ستاره سابق تیم ملی ایتالیا براین باور است که علاوه بر پیرلو و اینیستا هم بازیکنان دیگری نیز هستند که شایسته کسب توپ طلا باشند واین جایزه نباید فقط سهم مسی و رونالدو باشد


سایت گل – فابیو کاناوارو مدافع سابق باشگاه رئال مادرید در صحبت هایی به این نکته اشاره کرده که با وجودی که اینیستا و پیرلو نامزدهای واقع بینانه ای برای فتح توپ طلا نیستند، اما چنین بازیکنانی شایستگی کسب توپ طلا را دارند.

این درحالی است که لیونل مسی و کریستیانو رونالدو مدعیان اصلی فتح این جایزه اند اما کاناوارو معتقد است که فتح این جایزه نباید به مسی و رونالدو منتهی شود.
ستاره سابق تیم ملی ایتالیا در صحبت هایی به خبرنگاران گفت:« فکر نمی کنم که کورس فتح طلا فقط بین مسی و رونالدو باشد. من پیرلو و اینیستا را انتخاب می کنم. اینیستا بازی های فوق العاده ای را برای اسپانیا انجام می دهد و در تورنمنت اخیر اروپایی (یورو2008 و یورو2012) به قهرمانی رسیده. پیرلو هم خارق العاده است. او نه تنها با یوونتوس فاتح اسکودتو شد، بلکه با تیم ملی ایتالیا به فینال یورو2012 نیز رسید.»

این درحالی است که لیونل مسی روز به روز به رکورد گلزنی گرد مولر در طول یک سال نزدیک ونزدیک تر می شود و کریس رونالدو هم نمایش خیره کننده ای را در سال 2012 برای رئال مادرید پشت سرگذاشته و کاناوارو معتقد است که درخشش این دو ستاره به نحوی است که بهبود رکوردهای این دو بازیکن کار مشکلی است. کاناوارو در این باره گفت:« قطعا درک می کنم که خیلی سخت است که از دو ستاره بزرگ مثل مسی و رونالدو پیشی گرفت.»