آقاي خاص همواره يکي از تحسين کنندگان ستاره ليورپول بوده و در سالهاي 2004 و 2005 تلاش کرده بود تا اين بازيکن را به چلسي بياورد. "خوزه مورينيو" از علاقه خود دست نکشيد و زماني که هدايت رئال مادريد را بر عهده گرفت گفت هرگز درک نکرد که چرا جرارد در ليورپولي مانده که از موفقيت به دور است.

اکنون ستاره آنفيلد گفته که دوست دارد براي آقاي خاص بازي کند. جرارد با وجود فتح ليگ قهرمانان اروپا، جام يوفا، دو جام حذفي انگليس و سه جام اتحاديه در بازه زماني 14 ساله حضور در ليورپول، هنوز نتوانسته مدال قهرماني ليگ برتر را بر گردن خود ببيند.
به گزارش یورد، وقتي خبرنگار سان از وي پرسيد که آيا در آن زمان هرگز دوست داشته به چلسي بپيوندد، گفت: آن زمان ليورپول در حد و اندازههاي قهرماني نبود بنابراين من به پيشنهاد مورينيو فکر کردم. اما در نهايت گفتم نه و سال بعدش هم دوباره گفتم نه.
جرارد افزود: من به بعضي از بازيکنان که مورد توجه باشگاه هاي رئال مادريد و بارسلونا قرار گرفتهاند نگاه مي کنم و اينکه آنها براي ورود و خروج به اين تيم ها چه جار و جنجال هايي به راه انداخته اند. اما اين موضوع هرگز تا به حال براي من روي نداده و اين اتفاق رخ نخواهد داد.