حمد سیانکی هم یکی دیگر گزارشگرانی است که در بازی استقلال، به صورت آنلاین هشدار شنیده!

به گزراش ستاره ها؛ سال گذشته، او گزاشگر بازی استقلال و شاهین بود. مسابقه ای که استقلال برد اما کارشناس ها اعتقاد داشتند با خوش شانسی سه امتیاز را به دست آورد. در آن مسابقه و در نیمه اول پس از آنکه پاس چند موقعیت عالی از دست داد، سیانکی گفت: «استقلال دارد بد بازی می کند. شاهین مقتدارنه عمل می کند و....» سیانکی خودش تعریف می کند: «در بین دو نیمه آقایی پشت در اتاق گزارشگرها آمد و گفت من مسول کانون هوادارهای استقلال هستم. حق نداری تیم را تخریب کنی. شما باید فقط گزارش کنی. من هم گفتم شما حق نداری پشت در اتاق گزارشگر بیایی. اگر قرار است کسی به من چیزی بگوید، مدیرم است نه شما.»

اما نظر این گزارشگر درباره چنین اتفاقاتی چیست؟ سیانکی می گوید: «متاسفانه فوتبال ما مملو از حاشیه شده. اینقدر سطح فوتبال و کیفیت بازی ها پائین آمده که مجبوریم با این حاشیه های روی سکو سر همه را گرم کنیم. با حاشیه سازی می خواهیم حقیقت را پنهان کنیم.» او در پاسخ به این سوال که آیا گزارشگر باید تنها بازی را گزارش کند، می گوید: «من خودم شنیدم که یک بار گزارشگر برزیل در جام جهانی بدترین الفاظ را درباره رونالدو به کار برد و گفت او چاق شده است. در اروپا هم گزارشگرها اظهار نظر می کنند. عادل فردوسی پور مگر حرف بدی زد که اینطور علیه اش موضع نگرفتند؟ گزارشگرها از 100 فیلتر رد می شوند. چرا نباید برخی نکات را نگوید؟»