مورینیو هرگز به تاریخ نمیپیوندد
به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، ژاوی هرناندز به انتقاد از ژوزه مورینیو سرمربی رئال مادرید پرداخت و او را به جنجالسازی و ایجاد جنگ روانی متهم کرد.

ژاوی که هفته گذشته او و یارانش در ورزشگاه نوکمپ با تساوی دو بر دو مقابل مورینیو و شاگردانش متوقف شد، گفت: بر این باورم که مورینیو نمیتواند هدایت بارسلونا را بر عهده گیرد. او سه سال سابقه کار در بارسلونا را دارد و من به این خاطر برای او احترام قائل هستم. فوتبالی که تیمهای مورینیو به نمایش میگذارند، آن چیزی نیست که ما در بارسلونا در پی آن هستیم. شیوه مربیگری او بر اساس جنگ روانی و سبک تیمهای حریف است به همین خاطر معتقدم که او هیچگاه به تاریخ فوتبال نخواهد پیوست.

ژاوی درباره مقایسه تیتو ویلانووا با پپ گواردیولا گفت: تفاوت بسیار کمی با هم دارند. از نظر فنی و تاکتیکی کاملا شبیه هم هستند گواردیولا در تمرین به بازیکنان بسیار نزدیک بود اما ویلانووا کمی از بازیکنان فاصله میگیرد ولی تفکر خود را به خوبی به تیم منتقل میکند. تیتو مرا غافلگیر کرد انتظار نداشتم تا این اندازه آماده باشد. افکار او کاملا روشن و واضح هستند و به خوبی به تیم منتقل میشوند. بدون اینکه بخواهم ارزشها و تواناییهای ویلانووا را نادیده بگیریم باید بگویم که شور و شوق وصفناپذیری برای گواردیولا دارم. پپ برای من یک نماد بود. او رهبر واقعی بود و به پیشرفت من کمک زیادی کرد.

هافبک آبی اناریها درباره لیونل مسی ستاره آرژانتینی تیمش گفت: مسی امر و نهی کننده در بارسلونا نیست بلکه بر عکس از همه ساکتتر است. او استثنایی است از نظر من مسی بهترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان است و از همه ستارههای پیشین و کنونی بهتر است. او با وجود آنکه گلهای زیادی به ثمر میرساند اما به تیم توجه میکند نه به خودش. او نماد فوتبال جهان است و تفاوت زیادی با دیگر بازیکنان دارد. سبک بازی او به مراتب لذتبخشتر از کریستیانو رونالدو است