وقتي مسي، نمك به زخم مان مي پاشد / اينجا هنوز «دايي» ستاره است!
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: وقتي مسي، نمك به زخم مان مي پاشد / اينجا هنوز «دايي» ستاره است!

 1. #1


  محل سکونت
  رو سرِ کیسه کشا
  نام واقعی
  ترجیح میدم همون نهال صدام کنید
  شغل و حرفه
  بيكار*
  بازیکن محبوب
  Mehrdad Kafshgari
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  4,339
  تشکر
  3,291
  تشکر شده 3,851 بار در 1,637 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 42 تاپیک

  وقتي مسي، نمك به زخم مان مي پاشد / اينجا هنوز «دايي» ستاره است!

  ارتش سرخ دات كام : 1- در فاصله كمتر از دو ماه به آغاز سال نوي ميلادي، ليونل مسي آرژانتيني در آستانه فتح چند ركورد مهم و تاريخ ساز بين المللي قرار دارد. جدي ترين حد نصابي كه در حال حاضر هواداران بارسلونا دستيابي لئو به آن را انتظار مي كشند، ثبت بيشترين گل زده در يك سال تقويمي است. مسي در 10 ماه گذشته موفق شده 73 گل در رقابت هاي رسمي گوناگون به ثمر برساند. پله برزيلي نيم قرن پيش توانسته بود در يك سال ميلادي 75 گل به حريفان بزند و حالا لئو با دو گل ديگر، ميراث مرواريد سياه را تصاحب خواهد كرد. در اين زمينه اما، ركورد اصلي كماكان در اختيار گردمولر آلماني است كه 30 سال پيش 85 بار دروازه رقبا را گشوده بود. اعجوبه آرژانتيني براي عبور از ركوردي كه «بمب افكن» ثبت كرده، ماموريت دشواري دارد و بايد در 10 مسابقه پيش رو تا پايان سال، بيش از 12 گل به ثمر برساند. مسي تابستان گذشته ركورد بيشترين گل زده در يك فصل فوتبالي را كه آن هم در اختيار گرد مولر بود به نام خودش ثبت كرد و حالا اميدوار است كه بتواند حدنصاب گلزني در يك سال تقويمي را نيز از چنگ اين مهاجم بازنشسته خارج كند. گذشته از اين، لئو اين روزها در يك حوزه ديگر هم مشغول ركوردزني است؛ جايي كه در فهرست حريفان و هماوردان مسي در مسير افتخارآفريني، اسم آشناي يك ايراني نيز به چشم مي خورد. همين چند روز پيش بود كه رسانه هاي معتبر سراسر جهان از رسيدن ستاره بارسلونا به ركورد علي دايي خبر دادند و به اين بهانه بعد از سال ها دوباره يادي از فوتبال ايران كردند. لئو اكنون با 22 گل زده در مسابقات بين المللي سال 2012 – شامل بازي هاي ملي آرژانتين و حضور بارسا در ليگ قهرمانان و نيز جام باشگاه هاي جهان – با حد نصاب دايي در سال 96 برابري كرده و در تلاش است تا در چهار بازي بين المللي باقي مانده در اين سال، بيش از 3 گل ديگر به ثمر برساند و ركورد يكصد ساله به ثبت رسيده توسط وود وارد انگليسي را به دست بياورد. ستاره اي كه خيلي ها از او به عنوان بهترين فوتباليست تاريخ ياد مي كنند، حالا در بخشي از مسير معجزه گري هايش ناخواسته يادمان مي آورد ما نيز روزگاري در ايران ستاره اي داشتيم كه مي توانست در يك سال تقويمي، 22 گل بين المللي به ثمر برساند. اين حقيقت شايد زمان ي تامل برانگيز تر به نظر برسد كه به ياد بياوريم تمام تيم ملي ايران با همه ستاره هاي يك رگه و دورگه اش در مجموع چهار بازي مقدماتي جام جهاني، تنها 2 گل به ثمر رسانده است!

  2- شش سال بعد از وداع علي دايي با مسابقات ملي، شايد زمان اعتراف به اين حقيقت تلخ فرا رسيده باشد كه ساختار عقيم فوتبال ايران از بازتوليد ستاره اي حتي با نيمي از توانايي هاي وي نيز عاجز بوده است. حالا و پس از آن روزگار شيرين سپري شده كه ستاره هاي هم نسل دايي دروازه هاي اروپا را فتح كردند و به راحتي عناويني از قبيل آقاي گلي جام ملت هاي آسيا و بهترين بازيكن قاره كهن را به دست آوردند، فوتبال ملي ما در برزخي عجيب گرفتار شده و تنگنايي بي سابقه را از حيث ظهور استعدادهاي جديد تجربه مي كند. امروز و در پايان عصر درخشش ستاره هاي خودجوش، كار ما به جايي رسيده است كه سرمربي نامدار و معتبر تيم ملي كشورمان در مسير راهيابي به جام جهاني ناچار است دست به دامان اصالت ايراني برخي از فوتبال آموختگان مقيم اروپا ببرد و روياي صعود را با جذب دژآگه ها و گوچي ها به تعبير برساند. روزگاري علي دايي خاك امارات را به توبره مي كشيد و با دوختن هشت گل به دروازه رقباي گردن كلفتي مثل كره و عربستان و كويت آقاي گل آسيا مي شد؛ امروز اما آنكه از او به عنوان جانشين شهريار ياد مي شود، بازيكني است كه وقتي بعد از نيم فصل به ركورد چهار گل زده مي رسد، رسانه ها به دست و پايش مي افتند، برايش تيترهاي محقرانه مي زنند و از الگوهاي جهاني اش در راه خلق چنين حماسه اي مي پرسند. اين اگر «عقبگرد» نباشد، پس چيست؟

  3- شايد زمان آن فرا رسيده باشد كه خيلي از منتقدان تندروي علي دايي، واقعيت را بپذيرند و قبول كنند يك عذرخواهي قديمي به كاپيتان اسبق تيم ملي كشورمان بدهكارند؛ آنها كه معتقد بودند اصرار علي دايي به ادامه بازيگري راه را بر ظهور استعدادهاي جديد بسته، اما اكنون و مدت ها بعد از غروب او، توضيحي براي عدم طلوع وارثان موعودش ندارند يا آنها كه عقيده داشتند گلزني به مالديو و گوام و سريلانكا كار مهمي نيست، اما شرح نمي دهند كه چطور جايگزينان ريز و درشت دايي همين سال گذشته در گشودن دروازه تيمي مثل مالديو ناكام ماندند؟ در روزهايي كه گلزني دايي به بزرگان آسيا ناديده گرفته مي شد و در داخل ايران ركوردهاي او را «ضعيف كشي» تفسير مي كردند، روزنامه نگاران آلماني جور همتاهاي ايراني شان را كشيدند و نوشتند اروپا هم تيم ضعيف زياد دارد؛ از لوكزامبورگ و جزاير فارو تا مالت و آندورا و خيلي از حريفان كوچك ديگر كه ستاره هاي اين قاره مي توانستند با گشودن دروازه آنها ركوردهاي شخصي شان را بهبود ببخشند، اما در نهايت رقابت را به ستاره ايراني آسيا باختند. ما با غفلتي كه گاهي بوي نامهرباني هم به خودش مي گرفت، از علي دايي گذشتيم تا ليگي را بسازيم كه آقاي گل فعلي اش بلافاصله بعد از دعوت به اردوي تيم ملي در تست آمادگي جسماني مردود مي شود و خط مي خورد! اگر امروز اسم كره و ژاپن – كشورهايي كه دايي 8 گل به آنها زده – به واسطه صادرات مستمر لژيونرهاي شان به تيم هاي مطرح اروپايي در سطح اول جهان به ميان مي آيد و هر روز جدي تر مي شود، اسم فوتبال ايران را هنوز امثال دايي زنده نگه داشته اند تا هرازگاهي كه يكي از بزرگان اروپا به حدنصاب شان نزديك مي شود، دنيا يادي هم از ما كند؛ مثل سال97 كه رونالدوي برزيلي با ركورد 22 گل دايي برابري كرد يا مثل حالا كه مسي در شرف عبور از آن قرار گرفته است.

  4- دنيا ظهور معجزه آساي ليونل مسي را مديون بستر مدبرانه و خردمندانه اي است كه مي تواند نبوغ ستاره ها را كشف، حفظ و بارور كند. در كشورهايي كه فوتبال براي شان صنعتي اساسي، هنري مهم و تجارتي شگفت انگيز است، استعدادهاي جديد جدي گرفته مي شوند و مكانيزم حاكم از هيچ تلاشي براي شكوفا كردن آنها دريغ نمي كند. درست برعكس جايي مثل ايران كه فوتباليست هاي تازه نفس اش به قول مهدوي كيا از 13 سالگي دلالي را مي آموزند و در بسياري از موارد ناچارند با كوهي از استعداد پشت خط رقباي ضعيف تري بمانند كه راحت تر سر كيسه را شل مي كنند. با چنين رويه اي چرا نبايد ركورددارمان هنوز علي دايي باشد يا بهترين خاطره فوتبالي مان از ملبورن 16 سال پيش مايه بگيرد؟


  بسه کاپیتان دیگه بلند شو

  قلب هادی تاب بی تابی نداشت
  رفت و داغی سرخ بر دلها گذاشت

 2. 4 کاربر مقابل از Nahal عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Aliparsa (9th November 2012), Arash 1990 (9th November 2012), EHSAN1989 (9th November 2012), Vampires (9th November 2012)

 3. #2


  محل سکونت
  man city
  نام واقعی
  ehsan
  استاتوس
  از هزاران یك نفر اهل دل اند آن هم تویی ما بقی تندیسی از
  شغل و حرفه
  شرکت کاله
  تیم های محبوب خارجی
  AC-Milan | Argentina
  نوشته ها
  2,328
  تشکر
  607
  تشکر شده 2,129 بار در 1,000 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  [IMG][/IMG]



  وقتی سگها در بیابان از گرگها رشوه می گیرند

  و مترسکها در مزارع با کلاغها تبانی میکنند...

  از آدمها چه انتظاریست ؟؟؟


 4. کاربر مقابل از EHSAN1989 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  Nahal (9th November 2012)

 5. #3


  محل سکونت
  کرج
  نام واقعی
  سیدحامد
  استاتوس
  *
  شغل و حرفه
  کارمند/الکترونیک
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Brazil
  نوشته ها
  5,443
  تشکر
  5,733
  تشکر شده 3,381 بار در 1,968 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 42 تاپیک
  فقط باید افسوس بخوریم که دیگر مثل دایی نداریم





 6. کاربر مقابل از SEYEDHAMED عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  Nahal (9th November 2012)

 7. #4


  نام واقعی
  عباس زارعی
  استاتوس
  فقط پرسپولیس
  بازیکن محبوب
  Emon Zayed
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Argentina
  نوشته ها
  2,156
  تشکر
  1,726
  تشکر شده 1,454 بار در 729 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  باشگاهها به فوتبال پایه اهمیت نمیدهند همه چیز شده نتایج و موفقیتهای مقطعی به هر قیمتی حتی با جذب بعضی از خارجیهای به درد نخور که دلالها به باشگاهها قالب میکنند

  زمانی فوتبال خیابانی بچه ها برای ایران سرمایه بزرگی بود اما حالا دیگر اثری از ان نیست در ان دوره بود که بچه ها با عشق و علاقه دنبال توپ میدویدند و به مراتب بالا هم میرسیدند

  حتی دکتر دادکان هم اشاره کرد که اگر مسوول فوتبال شود یکسال ان را تعطیل میکند و از نو میسازد فقط کافیه یک امار از دلارهایی که بعضی از خارجیها گرفتند و هیچ سودی هم به حال فوتبال نداشتند بیندازیم

 8. #5


  محل سکونت
  بابلسر روستای اسلام آباد
  نام واقعی
  روح الله بخشی
  استاتوس
  تو قلب من نوشته پرسپولیس سلطان عشقه
  شغل و حرفه
  كليه خدمات برق
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  9,574
  تشکر
  15,818
  تشکر شده 8,518 بار در 3,761 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 28 تاپیک
  دایی افتخار فوتبال ایران


  هادی جان ب گفتت 57 امتیازی شدیم ولی تقریبا همون 57 پاشنه آشیل قهرمان نشدنمون شد چون خوزستانی ها همون دقیقه گل زدن


  داش هادی تشکر میکنم ازت بابت اتحاد و هم دلی ک در تیم ایجاد کردی


 9. #6


  محل سکونت
  تـ ـ ــو دلـ ــ مــ ـردم
  نام واقعی
  مـــهرآرا::Mehr Ara
  استاتوس
  ♥TaTaLiTy♥
  شغل و حرفه
  دکــ ــ ـتـ ــر آینــ ـده
  بازیکن محبوب
  Alireza Haghighi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  4,823
  تشکر
  6,983
  تشکر شده 5,017 بار در 1,961 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 6 تاپیک


 10. #7


  محل سکونت
  کرج
  نام واقعی
  delαrαм
  استاتوس
  мeѕтro αlι ĸαrιмι
  شغل و حرفه
  انتظار
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  4,446
  تشکر
  2,077
  تشکر شده 4,842 بار در 1,791 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 63 تاپیک
  هعی....
  ﯾـﻪ ﻭﻗـﺘـﺎﯾﯽ ﺑـﺎﯾـﺪ " ﺑــَـــﺪ " ﺑـﺎﺷﯽ ... !!!
  ﺗـﺎ ﺑـﺪﻭﻧﻦ " ﺧـﻮﺏ ﺑـﻮﺩﻥ " ﻭﻇـﯿـﻔـﻪ ﻧـﯿـﺴـﺖ ... !!!
  ﻣــَــﺮﺍﻣـﻪ ! ﻣــَــﻌـﺮﻓـﺘـﻪ...

 11. کاربر مقابل از delαrαм♥8 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  Nahal (9th November 2012)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا