پاسخ آنجلینا جولی به فرج الله سلحشور
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: پاسخ آنجلینا جولی به فرج الله سلحشور

نام واقعی
    vahide
    استاتوس
    misagh
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    تشکر شده 753 بار در 405 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

پاسخ آنجلینا جولی به فرج الله سلحشور

مطلب زیر که از انجلیا جولی به تازکی منتشر شده فرهنگ بین کشور کافری مانند امریکا که همین زور تلویزیو داره میگه و کشور مسلمونی مانند ایران که دست نایب زمان بالاب سرش هست معلوم میشه خودتان دوستان قضاوت کنید :
    پاسخ آنجلینا جولی به فرجالله سلحشور
    (طنز)
    چند روز پیش، روز شنبه ۲۳ مهر، آقای فر
    ...
    جالله سلحشور در گفتگوی اختصاصی با «خبرگزاری کانون دانش آموزیایران(پانا) » گفتند: «آمدن آنجلینا جولی به ایران اتفاق خوبی است برایسینمایی که «فاحشهخانه» است. این سینما باید هم برای ادامه فعالیت خودفاحشه بینالمللی بیاورد.»( ظاهرا اصل مصاحبه در پانا حذف شده است.) نسبتبه این اظهارات واکنشهای مختلفی از سوی بازیگران و سایر دستاندرکارانسینمای ایران صورت گرفت و هر کس به نحوی صحبتهای ایشان را مورد انتقادقرار داد (برخی از این انتقادات ) تا این که ایشان عقبنشینی کردند وگفتند:«من با صحبتهای خودم قصد داشتم که نسبت به دعوت آنجلیا جولی بهایران واکنش نشان دهم و بگویم که سینمای ایران هرزهخانه نیست.»(منبع ) اوهرچند از بازیگران زن ایرانی معذرت خواهی کرد اما همچنان هرزه و فاحشهبودن آنجلینا جولی را مورد تایید قرار داد و صهیونیست بودن را هم بهصفتهای پیشین افزود. آنجلینا جولی امروز صبح نامهی سرگشادهیی خطاب بهایشان منتشر کرد که در خبرگزاریهای مختلف امروز انعکاس پیدا کرد. ترجمهیآن را با کمی دخل و تصرف در ادامه میآورم:

آقای سلحشور عزیز،
    متن ترجمهی شدهی سخنان شما را در بارهی خودم و سینمای ایران خواندمو بسیار متاسف شدم. من آشنایی زیادی با سینمای ایران نداشتم. قبلانامهایی مانند امیر نادری، داریوش مهرجویی، عباس کیارستمی، رخشانبنیاعتماد… و تنی چند را شنیده بودم و موفق به دیدن برخی از آثار سینماییایشان شده بودم اما افتخار آشنایی با شما را نداشتم حرفهای شما مراواداشت تا در مورد سینمای ایران بیشتر تحقیق کنم و این به قول شما حکایتهمان عدوی ست که سبب خیر میشود. در تحقیق من از سینمای ایران با ناممیرزا ابراهیمخان صحافباشی آشنا شدم که جهانگردی روشنفکر بود و نخستینپرزکتور را به ایران آورد و اولین سینما را در ایران تاسیس کرد. اوسفرنامهیی دارد. در مقالهیی خواندم که در سفرنامهاش ماجراهای مختلفی ازلندن آن سالها، اواخر قرن نوزدم، نقل میکند و از جمله مینویسد:« (نقلبه مفهوم) دو ثلث زنان لندن فاحشهاند و یک ثلث دیگر هم چنیناند اما نمودندارند.» احتمالا به این دلیل او زنان قرن نوزدهمی لندن را فاحشهمیدانسته است که با مردان دست میدادهاند، لبخند میزندند و گاه بدونکلاه و روسری در معابر عمومی دیده میشدند و از نظر او اینکارها را فقطزنان فاحشه انجام میداند.(شرح حال خواندنی میرزا ایراهیم خان صحافباشی )به هر روی اینگونه که پیداست امروز نیز بعد از صد و اندی سال شما همملاکتان برای فاحشه خواندن و هرزه نامیدن دیگران همین «آزاد بودن» است ومن خوشحال هستم که شما مرا با این تعبیر و تفسیر «هرزه» مینامید و اگرسینمای ایران را «فاحشهخانه» میخوانید درواقع دارید از این سینما تعریفمیکنید و اگر بخواهیم حرف شما را برگردانیم به سخن دنیای پیشرفته«فاحشهخانه» میشود «خانهی آزادیخواهان» و من قبول دارم برخی از زنانسینمای ایران زنان آزاده و آزادیخواهی هستند که در منظر شما «هرزه» دیدهمیشوند.
    اجازه بدهید مانند دوستانتان شما را حاج فرج صدا کنم و بگویم حاجفرج عزیز شاید شما ندانید اما من دختری به نام زهرا دارم که در اتیوپی بهدنیا آمده است و من او را به فرزندخواندهگی قبول کردهام و مانند سهفرزندی که از برد به دنیا آوردهام و مانند پسر کامبوجی و ویتنامیامدوستاش میدارم. کمی دنیای خود را وسیعتر کنید بیشک چهرهیتان هم ازاین حالت عبوس نجات پیدا میکند و کمی زیباتر میشوید چهرهی زیبا مهمنیست و اینقدر از این که چهرهی زشتی دارید نسبت به زیبارویان حسادت نکنیدروح زیبا نایب است وگرنه تا دلتان بخواهد یوسف و زلیخای زیباروی روی زمینبه عمل میآید.
    اگر ما هم مانند شما در دو قرن پیش زندهگی میکردیم «برد» شما رادعوت به دوئل میکرد و اگر فیلم «تروا » را دیده بودید حتما از این تهدیدتنتان میلرزید و حتما بسیار خوشحال هستید که ما چند قرنی پیشرفتهترهستیم و مردان خود را صاحب زنانشان نمیدانند و شما را دعوت به دوئلنمیکنند. اما من شما را دعوت میکنم که با دیدی فراختر به زندهگی وانسان و تاریخ و جهان بنگیرید شاید از این بیماری ویرانگر نجات پیدا کنیدو چون «زلیخا» جوان و زیبا شوید.

با بهترین آرزوها
    آنجلینا جولی ویت
    ۱۹ اکتبر ۲۰۱۱

گـرگــها خوب بداننــد درایـن ایـل غریــب
    گر پـدر مرد, تفنـگ پـدری هست هنوز
    گرچه مردان قبيله همگي کشته شدند...
    توي گهواره چوبي پسري هست هنوز
    آب اگر نیست نترسید که در قافله مان دل دریایی و چشمان تری هست هنوز

2. 5 کاربر مقابل از Vahide عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

IMAN (9th March 2012), Queen (20th October 2011), RED-GIRL (21st October 2011), setare (20th October 2011), Terminator2731 (23rd March 2014)

نام واقعی
    mm
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    جالب بود ممنون.
    شانس نام مستعار خداوند است.انجا که نمیخواهد امضایش پای دادهایش باشد.

((کاش قطره ای از بارش گمنام ترین نام خدا نصیب ما هم شود))

نام واقعی
    samaa
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    ممنونعزیزم. خیلی عجیب وجالب بید

نام واقعی
    vahide
    استاتوس
    misagh