قطبی و شیمیزو در دو هفته اخیر 4 برد متوالی بدست آورده اند و کاملاً روند رو صعودی داشته اندتیم شیمیزو اس پالس فینالیست جام اتحادیه ژاپن(جی لیگ کاپ ) شد. به گزارش سایت گل، در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی این مسابقات، تیم شیمیزو با برتری 3- صفر مقابل اف. سی. توکیو در مجموع با حساب 4-2 این تیم را در دو بازی رفت و برگشت مغلوب کرد و به فینال رفت. شیمیزو در بازی رفت 2-1 مغلوب این حریف شده بود. جنکی اومائه هر 3 گل این بازی را به ثمر رساند. تیم افشین قطبی در بازی فینال باید مقابل برنده بازی کاشیوا ریسول و کاشیما آنتلرز قرار بگیرد.
به نظر می رسد تیم قطبی این روزها کاملاً راه افتاده است. این تیم بعد از دو برد متوالی در جی لیگ، چهارشنبه نیز یک مرحله در جام حذفی صعود کرد و امروز هم به فینال جام اتحادیه رسید. شیمیزو اس پالس سال گذشته در نیمه نهایی این جام حذف شد. این تیم در سال 1966 فاتح این جام شده و در سال های 1992، 1993 و 2008 نیز به فینال این تورنمنت رسیده است.
جام اتحادیه ژاپن یا جام نابیسکو کاپ یکی از 3 تورنمنت مهم باشگاهی ژاپن بعد از جی لیگ و جام حذفی است که هر ساله با حضور تیم های دسته اول جی لیگ برگزار می شود . مسابقات این جام معمولاً در روزهایی که جی لیگ به خاطر مسابقات تیم ملی تعطیل می شود، برگزار می گردد.