بایرن مونیخ با برتری در هفته چهاردهم بوندس لیگا اختلاف امتیازات خود در صدر جدول بوندس لیگا را به 10 افزایش داد و قهرمان نیم فصل شدسایت گل- بایرن مونیخ با برتری 2 بر 0 مقابل فرایبورگ در هفته چهاردهم بوندس لیگا موفق شد اختلاف امتیازات خود با بایرلورکوزن را به 10 و با بوروسیا دورتموند به 11 امتیاز برساند و بدین تریتیب در سه هفته مانده به پایان نیم فصل نخست قهرمانی را جشن بگیرند.

با این حال بازی شب گذشته بایرن نکات مثبت و منفی داشت که موجب شد باواریایی ها تا 11 دقیقه انتهایی بازی از کسب سه امتیاز مطمئن نباشند در اینجا تحلیلی از بازی شب گذشته بایرن مقابل فرایبورگ ارائه می شود:

بایرنی ها برای قهرمانی در بوندس لیگا باید برخی از عادات خود را ترک کنند
اگرچه بایرن موفق شد فرایبورگ را با بیش از یک گل شکست دهد اما سبک بازی آن ها چندان قانع کننده نبود زمانی که آناتولی تیموشک توانست بایرن را در دقیقه 79 به دومین گل برساند بازی کاملا پایاپای بود و این درحالی است که فرایبورگ از دقیقه 18 با یک یار کمتر مقابل مونیخی ها قرار گرفت.

باواریایی ها در این دیدار 12 بار در تله آفساید قرار گرفت که این آماری بالا برای صدرنشین بوندس لیگا است. دیدار چهارشنبه شب یکی از ضعیف ترین بازی های بایرن در این فصل بود هر چند که مونیخی ها توانستند با سه امتیاز زمین را ترک کنند.

شکیری بازکن شماره 10 نیست

هنگامی که بایرن مونیخ با ژردان شکیری استعداد جوان سوئیسی قرارداد امضا کرد از او به عنوان یک آلترناتیو برای فرانک ریبری و آرین روبن دو بال هجومی نام می بردند اما یوپ هاینکس در چند دیدار از این بازیکن سوئیسی به عنوان پست شماره 10 و جانشین تونی کروس استفاده کرد.

فرایبورگ از دقیقه 18 بازی با از دست دادن مدافع اصلی خود 10 نفره مقابل بایرن بازی کرد اما تاثیر کم شکیری در پشت سر مهاجم اصلی بسیار مشهود بود. در حالیکه یوپ هاینکس می توانست با جابه جا کردن شکیری با مولر کارایی بهتری به خط حمله خود بدهد. خصوصا که توماس مولر در زمان لوئیس فان خال به عنوان مهاجم سایه پشت سر گومز بازی می کرد و کارایی خوبی نیز داشت.

با این حال آنچه که مسلم است شکیری 21 ساله یک استعداد جوان است که می تواند در دو سمت کناری زمین کارایی بهتری داشته باشد.