تيم ملي فوتبال ايران در ديداري حساس روز چهارشنبه به مصاف ازبکستان ميرود.

فوتبال ايران هفته بدي را آغاز کرد. شکست و حذف ناباورانه فوتسال از جام جهاني و باخت تيم جوانان مقابل کره جنوبي کام فوتبالدوستان ايراني را تلخ کرد.

به اين ترتيب همه اميد فوتبال ايران به تيم ملي بزرگسالان است اينکه با پيروزي برابر ازبکستان راه صعود به جام جهاني 2014 برزيل را هموار کند و حداقل با موفقيت ملي پوشان بزرگسال شور و نشاطي دوباره را در جامعه و اهالي فوتبال شاهد باشيم.

از نظر احساسي همه يکدل و متحد شدهاند و وفاق ملي بين مردم، رسانهها و مسئولان فوتبال و حتي منتقدين ايجاد شده است و اميدواريم که با دعاي 75 ميليون ايراني بتوانيم ازبکستان را هم مثل کره جنوبي شکست بدهيم.

به گزارش فارس، اين انرژي و روحيه مثبت در جامعه قطعا به ملي پوشان منتقل ميشود و آنها را براي پيروزي مصممتر ميکند. ديدن ورزشگاه پر از تماشاگر آزادي همانقدر که به بازيکنان ايران روحيه ميدهد بازيکنان ازبک را هراسان ميکند. بازي مقابل يکصد هزار تماشاگر که يکصدا و يکدل ايران را تشويق ميکنند کار آساني براي بازيکنان حريف نخواهد بود.

از نظر فني اما به گفته بسياري از کارشناسان و خبرگان فوتبال تيم ملي ايرادهاي زيادي دارد. تيم ملي با نشاط و تاکتيکي بازي نميکند.

کيروش هنوز نتوانسته بزرگياش را با شيوه بازي تيم ملي نشان بدهد. شايد او به زمان بيشتري نياز دارد پس از تيم ملي بازي زيبا نميخواهيم. فقط برد و سه امتياز را ميخواهيم تا تيم ملي 70 درصد راه صعود به جام جهاني را طي کند و سلامي به برزيل بدهد.

در ديدار رفت با ازبکستان نه خوب بوديم نه تاکتيک مشخصي در زمين داشتيم اما با گل دقايق پاياني سه امتياز شيرين گرفتيم اکنون اما بايد تيم ملي با حوصله و منطق بازي کند. عجله و استرس نداشته باشد. نميخواهيم در خانه اسير حريف شويم.

ازبکستان هم ميداند اگر به ايران ببازد تقريبا بايد با روياي جام جهاني وداع کند. پس آنها نيز براي پيروزي به ميدان ميآيند. هدف اول ازبکستان نباختن است اما نيمنگاهي هم به برد دارند.

بازيکنان لژيونر ازبکها در اين ديدار برخلاف بازي رفت حضور دارند برخي از آنها در آن بازي به حکم AFC محروم بودند. اما حالا از سرور جباروف که در باشگاههاي عربستان توپ ميزند تا بازيکناني که در باشگاههاي روسي حضور دارند در ترکيب ازبکستان قرار دارند.

ازبکها فوتبال را قدرتي و فيزيکي بازي ميکنند و خوب هم گل ميزنند آنها بعد از کره جنوبي بهترين خط حمله اين گروه را در اختيار دارند ولي قطعا انديشههاي تاکتيکي کيروش و بازي کم اشتباه و بدون عجله و با فکر بازيکنان ايران ميتواند ما را به پيروزي برساند. ازبکستان 4 گل خورده دارد که نشان ميدهد دفاعش مستحکم نيست اما در گلزني موفق هستند و بعد از کره جنوبي بهترين خط حمله گروه را در اختيار دارند که قطعا مدافعان مستحکم ايران آنها را ناکام خواهند گذاشت تا فوتبال ايران هفتهاي را که با ناکامي آغاز کرده با پيروزي شيرين به پايان برساند.

ديدار ايران و ازبکستان ديدار گلادياتورها در ورزشگاه آزادي است ديداري که در يک سوي آن پولاد مردان ايراني حضور دارند و در سمت ديگر مردان تنومند ازبک و سيف البداوي داور اماراتي اين بازي را سوت ميزند داوري که بايد مراقبش باشيم و به قول مسعود مرادي بازيکنان حتي نبايد نزديکش هم بشوند چون به راحتي کارت ميدهد.

در اين گروه کره جنوبي با 7 امتياز و تفاضل گل بهتر در صدر جدول است، ايران با 7 امتياز در رده دوم قرار دارد و ازبکستان 5 امتيازي سوم است و لبنان و قطر نيز با 4 امتياز در ردههاي چهارم و پنجم قرار دارند.