خبرگزاری پرسپولیس نیوز : سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: هیچ کس بهتر از من نمیتواند در پرسپولیس کار کند. مانوئل ژوزه پس از شکست خانگی برابر تراکتورسازی در نشست خبری اظهار داشت:
اینجا شما همه ناراحتید و وقتی میبرید شما همه میخندید ولی وقتی میبازید جدی هستید. تراکتورسازی بهتر از ما بازی کرد. بهانهای ندارم چون محدود بازی کردیم و وقتی نورمحمدی مصدوم شد؛ محدودتر شدیم و اشتباه دفاعی کردیم و گل خوردیم. شانس مساوی کردن بازی را داشتیم، درست است که آنها خوب بازی کردند اما تراکتور فقط یک شانس گل داشت. میدانستیم این بازی سخت است و چند بازیکن را نداشتیم و محسن بنگر که خیلی خوب بود را از دست دادیم.
وی افزود: شرایط خوبی داشتیم ولی این باخت ما را عقب انداخت، صدر جدول شرایط خوبی ندارد و همه امتیاز از دست دادند و این شکنندگی تیمها را نشان میدهد. مهاجمان ما خوب بازی کردند اما این مسئله کافی نبود. تراکتورسازی عادلانه برد، چون از اشتباه ما استفاده کرد. مساوی میکردیم عادلانه تر بود، اما به آنها تبریک میگویم.
سرمربی پرتغالی تراکتورسازی عنوان کرد: شاید بازیکنان جدیدی بگیریم چون در میانه زمین بازیکن نیاز داریم و در آن نقطه مشکل داریم. بازیکنان جدید میتوانند با هم هماهنگ شوند. بازیکنان دیگری داریم که خوب هستند اما وقتی پا به زمین میگذارند انگار از تیمهای کوچک آمدهاند و پرسپولیس از آنها بزرگتر است. این مسئله آنها را محدود میکند. مسئولیت باخت با من است بازی تمام شد. هر کسی سرمربی بهتر از من نمیتوانست کار کند. امیدوارم نیم فصل دوم را با برد شروع کنیم و اگر در پستهایی که نیاز داریم بازیکن بگیریم بهتر کار خواهیم کرد.
وی در مورد اینکه امروز مانوئل ژوزه اشتباههای زیادی داشت، گفت: چه اشتباهی انجام دادم؟
خبرنگار گفت سامان آقازمانی از پرسپولیس میرود و این مسئله مرا ناراحت کرده، گفت: چگونه وقتی فهرستی ندادم میگویید او میرود.
آن خبرنگار دوباره پرسید چرا آقازمانی وارد زمین شد ولی پولادی نیمکت نشین شد؟ که ژوزه در پاسخ گفت: ما نمیتوانیم با ۴ مدافع بازی کنیم ولی به نظر شما احترام میگذاریم.
سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه بازیکن ایرانی میگیرید یا خارجی، گفت: تیم را خودم نبستم اما با بازیکنانی که در اختیار داشتم کنار آمدم و نباید تفکراتم را بگویم و باید به بازیکنانم احترام بگذارم. مسئولیت باخت با من است. من ۳۴ سال است مربی هستم و مربیگری این مسایل را به من یاد میدهد که باخت را به گردن بگیرم. تا آنجا که ممکن باشد دو سه بازیکن در میانه میدان میخواهیم، این مسئله سخت است اما سعی میکنیم پرسپولیس را درست کنیم و بسازیم. دو سه بازیکن دیگر میخواهیم چه ایرانی و چه خارجی امیدوارم بازیکنانی که میخواهیم همان چیزی که نشان میدهند باشند. در پرسپولیس بازیکنان باید شخصیت قوی داشته باشد و مساوی در باشگاهی مثل پرسپولیس شکست محسوب میشود. فرق یک بازیکن کوچک با بزرگ فکر و شخصیت آن است . من بازیکنان بزرگی دارم که خود را محدود میکنند و نمیتوانم اسمی از آنها ببرم. در یک سری از پستها بازیکنانی میخواهیم که در حد پرسپولیس باشد.
وی در مورد ترانسفر بازیکنان از پرسپولیس، گفت: بازیکنانی جدا می شوند و بازیکنانی به تیم اضافه میشوند.
ژوزه در مورد کسب سهمیه آسیایی: گفت: سعی خود را میکنیم در صورتیکه بازیکنان جدیدی بگیریم باید بجنگیم و امیدوارم در نیم فصل دوم بهتر از نیم فصل اول باشیم.
سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه زمانی که تیمش گل خورد در نیمه زمین خودی ۵ بازیکن حضور داشتند، گفت: ممکن است روی بازیکن فشار باشد و هر چقدر خود را محدود کنی سختتر است. دو بازیکن مهاجم خود را نداشتیم و مدافعان وسط را برای یارگیری گذاشتیم و کاظمیان را پشت مهاجمان گذاشتم که از سرعتش استفاده کنم اما وقتی توپ به آنجا سخت میرسد نمیتوانیم کاری انجام بدهیم. میخواستیم ضدحمله کنیم و اگر تیم من کامل بود مثل بقیه بازیها راحتتر بازی میکردیم اما شاید امروز بیشتر گل میخوردیم اما در مجموع از بازیکنان راضی هستیم.