نشریات آرژانتینی از کشف بازیکنی نونهال با قابلیت های فنی لیونل مسی در فوتبال این کشور خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری اسپانیا ، روزنامه امبیتو فینانسیرو از قول خراردو سالوریو یکی از افرادی که در کشف استعداد در فوتبال آرژانتین فعالیت می کند ، نوشت : « مسی جدید » کشف شد.
این بازیکن 11 ساله ویگا نام دارد و در شهر سالتو واقع در 186 کیلومتری حومه بوئنوس آیرس زندگی می کند.
سالوریو گفت :« فیلم تمرینات این بازیکن نونهال را برای خولیو گروندونا رییس فدراسیون فوتبال آرژانتین ارسال کرده ایم و قرار است بزودی جلسه ای با پدر ویگا برگزار کنیم.»
گروندونا به سالوریو گفته است نباید مشخصات این استعداد فوتبال فاش شود تا از دلالان باشگاه های اروپایی در امان بماند.مسی در 13 سالگی به دلالان باشگاه بارسلونا معرفی شد و قبل از حضور در تیم های داخلی و تیم های ملی رده های سنی این کشور ، آرژانتین را ترک کرد.
سالوریو تاکید کرد سال ها قبل فدراسیون فوتبال آرژانتین برای آنکه مسئولان فوتبال اسپانیا نتوانند از حضور او در تیم ملی این کشور استفاده کنند ، مجبور شد به سرعت ترتیب حضور او در بازی دوستانه ای با تیم ملی پاراگوئه را بدهد.
سالوریو اعلام کرد در حال انجام مراحل انتقال «مسی جدید» به تیم باشگاهی راسینگ کلوب آرژانتین است و به نظر می رسد مسئولان بارسلونا نیز مترصد به خدمت گرفتن این بازیکن نوجوان و انتقال او به کمپ لاماسیا هستند.
سالوریو قبلا استعدادهایی چون خوان رومن ریکلمه ، ازکیل لاوتسی و پابلو آیمار را نیز کشف کرده است.