ساخته و به مردم زلزله زده تحويل شود.اگر برف و باران مانع نشود تا آخر آبان اين واحدها تكميل مي شود و در مراسمي به خانواده هاي كم بضاعت و زلزله زده تقديم مي شود. قرار است تابلويي هم بر سر اين واحدها نصب شود كه نشان دهد اين ساختمانها از محل جمع آوري كمكهاي مردمي، ورزشكاران و هنرمندان ساخته شده است. من هم قراردادي كه ديروز بين من به عنوان نماينده ورزشكاران و هنرمندان با فرمانده سپاه تبريز براي ساخت اين واحدها امضا شد را منتشر خواهم كرد.

  در روزهايي كه شما ايران نبوديد بعضي از هم بازيان سابق شما مصاحبه هايي كردند و درباره سرنوشت پول هايي كه جمع آوري كرديد حرفهايي زدند.

  بله، من هم اين صحبت ها را از طريق سايت ها خواندم، البته آنها چيز خاصي نگفته بودند و تنها گفته بودند كه كريم پول را در حساب اش گذاشته است. فكر نمي كنم آنها از اين حرف ها منظور خاصي داشته باشند.

  مشخصا سيروس دين محمدي و علي اكبر استاداسدي چنين حرفي را زدند.

  فكر مي كنم آنها منظور بدي نداشتند، من وقتي تصميم گرفتم چنين كاري را انجام بدهم با كمك ورزشكاران و هنرمندان بود كه كار را آغاز كردم. ابتدا سر تمرين پرسپوليس رفتم و با كمك مجموعه پرسپوليس پولي را جمع آوري كردم، پس از آن در سايپا هم همين كار را كردم. سپس افراد هنرمند مانند مازيار ميري در اين راه به من كمك كردند، وقتي هم به تبريز آمدم رسول خطيبي، سيروس دين محمدي و ايوب اصغرخاني به من در راه جمع آوري كمك ها خيلي كمك كردند. با اين حال من از اين صحبت هايي كه برخي دوستان انجام دادند چيز خاصي برداشت نكردم.

  ظاهرا صحبت هايي كه شده بيشتر درباره اين است كه شما اين پول را در حساب شخصي تان گذاشتيد و به سفر رفتيد!

  نمي دانم كه درباره اين مساله چه بگويم اما پولي كه جمع آوري شد را در بانك پارسيان گذاشتم تا به آن سود تعلق بگيرد و سود پولي كه جمع شده تا به حال به يك ميليون و 300 هزار تومان رسيده است. حساب هم كاملا مشخص است و حتي مي توانم كمك هايي كه انجام شده را با مستندات در اختيارتان قرار دهم. به هر حال مردم، ورزشكاران و هنرمندان به من اعتماد كردند و اين كار را انجام دادند. 258 ميليون تومان پولي بود كه در آن مدت جمع آوري شد و مطمئنا همه اين پول صرف مردم زلزله زده مي شود.

  به هر حال وقتي آدم كار خيري را انجام دهد شايد از شنيدن چنين حرف هايي ناراحت شود. شد كه شما از اين صحبت ها ناراحت شويد يا از كاري كه كرديد پشيمان شويد؟

  نه، من اصلا نه ناراحت هستم و نه پشيمان. كاري كه انجام دادم تنها براي كمك به هم وطنانم بود و مطمئنا به اين كار ادامه مي دهم. به هر حال يكي، دو مصاحبه انجام شده اما اين افراد از دوستان قديمي ام هستند و بايد خودشان را ببينم تا درباره اين صحبت ها با هم حرف بزنيم.

  سراغ پرسپوليس برويم. همانطور كه در جريان هستيد پرسپوليس در اين روزها حال و روز خوشي ندارد، حتما نظر شما به عنوان كاپيتان سابق پرسپوليس مي تواند جالب باشد.

  پرسپوليس سال پر فرازونشيبي را آغاز كرده است. در اين فصل هزينه هاي زيادي در پرسپوليس صورت گرفته و بازيكنان بزرگي جذب تيم شده اند اما نتايج طور ديگري رقم خورده است. بايد بگويم استقلال و پرسپوليس هميشه حاشيه داشته اند، اگر اين حاشيه ها كنترل شود موفقيت هم بر سر راه خواهد بود اما اگر اين حاشيه ها كنترل نشود تجربه ثابت كرده كه مشكلاتي به وجود مي آيد.

  شما دورنماي پرسپوليس را در آينده چگونه مي بينيد؟

  همانطور كه همه مي دانند تيم فصل را خوب شروع نكرده است و تنها يك برد برابر صنعت نفت كسب كرده اما فكر مي كنم شرايط كمي بهتر شده ولي مطمئنا پرسپوليس روزهاي سختي خواهد داشت چراكه حريفان هم قدرتمندند. فكر مي كنم اگر پرسپوليس دو، سه برد پشت سر هم بياورد از اين وضعيت خارج شود.

  يكي از مسايلي كه اين روزها در پرسپوليس سروصداي زيادي به پا كرده قضيه اختلاف علي كريمي با مانوئل ژوزه است، نظر شما چيست؟

  من در تيم نبوده ام و نمي دانم در پرسپوليس چه گذشته است و به همين خاطر نمي توانم قضاوت كاملي داشته باشم اما چيزي كه مي توانم بگويم اين است كه بايد هرچه سريع تر تكليف اين مساله روشن شود. اگر قرار است علي كريمي به پرسپوليس برگردد بايد اين كار در چارچوب تيمي انجام شود و همه چيز سر جاي خود قرار گيرد اما اگر بناست كريمي از پرسپوليس جدا شود مسوولان بايد خيلي شفاف اعلام كنند كه او برنمي گردد و دليلش را هم به هواداران بگويند. فكر نمي كنم اين بلاتكليفي جالب باشد. در اين وضع هم بازيكن و هم هوادار بلاتكليف است و اين آرامش را از پرسپوليس مي گيرد.

  اتفاقا سوال همين جاست كه اين قضيه آرامش پرسپوليس را به هم زده است.

  كريمي بازيكن بزرگ و محبوبي است و اگر قرار باشد كه او از پرسپوليس جدا شود قطعا بحث هايي صورت خواهد گرفت.

  شما صلاح را در چه مي بينيد؟

  به عنوان يك بازيكن قديمي مي گويم بهتر است اين قضيه حل و فصل شود.

  براي اين مساله رايزني هم كرده ايد؟

  من هم صحبت هايي داشته ام اما نمي خواهم آن را رسانه اي كنم.

  تيم ملي هفته آينده بازي سرنوشت سازي برابر كره جنوبي دارد، درباره اين بازي چطور فكر مي كنيد؟

  به هر حال بازي سختي است، اين بازي سرنوشت ما را تا حدودي تعيين مي كند. معتقدم هنوز به آخر خط نرسيده ايم و شانس خوبي داريم كه يكي از دو تيم صعود كننده باشيم. شرايط هم برايمان در جدول حاد نيست. درست است كه برابر لبنان باخت شوك آوري را متحمل شديم اما اكنون وقت اين است كه با هم متحد شويم و شرايطي را فراهم كنيم تا تيم ملي به جام جهاني صعود كند. صعود تيم ملي به نفع همه است. اينطور نيست كه از صعود تيم ملي تنها كادرفني، بازيكنان و فدراسيون سود ببرد بلكه همه مردم ايران در اين صعود سهم خواهند داشت و خدايي ناكرده اگر تيم ملي به جام جهاني نرود به ضرر همه ما خواهد بود.

  نظرتان درباره كره جنوبي چيست؟

  وضعيت كره مشخص است. آنها حريفي نيستند كه براي نخستين بار مقابل ما بازي مي كنند. قدرتشان در آسيا و حتي جهان مشخص است. فوتبالشان را هم مي شناسيم. اگر انسجام تيمي مان را 90 دقيقه حفظ كنيم، هوشيار باشيم و سرعت حريف را كنترل كنيم، مي توانيم نتيجه خوبي بگيريم اما به هر حال بازي بسيار سختي است.

  شما بارها برابر كره جنوبي بازي كرده ايد اما شايد يكي از ماندگارترين بازي هاي شما برابر كره جنوبي به سال 2000 و گل زيبايي كه به اين تيم زديد، برگردد.

  ما هميشه بازي هاي خوبي را مقابل كره جنوبي انجام داديم و حتي يك بار موفق شديم شش گل به آنها بزنيم. درست است كه گل من در سال 2000 به كره جنوبي يكي از زيباترين گل هاي دوران ورزشي ام بود اما يادم است همان موقع هم رسانه ها مي گفتند كه به خاطر باخت تيم ملي گل كريم پرپر شد. فكر مي كنم در آن بازي خوب بوديم ولي به هر حال باختيم. با اين حال هميشه رويارويي هاي ايران و كره جنوبي زيبا از آب در آمده و در ذهن ها مانده است، چون دو تيم هميشه مقابل هم فوتبال بازي كرده اند.

  سوالي كه پس از خداحافظي شما از فوتبال هميشه در ذهن ها وجود داشته اين بوده كه كريم باقري با اين همه سابقه چرا به فوتبال برنمي گردد؟

  شرايطش فراهم نبوده است

  چه شرايطي مي خواستيد كه فراهم نبوده است؟ چند روز پيش عابدزاده مصاحبه اي كرد و گفت باقري در اوج خداحافظي كرد و حالا هم به همه پيشنهادها پاسخ منفي مي دهد. واقعا دليل اين مساله چيست؟

  پس از خداحافظي ام از فوتبال پيشنهادهاي متعددي به من داده شد، از بازگشت به مستطيل سبز تا برعهده گرفتن پست سرپرستي و مديريتي در تيم. حتي به من پيشنهاد مربي گري شد اما هيچكدام از آنها را قبول نكردم چون واقعا شرايطش را فراهم نمي ديدم.

  چه شرايطي بود كه مي خواستيد اما فراهم نشد؟

  وقتي شما بازيكن هستيد تنها فوتبال ات را بازي مي كني و مي روي اما در پست هاي ديگر مسايلي وجود دارد كه با روح من سازگار نيست.

  منظور شما اين است كه فوتبال ما كمي كثيف شده؟

  يك مقدار كه چه عرض كنم.

  پس اين مساله بوده كه شما را آزار داده و از بازگشت به فوتبال فراري تان داده است؟

  باور كنيد من نمي توانم با اين كثيفي ها كنار بيايم . اگر قرار باشد در اين فوتبال مربي باشي بايد دست به خيلي كارها بزني. چند روز پيش به يكي از دوستانم مي گفتم براي مربي گري در ايران، تجربه و گذراندن دوره مربي گري تنها يك بعد قضيه است و اينكه خيلي مسايل را بلد باشي و وارد بعضي وادي ها شوي بعد ديگر قضيه است. در فوتبال ايران خيلي اتفاق ها از راه هاي فوتبالي به سرانجام نمي رسند و ربطي به مسايل فني ندارند.

  اگر اين طور است پس خيلي افراد هستند كه بايد همين امروز فوتبال را ترك كنند.

  نمي خواهم بگويم همه درگير اين مساله هستند. بسياري از افراد هستند كه در اين فوتبال با اين شرايط دارند سالم كار مي كنند ولي اگر قرار باشد سالم كار كني بايد با يكسري مسايل بجنگي و مراقب باشي از مسايل غيرفني ضربه نخوري. مگر غير از اين است كه خيلي اتفاق ها در فوتبال ايران خارج از منطق و عدالت رقم خورده است؛ تصميم هاي عجيب و غريبي كه حتي صداي مردم و رسانه ها را هم در آورده است. خيلي اتفاق ها افتاده كه به هيچ وجه جالب نبوده است. نمي خواهم بيش از اين، مساله را باز كنم. خودتان اگر كمي فكر كنيد مصداق هاي زيادي به ذهن تان مي رسد. من آن طور كه بايد و شايد به مربي گري علاقه ندارم، دوره مربي گري هم نرفته ام و دنبالش هم نخواهم رفت، چون مي دانم اگر بخواهم روزي مربي گري كنم يا بايد خيلي كارها را انجام دهم يا بايد با مسايلي بجنگم كه ربطي به فوتبال ندارد. در اين شرايط به نظر شما آيا مجبورم آرامش خودم و زندگي ام را برهم بزنم؟ من در اين فوتبال ديگر دنبال كسب درآمد نيستم. خدا به اندازه كافي به من لطف داشته كه ديگر نيازم به اين فوتبال نباشد.

  يعني حتي براي قبول پست سرپرستي و مديريتي يك تيم هم بايد وارد يك چنين بحث هايي شد؟

  در اينجا هم چنين مسايلي وجود داشته است. پيشنهادهاي زيادي داشته ام اما لحظه آخر و زماني كه قرار بوده كارم را آغاز كنم نتوانستم با خودم كنار بيايم . روحيه ام طوري نيست كه بتوانم با اين كثيفي ها كنار بيايم و در اين شرايط كار كنم.

  پس تاييد مي كنيد كه در بخش سرپرستي و مديريتي تيم هاي فوتبال هم از اين دست اتفاق ها مي افتد؟

  خودتان بهتر مي دانيد جواب اين سوال چيست.

  پس ما وارد مصداق مي شويم و از شما مي پرسيم. گفته مي شود برخي مربيان دنبال جادو و جمبل افتاده اند. در دو، سه سال گذشته اين بحث خيلي جدي رسانه اي شده است. پس بخشي از كثيفي هاي فوتبال كه شما به آن اشاره مي كنيد همين بحث است؟

  من در اين باره چيزي نديده ام و نمي توانم قضاوت كنم اما به هر حال اين مسايل در رسانه ها مطرح شده است. اين مسوولان فوتبال هستند كه بايد اين شائبه ها را برطرف كنند، اگر يك درصد از چيزي كه در رسانه ها منتشر مي شود صحت داشته باشد تنها مي توانم بگويم بدا به حال اين فوتبال.

  يكي ديگر از مسايلي كه هميشه مطرح بوده به رابطه ناسالم برخي مديران و مربيان با برخي داوران بر مي گردد.

  راجع به اين بحث بايد خيلي با دقت صحبت كرد در بين داوران، مربيان و مديران ما هستند افراد بسياري كه سالم كار مي كنند اما هميشه اين بحث ها بوده و بعضي وقت ها مي بينيم كه اتفاقات عجيبي مي افتد و اين مسايل رسانه اي مي شود اما چون من چيزي در اين باره نديده ام نمي خواهم صحبتي داشته باشم. اصلا مي خواهم بپرسم مگر سال قبل كه فردوسي پور در برنامه اش بارها به صورت مستند درباره دلالي صحبت كرد اتفاقي افتاد يا با كسي برخوردي شد كه آمده ايد از من درباره اين مساله مي پرسيد؟ اين من نيستم كه بايد به اين سوال جواب بدهم. فقط اين را مي توانم بگويم كه نتوانستم خودم را راضي كنم در اين شرايط در فوتبال ايران كار كنم. من ترجيح مي دهم زندگي ام و آرامشم را كماكان حفظ كنم.
  ویرایش توسط Ya3r : 10th October 2012 در ساعت 16:22

  پسر جرمت چیست؟

  جرمت چیست که یک ملت نام تو را فریاد میزند؟

  جرمت چیست که مادری با فرزند ۷ ماهه مریضش که مشکل مالی دارد به سراغ تو میآید؟

  جرمت چیست که هواداران دو آتشه تیم رقیبت تو را عاشقانه دوست دارند؟

  جرمت چیست که وقتی یک استادیوم نام تو را میخواند صدای ورزشگاه را از تلویزیون ضعیف میکنند؟

  جرمت چیست که همین فضای مجازی روزهاست از 8 مقدس پر شده؟

  ما فکر نمیکنیم فقط یک "مچ بند سبز" جرم تو باشد

  جرم تو اسطوره بودن است
  اینها از اسطوره میترسند

  این عادت این جماعت است
  آنها از تختی ترسیدند ... از حجازی ترسیدند

  از تو میترسند .... از تو میترسند
 2. 5 کاربر مقابل از Aliparsa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  FaRsHaD_8 (10th October 2012), girl Sky (10th October 2012), IMAN (10th October 2012), SaRa BaNoO (10th October 2012), وانیا پرسپولیسی (10th October 2012)

 3. #2


  محل سکونت
  ایران زمین
  نام واقعی
  IMAN
  استاتوس
  هنو اولشه...
  شغل و حرفه
  در ره طبابت
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  AC-Milan | Brazil
  نوشته ها
  6,990
  تشکر
  9,458
  تشکر شده 7,998 بار در 3,141 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 27 تاپیک
  جات خالیه اقا کریم
  نه...!نه...!نه...! 4. #3


  محل سکونت
  ایران / شهرک تیفوسی ها / واحد23
  نام واقعی
  وانیا
  استاتوس
  هر چه بگندد نمکش میزنند!! وای به روزی که بگندد نمک...
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  774
  تشکر
  835
  تشکر شده 508 بار در 293 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  کاپیتان چقدر تو این روزا به وجودت تو تیم نیاز داشتیم که مثه سابق با عزم یه کاپیتان تمام عیار باعث ارامش تیم بشی... اما حیف که تو بد موقعی تنهامون گذاشتی...


  " دلتنگی همیشه بد نیست... یادگاریست از انانکه دوستشان داریم یا از ما دورند... "

 5. #4


  محل سکونت
  ایران زمین
  نام واقعی
  IMAN
  استاتوس
  هنو اولشه...
  شغل و حرفه
  در ره طبابت
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  AC-Milan | Brazil
  نوشته ها
  6,990
  تشکر
  9,458
  تشکر شده 7,998 بار در 3,141 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 27 تاپیک
  جات خالیه که حاشیه ها رو از تیم دور کنی...واسه تیم کاپیتانی کنی...
  به هافبک دفاعی مثه اقا کریم نیاز داریم الان...از خیلی بازیکنای الان بهتره....
  جانشین نداری آقا کریم
  نه...!نه...!نه...! 6. #5


  محل سکونت
  پرسپولیس اف سی
  نام واقعی
  FarSHaD
  استاتوس
  به بهشت نمی روم اگه علی آنجا نباشد
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Brazil
  نوشته ها
  16,939
  تشکر
  11,273
  تشکر شده 23,000 بار در 7,966 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 47 تاپیک
  آقا کریم در بدترین شرایط پرسپولیس را تنها گذاشتی...خیلی به وجودت نیازمندیم

  بدرود آقای کریمی...

  ما چراغ ها را روشن نگه می داریم

  برای بچه های نسل هاوش و هیرسا

  تا یادشون نره یه روز دلخوشی فوتبالی ها

  جادوگری بود که 8 می پوشید...

  29 تیر روز مرگ فوتبال زیبا....

 7. #6


  محل سکونت
  یه جای دور...
  نام واقعی
  (movahede(sima
  استاتوس
  گاهی بایدنباشی تابفهمی نبودنت واسه کی مهمه...
  شغل و حرفه
  هنوز معلوم نیست............
  بازیکن محبوب
  Alireza Haghighi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  1,737
  تشکر
  2,600
  تشکر شده 676 بار در 442 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 2 تاپیک
  حرفت حقه داش کریم.................
  جات عجیب خالیه................

  سیگارت
  راپشت دست من خاموش کن
  بگذار این داغ نشانی باشد برای دیگردل نبستن ها...مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا