مهاجم تیم فوتبال مس کرمان گفت: برای گل زدن به پرسپولیس خیلی انگیزه داشتم، اما اینکه بخواهم دو گل بزنم اصلا به فکرم خطور نمیکرد و برایم قابل باور نبود.
۱۳۹۱ شنبه ۶ آبان ساعت 11:30

تیم فوتبال مس کرمان روز گذشته در دیداری حساس توانست پرسپولیس را شکست بدهد و سه امتیاز ارزشمند را کسب کند. مصطفی شجاعی که هر دو گل تیمش را به ثمر رساند، چهره اول میدان بود و توانست پیام آور شادی باشد.

متن گفتوگوی خبرنگار ورزشی برنا با شجاعی را در زیر میخوانید.

*سه امتیاز شیرین را کسب کردید. از بازی با پرسپولیس برایمان بگو؟

-از قبل میدانستیم که بازی سختی با پرسپولیس داریم. پرسپولیس همیشه پرسپولیس است و این تیم در بازیهای آخر خود توانسته بود امتیازات حساسی را کسب کند. خوشبختانه بازی آن طور که میخواستیم برایمان آغاز شد و تا انتها نیز به خوبی ادامه پیدا کرد. کسب سه امتیاز از پرسپولیس واقعا شیرین بود و حلاوت خاصی داشت. سه امتیاز این دیدار برایمان مهم بود و آن را به مردم خوب کرمان تقدیم میکنیم.

*فکر میکردی به پرسپولیس دو گل بزنی؟

-برای گل زدن به پرسپولیس خیلی انگیزه داشتم اما این که بخواهم دو گل بزنم اصلا به فکرم خطور نمیکرد و برایم قابل باور نبود. بازی با پرسپولیس یکی از بهترین روزهای زندگی ورزشیام بود و سعی میکنم به همین روند رو به رشد ادامه بدهم.

*درباره گل اولت چه صحبتی داری؟

-از قبل روی عمق دفاع پرسپولیس برنامه داشتیم و توانستیم از همین نقطه به آنها ضربه بزنیم. عنایتی با سر پاس فوق العاده ای به من داد و من هم چارهای جز گل کردن آن نداشتم.

*اما درباره گل دوم صحبتهای زیادی مطرح شد، مبنی بر این که روی ماهینی خطای پنالتی رخ داده اما داور آن را نگرفته و همان توپ تبدیل به گل دوم مس شد. در این باره چه صحبتی داری؟

-انصافا روی ماهینی خطایی رخ نداد و 10 بار دیگر هم تصویر آن را نشان بدهند، مثل روز مشخص است که حسین قصد داشته از داور پنالتی بگیرد. ماهینی خودش را به زمین انداخت و داور تصمیم درستی گرفت. هم تیمیهایم به خوبی من را در موقعیت گلزنی قرار دادند و خوشبختانه توانستم آن را تبدیل به گل دوم مس کنم.

*برخورد طرفداران مس بعد از گلزنیهایت چگونه بود؟

-همه خوشحال بودند و شادمانی میکردند. تا صبح برایم پیامک تبریک میفرستاند و در روز عید هم کرمان حال و هوای خاصی داشت.

*کدام گل بیشتر به تو چسبید؟

-هر دو گلی که زدم را دوست دارم اما مهمتر از آن پیروزی مس بود که این امر با تلاش بچهها و کادر فنی محقق شد.

*بازی کنار عنایتی چطور است؟

-بازی در کنار آقا رضا واقعا شیرین است و سعی میکنم از تجربیات گرانبهای او به نحو مطلوبی استفاده کنم.

*هواداران مس برخورد خوبی با پولادی نداشتند. در این باره چه نظری داری؟

-پولادی برای مس زحمات زیادی کشیده بود اما به خاطر این که او در اواسط فصل پیش از مس جدا شد، هواداران چنین واکنشی را نشان دادند که البته هیچ کسی آن را تایید نمی کند و حرکت پسندیدهای نبود.

*الان چند سالت است؟

-من متولد 1363 هستم و 28 سال دارم.

*پس چرا دیر به فوتبال معرفی شدی؟

-قبل از این که فصل پیش به مس بیایم، در سپاهان نوین بازی میکردم. امسالم در 6 بازی که از ابتدا به میدان رفتم، چهار گل به ثمر رساندم و فکر نمیکنم آمار بدی باشد.

*فکر میکنی تا انتهای فصل چند گل دیگر به ثمر برسانی؟

-فوتبال بالا و پایین خیلی زیاد دارد و نمیشود درباره آن پیش بینی کرد. سعی میکنم در لیگ امسال دوازده گل بزنم اما توکل به خدا است و ببینیم چه سرنوشتی در انتظارم خواهد بود.

*با دو گلی که زدی، فکر میکنی به تیم ملی هم راه پیدا کنی؟

-هر بازیکنی دوست دارد برای تیم ملی کشورش به میدان برود و من هم از این قاعده مستثنی نیستم. تمام تلاشم را انجام میدهم تا به تیم ملی دعوت بشوم و اگر شایستگی آن را داشته باشم، حتما آقای کی روش و همکارانش این کار را انجام خواهند داد.

*الگویت در فوتبال ایران چه کسی است؟

-من فوتبال علی دایی را خیلی دوست داشتم و الگویم دایی است. هرچند میدانم مثل او نمیشوم اما از نوع بازیاش و اعتماد به نفسش خیلی خوشم میآمد.

*در فوتبال خارجی چطور؟

-این روزها همه درباره مسی و رونالدو صحبت میکنند ولی من فوتبال فالکائو را خیلی میپسندم و الگویم در مهاجمان خارجی همین بازیکن است.

*در برنامههایت است که یک روزی به پرسپولیس و استقلال و یا سایر تیمهای بزرگ بروی؟

-قطعا کسی بدش نمیآید که در این تیمها بازی کند ولی من فعلا به مس فکر میکنم و تا آخر فصل قرارداد دارم. خدا بزرگ است و انتهای فصل به این موضوع هم فکر خواهم کرد.

*بازیکنان مس تا الان پولهای خود را دریافت کردهاند؟

-در باشگاه مس تغیرات مدیریتی زیاد است اما قسمتهایی از پولهای خود را گرفتهایم. شاید باورتان نشود اما زیاد به باشگاه نمیروم و خود مسوولان در این باره میدانند که چه کارهایی انجام میدهند.

*مس تا قبل از بازی با پرسپولیس نتایج خوبی نمیگرفت. در این باره بگو؟

-در بازیهای قبلیام موقعیتهایی زیادی داشتیم اما نمیتوانستیم از آن استفاده کنیم و نتیجه نمیگرفتیم. سعی میکنیم در بازی این هفته با صنعت نفت آبادان که سخت هم است، به همین روند ادامه بدهیم و با چند برد متوالی خودمان را به بالای جدول برسانیم.

*اما هواداران چندان دل خوشی از قاسمپور ندارند.

-آقای قاسمپور خیلی برایمان زحمت کشیده و با این برد فکر میکنم شرایط بهتر شده است. همه بازیکنان با جان و دل برای موفقیت مس و سربلندی تلاش میکنند و امیدوارم در پایان سال در بهترین جایگاه قرار بگیریم.