حریفان نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا مشخص شدند
»

پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۱

قرعهکشی لیگ قهرمانان آسیا انجام شد و حریفان نمایندگان ایران مشخص شدند.


نخستین حضور تیم فوتبال تراکتورسازی در لیگ قهرمانان آسیا مورد توجه سایت کنفدراسیون فوتبال قاره کهن قرار گرفته، به گونهای که این حضور را در صدر اخبارش قرار داده است.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در صدر گزارشی که از تیمهای حاضر در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا منتشر کرده، نام تیم فوتبال تراکتورسازی ایران را قرار داده و به نخستین حضور این تیم در این رقابت مهم قارهای اشاره کرده است. این سایت در ابتدای گزارش خود آورده: تراکتورسازی از ایران، نخستین حضورش را در جمع برترینهای قاره آسیا تجربه میکند. علاوه بر این تیم، سپاهان به عنوان قهرمان لیگ برتر ایران و استقلال، تیم بزرگ تهرانی در مرحله گروهی رقابتها حضور دارند. تیم فوتبال صبای قم هم باید با یکی از تیمهای الشباب و النصر امارات و لوکوموتیو ازبکستان، در مرحله پلی آف مصاف دهد.

این سایت همچنین به غیبت تیم فوتبال اولسان هیوندای کره جنوبی در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا اشاره کرده و میگوید: قهرمان فصل گذشته رقابتها شانسی برای دفاع از عنوانش ندارد چون نتوانسته در «کی لیگ» (لیگ برتر کرهجنوبی) در جمع چهار تیم اول قرار بگیرد. این تیم تنها به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به سوون سامسونگ، در رده پنجم جدول قرار گرفت و از رسیدن به لیگ قرهرمانان آسیا بازماند.

از نکات جالب توجه رقابتهای امسال این است که دو تیم ازبکستانی پاختاکور و لوکوموتیو در جمع تیمهای غربی آسیا قرعهکشی میشوند و بنیادکور در با تیمهای شرقی بازی میکند. همچنین قهرمان جام حذفی ژاپن که به جام امپراتوری معروف است، پس از مشخص شدن وارد مسابقات خواهد شد.

به گزارش ایسنا، تیمهای حاضر فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا به این شرح هستند:

** مرحله پلیآف:
صبای قم (ایران)، النصر و الشباب (امارات)، لوکوموتیو (ازبکستان)، بریزبان (استرالیا) و بوریرام (تایلند).

* مرحله گروهی منطقه غرب آسیا:

الشباب، الاهلی، الهلال و الاتفاق (عربستان سعودی)، لخویا، الغرافه، الجیش و الریان (قطر)، سپاهان، استقلال و تراکتورسازی (ایران)، العین و الجزیره (امارات) و پاختاکور (ازبکستان).

* مرحله گروهی منطقه شرق آسیا:

سانفریس هیروشیما، وگالتا ساندای، اوراوا ردز و قهرمان جام حذفی (ژاپن)، اف.سی.سئول، سوون سامسونگ، جونبوک موتورز و پوهانگ استیلرز (کرهجنوبی)، گوانگژو اورگراند، جیانگسو، بیجینگ گوآن و گوانگژو رنهه (چین)، بنیادکور (ازبکستان)، موآنگتونگ (تایلند) و مارینرز (استرالیا).

** نتیجه قرعهکشی:

الشباب عربستان – الجزیره امارات
تراکتورسازی ایران – الجیش قطر

ب
الخویای قطر – الاتفاق عربستان
پاختاکور ازبکستان – برنده صبای قم الشباب

سی
فولاد سپاهان ایران – الغرافه قطر

الاهلی عربستان – برنده لکوموتیو مسکو و النصر امارات

دی

الاهلی امارات – استقلال ایران
الریان قطر – الهلال عربستان