مهدوی کیا: کار کیروش ناجوانمردانه بود
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: مهدوی کیا: کار کیروش ناجوانمردانه بود

نام واقعی
    هادی
    استاتوس
    پرسپولیس
    شغل و حرفه
    كارمند
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    تشکر شده 7,984 بار در 2,479 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

مهدوی کیا: کار کیروش ناجوانمردانه بود

به گزارش خبرگزاری فارس، مهدی مهدویکیا که در برنامه شب گذشته 90 حضور پیدا کرده بود به خاطرات فوتبالی خود و نکات جالبی درباره فوتبال ایران اشاره کرد.

* نمیدانم چرا بانک ملی تعطیل شد

متاسفانه در فوتبال ما همیشه رسم بر این بوده که به تیمهای سازنده توجه نداشتیم. دوست دارم از ابتدا درباره دوران ورزشیام صحبت کنم. قبل از شروع فوتبال تقریبا در تمام رشتهها ورزش میکردم. در دو و میدانی در قسمت سرعت و استقامت بسیار خوب کار کردم و در صد متر در مسابقات رتبه اول را آوردم. یک روز در منطقه 14 مسابقه دوی صد متر گذاشتند. یادم نیست چند نفر شرکت کرده بودند اما میهمان خارجی هم داشتیم. مسابقات بین مدارس آسیایی بود. یادم هست در 60 متر نفر اول شدم و پس از من دوندههای کره و هند به مقام دوم و سوم رسیدند.

در 10 سالگی دونده بسیار خوبی بودم. پس از این موضوع در 14 سالگی وارد بانک ملی شدم و با توجه به اینکه پستم مهاجم بود 120 گل در 4 سال برای بانک ملی زدم. تیمهایی مثل بانک ملی که 5 یا 6 بازیکن را به فوتبال ملی تحویل دادهاند به راحتی تعطیل شدند. معلوم میشود به تیمهای پایه توجهی نداریم. در بانک ملی با مربیان بسیار خوب مثل میرآخوری و دوستی کار کردم و سپس به پرسپولیس رفتم.

* استانکو مرا از 18 قدم دور کرد

4 سال در پرسپولیس توپ زدم اما وقتی استانکو به پرسپولیس آمد از سیستم معروف خود یعنی ۱-۶-۳ استفاده کرد. به همین دلیل من را از 18 قدم دور کرد و کمتر برای پرسپولیس گل زدم اما خوشبختانه راهی اروپا شدم.

* بهترین بازیام در هامبورگ مقابل یوونتوس بود

خاطرات تلخ و شیرین بسیار زیادی در فوتبال آلمان دارم اما بهترین بازیام را با هامبورگ مقابل یوونتوس انجام دادم. فیلم این بازی را هنوز دارم. همه کار مانند پاس گل و پاسهای عمقی و بلند انجام دادم و هیچ وقت آن بازی را فراموش نمیکنم. حتی یادم است در بهترین شرایط راهی کره شدم تا تیم ملی ایران را همراهی کنم. بعد از اینکه برگشتم همه اعتقاد داشتند خستهام اما بعد از 30 ثانیه وقتی برای هامبورگ به میدان رفتم گل زدم و مشکل تیم را حل کردم.

در حال حاضر دلم برای هامبورگ که در آن تیم درسهای زیادی گرفتم تنگ شده است. 8 سال در این تیم توپ زدم. روزی که فیکس بودم بهترین بازیهایم را انجام دادم و روزی که نیمکت نشین شدم جنگیدم. 6 سال به عنوان یار ثابت در ترکیب هامبورگ به میدان رفتم.

*دال با من مشکل داشت

در سال 2005 که مصادف شد با بازیهای راهیابی به جام جهانی وقتی که از بازی تیم ملی برگشتم بدون آنکه به من حرفی بزنند به بهانه یک مصاحبه در ایران که از من حمایت شده بود و نیمکت نشینی مرا در آلمان تحت الشعاع قرار داده بود به نیمکت نشین هامبورگ تبدیل شدم. در آن زمان هامبورگ سیستم ۲-۴-۴ لوزی بازی میکرد و سرمربی اعتقاد داشت من به درد سیستم او نمیخورم. یک روز سر تمرین توماس دال به من گفت که در تیم من جا نداری اما در همان زمان آنقدر جنگیدم تا به ترکیب اصلی رسیدم. 5 بازی انجام دادم و هم گل زدم هم پاس گل دادم چون دوست داشتم بمانم اما باز هم روی سکوها رفتم.

در تست آمادگی جسمانی روی تردمیل آنقدر دویدم که چشمم سیاهی رفت و به زمین پرت شدم اما بهترین آمار را داشتم. در آن زمان سومدیک دستیار استیلی در پرسپولیس که در آن زمان در هامبورگ بود، به من گفت تو جنگ را با سرمربی با تلاشت شروع کردی اما باز هم من را به اردوها و بازیها نمیبرد و بیشتر من را کنار جوانان تمرین میداد.

* 6 مصدوم باعث شد به ترکیب هامبورگ برگردم

در یکی از تمرینات هامبورگ وقتی که در ترکیب جا نداشتم و سکونشین بودم ناگهان در تمرینات در 3 دقیقه 6 بازیکن مصدوم شدند. همین موضوع باعث شد سومدیک به من بگوید که آیا ساکت را همراه خودت آوردهای یا خیر. من هم همیشه ساک مخصوص بازیهایم پشت ماشینم بود و بدین ترتیب پس از مدتها در لیست 18 نفره قرار گرفتم.

باز هم سرمربی قصد داشت به جای من بازیکن آماتور بیاورد. من در دقیقه 80 وارد زمین شدم که بازی صفر - صفر بود اما واقعا نمیدانم چه اتفاقی افتاد. وقتی وارد زمین شدم به سرعت پاس گل دادم اما باز هم جالب این است هفته آینده دچار مشکلاتی شدم در یکی از بازیهای اینترتوتو در لیست 18 نفره مقابل والنسیا قرار گرفتم. 45 دقیقه سرمربی به من گفت گرم کن اما من را به داخل زمین نفرستاد ولی باز هم تمرین کردم و حتی فرصت پیدا کردم در پست هافبک چپ بازی کنم. در بازی برگشت والنسیا را حذف کردیم. در آن زمان روزنامهها به سرمربی فشار آوردند که من باید بازی کنم. 10 دقیقه من را به شدت تشویق کردند. روزهای خوبی داشتم اما از ناحیه عضلات پا دچار مشکل و راهی سکوها شدم.

* عشق و علاقه هواداران هامبورگ را فراموش نمیکنم

در هامبورگ حتی در دفاع راست هم گل زدم. آلمانیها یک مثال دارند که میگویند «من همیشه پشت سرم را میبینم». پس از اینکه سرمربی تیم درخواست من را قبول کرد که در دفاع راست برای اولین بار بازی کنم به او گفتم بالای سرت را همیشه نگاه کن. بالاخره در دفاع راست بازی کردم. در یک بازی 4 بار با دروازهبان حریف تک به تک شدم و جنگیدم و خوشبختانه در این بازی هم روسفید بودم.

روزهای سختی در هامبورگ داشتم اما با این همه کش و قوس، من در هامبورگ ماندم و دال اخراج شد. در یکی از جشنهایی که گرفته بودند سرمربی تیم من را صدا کرد و گفت تو روی من را کم کردی. این برای من جالب بود. به هامبورگ و هوادارانش علاقه داشتم. وقتی در این تیم صاحب توپ میشدم 57 هزار نفر اسم من را یکصدا تشویق میکردند. حتی وقتی که به فرانکفورت هم رفتم هامبورگیها من را تشویق کردند و هیچ وقت فراموش نمیکنم.

باید بگویم در اولین سال در آلمان چون زبان بلد نبودم در بوخوم 6 ماه بد را داشتم ولی سپس به من خوش گذشت و سالهای خوب رسید.

* فوتبالیست باید در زمین خودش را نشان دهد

نمیدانم چرا ماجرای نیمکت نشینی در فوتبال ایران با برخی جاها فرق دارد. فوتبالیست باید خود را در چارچوب سبز نشان دهد نه اینکه فقط برود و حرف بزند و مصاحبه کند. در بازی مقابل گهر از لیست 18 نفره بیرون گذاشته شدم و روز بعد به تمرینات رفتم. ژوزه نیز آنالیزور خود را به تمرین فرستاده بود. آنقدر جدی کار کردم که آنالیزور ژوزه به جوانان گفت مهدی 35 سال دارد و در اروپا توپ زده و ببنید با چه انگیزهای تمرین میکند اما شما این کار را نمیکنید. من هم در همان لحظه بازیکنانی جوانی که از لیست خط خورده بودند را صدا کردم و گفتم با قهر و تمرین نکردن چیزی به دست نمیآید. فوتبالیست اگر بازی نکرد باید ناراحت شود اما حق ندارد به تیم ضربه بزند و این مشکلات را در خودم حل میکنم نه در تیم.

* در دربی هافبک دفاعی شدم

بعد از اینکه در هفته پنجم در رشت نتیجه را به داماش واگذار کردیم روز بعد ژوزه من را صدا کرد و در آستانه دربی به من گفت خودت را برای پست هافبک دفاعی آماده کن که من هم قبول کردم. البته در حال حاضر کمی جلوتر آمدم اما برایم مهم خدمت به تیم بود و هیچ وقت دنبال جار و جنجال نبودم. باز هم میجنگم اما از تصمیم خود مبنی بر خداحافظی از فوتبال در پایان فصل منصرف نمیشوم. همانطور که در 31 سالگی از تیم ملی کنار رفتم در انتهای فصل از فوتبال میروم.

* بهترین گلم را به چین و آمریکا زدم

گلهای خوبی را برای فوتبال ملی و باشگاهی به ثمر رساندم اما دو گلی که به چین و آمریکا زدم لذت بخش بود. یادم هست در این بازیها کریم باقری به من گفت چقدر تو قبل از بازی خودت را گرم میکنی که من گفتم این گرم کردن به درد میخورد که همین اتفاق افتاد. آنقدر آماده بودم که به چین و آمریکا آن طور گل زدم. در 19 سالگی وارد تیم ملی شدم و با بازیکنان بزرگی تیم رابطه نزدیکی داشتم. آن زمان از هتل و اتاق تک نفره خبری نبود در زیرزمین مجموعه ورزشی انقلاب در اتاقهای 5 نفره یا بیشتر به اردو میرفتیم.
    <div style="text-align: center;">&nbsp;
    </div>

2. کاربر مقابل از emrah20062007 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Aliparsa (6th November 2012)

نام واقعی
    nima
    استاتوس
    10دقیقه10نفر برای ما کافیست
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Manchester-United | NetherLand
    تشکر شده 3,597 بار در 1,704 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    دیشب که 90 رو دیدم واقعا متوجه شدم که مهدی چه بازیکن بزرگیه بازیکنای دیگه باید ازش یاد بگیرن اگه همه مثل مهدی باشن چه شود تیم بدون حاشیه و همش موفق و با انگیزه

نام واقعی
    سیدحامد
    استاتوس
    *
    شغل و حرفه
    کارمند/الکترونیک
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Brazil
    تشکر شده 3,381 بار در 1,968 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 42 تاپیک
    باید آرزو کنیم یه بازیکن دیگه ای مثل مهدوی کیا گیرمون بیاد

نام واقعی
    عباس زارعی
    استاتوس
    فقط پرسپولیس
    بازیکن محبوب
    Emon Zayed
    تیم های محبوب خارجی
    Manchester-United | Argentina
    تشکر شده 1,443 بار در 723 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    هشت سال در سطح اول فوتبال المان بازی کردن و همیشه حضوری مثبت و تاثیر گذار داشتن را هیچ بازیکنی نداشته

نام واقعی
    FarSHaD
    استاتوس
    به بهشت نمی روم اگه علی آنجا نباشد
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Brazil
    تشکر شده 23,000 بار در 7,966 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 47 تاپیک
    همیشه بدون حاشیه فوتبال بازی کردی مهدی جان

بدرود آقای کریمی...

ما چراغ ها را روشن نگه می داریم

برای بچه های نسل هاوش و هیرسا

تا یادشون نره یه روز دلخوشی فوتبالی ها

جادوگری بود که 8 می پوشید...

29 تیر روز مرگ فوتبال زیبا....

نام واقعی
    nima
    استاتوس
    10دقیقه10نفر برای ما کافیست
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Manchester-United | NetherLand
    تشکر شده 3,597 بار در 1,704 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    واقعا کیروش نامردی کرد فشار این روزا رو پرسپولیس کم نیست از 1 طرف شبکه3 و شبکه های دیگه از 1 طرف دیگه روزنامه ها بازم از طرف دیگه فدراسیون-کیروش هم دست بردار نیست تازه بازیکنان هم بخاطر نتایج ضعیف چند هفته قبل تو استرس هستن درسته 1 آبی پوشو چشم شیطان کور 6 تایی کردیم ولی بازم همین ها دست بردار نیستن