ارتش سرخ دات كام : رضا وطنخواه بر خلاف ابراهیم آشتیانی می گوید نمی توان به راحتی و زمانی که شرایط تیم را نمی دانیم درباره عملکرد ژوزه قضاوت کنیم.

عضو کمیته فنی باشگاه پرسپولیس در گفت وگویی ، درباره شکست این تیم برابر مس کرمان و شرایط کنونی سرخپوشان، اظهار کرد: من روز گذشته نتوانستم این بازی را ببینم، اما پرسپولیس روی گل اولی که دریافت کرد، عملکرد خوبی نداشت و ضعف بازیکنانی که باید حمایت از مدافع یارگیر را انجام می دادند مشهود بود.

وی افزود: این برد و باخت ها همیشه وجود دارد، اما مهم تر از نتایج تیم حاشیه هایی است که از هر طرف به وجود می آید. منظورم اتفاقاتی است که خارج از تیم رخ می دهد و یک مدیریت قوی نیاز است که این مسایل را برطرف کند. پرسپولیس همیشه تیم بزرگی بوده و بعد از باخت هم این هیاهوها وجود دارد. هم مشکل فنی و هم مشکل روحی روانی پرسپولیس را در این شرایط قرار داده است.

وطنخواه درباره جلسه امروز کمیته فنی پرسپولیس هم گفت: قرار است امروز یک جلسه برگزار شود. البته من در مکانی هستم که نمی توانم با پرواز خود را به تهران برسانم و در نشست حضور نخواهم داشت.

عضو کمیته فنی پرسپولیس درباره انتقادهایی که به نحوه بازی این تیم می شود و همچنین اتکای بیش از حد پرسپولیس به ضربات ایستگاهی و توپ های بلند، گفت: در حال حاضر یکی از برتری ها در فوتبال مدرن استفاده از ضربات ایستگاهی است. الان دیگر ارزش کرنرها و سانترها و ضربات آزاد نزدیک به ضربه پنالتی است. ما قبل از این که از ژوزه که همه داریم به او می تازیم ایراد بگیریم باید گذشته پرسپولیس را یادمان بیاوریم که در سال های قبل چه تاکتیکی در زمین پیاده می کرد.

وی افزود: من طرفدار ژوزه نیستم، بلکه طرفدار منطقم. او نقطه قوت پرسپولیس را در ضربات ایستگاهی یافته و به خوبی هم روی این موضوع کار کرده است . این یک موفقیت است که پرسپولیس در بازی های قبل روی ضربات ایستگاهی گل زده، اما بقیه مسایل تاکتیکی به مربی تیم مربوط می شود.

ابراهیم آشتیانی در گفت وگویی ، از عملکرد فنی ژوزه انتقاد کرده بود. وطنخواه با واکنش به صحبت های آشتیانی به ایسنا گفت: من واقعا تعجب می کنم آشتیانی خودش یک معلم است و نباید به این راحتی قضاوت کند. من از زمانی که فوتبال را کنار گذاشته ام هیچ اظهار نظری درباره سایر مربیان نکرده ام، هر چند که توانایی های زیادی در این امر دارم. مگر آشتیانی کنار زمین رفته و تمرین های پرسپولیس را دیده که ببیند ژوزه چه برنامه ها و چه تاکتیکی های در ذهن داشته است. به هر حال آدم باید انصاف هم داشته باشد و این طور قضاوت کردن بی رحمی است. فقط با دیدن بازی ها از تلویزیون که نمی توان به خوبی یک تیم را تحلیل کرد. این حرف ها خودش حاشیه و جوسازی است.

عضو کمیته فنی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که اگر در نشست امروز این کمیته حضور می یافت چه توصیه ای به ژوزه برای بهبود شرایط این تیم می کرد؟ گفت: البته فکر نمی کنم ژوزه در این جلسه شرکت کند، اما به نظر من او باید به جای دو چشم، هشت چشم داشته باشد و همه چیز را به دقت ببیند. باید افرادی که دلسوز تیم هستند و خیر تیم را می خواهند در این نشست شرکت کنند و به ژوزه توصیه های لازم را بکنند.

وی در پایان درباره تاثیر غیبت کریمی در بازی پرسپولیس گفت: فقط همین را می توانم بگویم که منکر توانایی های کریمی، هماهنگی و انسجام تیمی و همچنین مدیریت خوب نمی توانم بشوم. در رفع این مساله باید به این سه عامل توجه شود.