مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تمامی شایعات در خصوص مذاکرات این باشگاه با مربیان خارجی را تایید کرده و تاکید کرد به استیلی تا نیم فصل مهلت داده است.

به گزارش اختصاصی مرجع خبری پرسپولیس ، محمد رویانیان در گفتگو با برنامه نود با تاکید بر اینکه تصمیم به حمایت از کادرفنی فعلی دارد اظهار کرد با تشکیل یک کارگروه کارشناسی مشغول انتخاب مربی و بازیکنان فصل جدید پرسپولیس است. گزیده صحبت های رویانیان را در ادامه مرور می کنید: * با 4 سرمربی بزرگ جهان در 20 روز گذشته مذاکره کرده ایم و این مذاکرات حتی در زمان پیروزی های تیم ما هم انجام شد.

* یک کارگروه از نخبگان پرسپولیس تشکیل داده ایم و پروسه انتخاب بازیکنان و مربیان فصل آینده را آغاز کرده ایم.

* فعلا قصد تغییر کادرفنی را نداریم و مذاکرات ما برای انتخاب مربی فصل آینده است. از بین 4 مربی که با آنها صحبت کرده ایم 2 تای آنها جواب مثبت داده اند. یکی از کسانی که با آنها مذاکره کرده ایم مصطفی دنیزلی است.

- فردوسی پور پرسید جواب مصطفی دنیزلی چه بود؟ رویانیان پاسخ داد خیلی ممنونم که من را ساده لوح فرض کردید که به این سوال جواب بدهم.

- فردوسی پور گفت مذاکره با مربی فصل آینده دغدغه امروز هواداران پرسپولیس را برطرف نمی کند و آنها را راضی نخواهد کرد، رویانیان جواب داد مطمئن باشید دغدغه آنها را برطرف خواهیم کرد.

* پرسپولیس بیمار است و باید مداوا شود و درمان نیاز به زمان دارد. بهترین پزشک(مدیر) هم اگر بیاید مدتی طول می کشد تا مشکل را تشخیص دهد. یک پزشک هم ممکن است همه راه های درمان را امتحان کند تا به نتیجه برسد. * وی اظهار داشت: خود آقای استیلی از مذاکرات ما خبر دارد. من با استیلی کاملا راحت و بی حاشیه و بدون پنهان کاری درباره مسائل مختلف صحبت میکنم. تمام مسائلی که درباره ایشان مطرح شده و نقطه ضعف هایی که عنوان می شود را به ایشان اعلام می کنم و احساس می کنم ایشان به آرامش نسبی رسیده.

* من درباره مهلت تا نیم فصل به روشنی با حمید استیلی صحبت کردم و ایشان فردی منطقی است و این مسئله را قبول کرد.

* من و مدیر راهبری تیم فوتبال به هیچ وجه تا به حال در کار آقای استیلی دخالت نکرده ایم و نخواهیم کرد. * با استیلی جلسات متعددی داریم و روحیه او از گذشته خیلی بهتر شده است. تا موقعی که او سکاندار تیم هست باید به طور جدی از او حمایت کنیم. * اعلام زمان برکناری استیلی جزو اسرار باشگاه هست! من اگر بگویم از استیلی حمایت میکنیم که بماند یک مسئله است و اینکه بگویم مشغول پیدا کردن جانشین او هستم مسئله دیگر ، اما من وسط این دو حرف را انتخاب میکنم و روش کج دار و مریز را برمی گزینم.


* آقای استیلی در کمیته فنی انتخاب شد و قرارداد بسته شد که آقایان پنجعلی ، زادمهر و ذوالفقارنسب عضو آن بودند و خبری از علی پروین در آن موقع نبود . زمانی که من آمدم تمام کادرفنی و بازیکنان انتخاب شده بودند و منصفانه نیست این مسائل به ما نسبت داده شود.


* آقای پنجعلی خودش یکی از کسانی بود که در کمیته فنی استیلی را انتخاب کرد و حالا معتقد است که استیلی باید برود. ما 5 نفر هیئت مدیره داریم و تصمیم گرفتیم هیچ کس درباره رفتن آقای استیلی صحبت نکند ایشان بلافاصله این صحبت ها را در خصوص رفتن استیلی و آمدن دایی و دنیزلی مطرح کردند. من با ایشان امروز صحبت کردم و گفتم نیاز به آرامش و صبر بیشتری داریم و اگر نظری دارید باید آن را در جمع خودمان مطرح کنید تا آرامش تیم به هم نریزد.

* وقتی حمید استیلی قرارداد دارد ما نمی توانیم او را زنده زنده پوست بکنیم. من با کارشناسان مختلفی صحبت می کنم و اگر در این گفتگوها به نتیجه رسیدم که آقای استیلی باید برود شک نکنید یک لحظه درنگ نمی کنم. من نمی توانم در تلویزیون یک شب قبل از بازی تیم صحبت از برکناری سرمربی بکنم چون روحیه ای برای او باقی نمی ماند.

* زمانی که من به باشگاه پرسپولیس آمدم 9 تن از مدیران این باشگاه استعفا دادند و ساختار باشگاه تبدیل به ویرانه شده بود.

* یکی از معضلات فرهنگی که من با آن روبرو شدم این بود که زمانی که به پرسپولیس آمدم این تیم در بحران نتیجه گیری بود و هواداران در گذشته فکر می کردند با شعارهای خود توانسته اند مربی برکنار کنند و برای مدیریت مشکل ایجاد کنند.

- فردوسی پور در این لحظه با گفته رویانیان مخالفت کرده و تاکید کرد شعارهای هواداران در گذشته موجب برکناری دایی نشد و این مربی به کار خود ادامه داد. * من مدیرعامل و خدمت گذار باشگاه پرسپولیسم و مسئول احساسات میلیون ها هوادار پرسپولیس و شاد نگه داشتن آنها هستم و شما حق ندارید من را مقابل آنها قرار دهید. مطمئن باشید با کمک هواداران این تیم را درست خواهیم کرد. * از ابتدای ورودم به تیم سه جبهه فعالیت تشکیل دادم . 1- رفع مشکل مالی که انجام شد.2- ترمیم ساختار باشگاه و انتخاب مدیران. 3-رسیدگی به وضعیت تیم. * من نگفتم به سرمربی گری واحد اعتقاد ندارم و این حرف را اشتباه از قول من نوشته اند. من معتقدم یک سرمربی نمی تواند احساس شخصی خود را بر مجموعه تیم حاکم کند و باید در یک نظام تصمیم گیری کند.

* طرفداران مطمئن باشند ما موفق خواهیم شد پرسپولیس را به جایگاه واقعی خودش برسانیم و نیازمند کمک صد در صدی آنان هستیم و خواهش می کنیم در ورزشگاه ها حتما حمایت کنند و مطمئن باشند اقداماتی که برای اصلاح پرسپولیس پیش بینی کرده ایم در آینده اعلام خواهیم کرد. * از هواداران می خواهم فردا تیم خود را تشویق کنند.