یــــو رد : مهاجم سابق پرسپولیس پیش از ترک ایران اظهارات جالبی بیان کرد. ایمون زاید در حالی که به یکی از بازیکنان محبوب پرسپولیس تبدیل شده بود در فصل جاری کمتر به میدان رفت و این روند تا جایی پیش رفت که تصمیم به ترک این تیم گرفت.

زاید با حضور در ایران قراردادش را فسخ کرد و با دریافت مبلغی پول، به کشورش بازگشت.

مهاجم ایرلندی-لیبیایی پیش از ترک ایران در گفت و گو با خبرنگار نامه در این خصوص گفت: از این اتفاق خوشحال نیستم. روزهای خوبی در پرسپولیس داشتم که برایم خاطره انگیزند اما شرایط طوری رقم خورد که مجبور به جدایی شدم.

وی در پاسخ به این سوال که قبول داری هت تریک در دربی تهران بهترین اتفاق حضورت در پرسپولیس بود گفت: بهتر است بگوییم مهمترین اتفاق بود. باید بگویم بهترین اتفاق حضورم در پرسپولیس مربوط به دیدار برابر الشباب در لیگ قهرمانان بود. جایی که ۷۵ هزار تماشاگر یکصدا نام مرا فریاد زدند. لحظه بسیار شیرینی بود.
زاید در خصوص واکنش رویانیان به درخواستش برای جدایی گفت: مدیرعامل با من تماس گرفت و از من خواست بمانم تا از سفر اروپایی بازگردد ولی به خاطر ماموریت کاری همسرم نمی توانستم بمانم. با این حال امیدوارم روزی دوباره به ایران بازگردم.

وی در خصوص پیشنهاد صبای قم و احتمال حضوری در تیمی ایرانی تصریح کرد: تنها صبای قم نیست. دو تیم دیگر ایرانی نیز مرا می خواهند. از یک تیم اماراتی و یک تیم ایرلندی نیز پیشنهاد دارم و باید جوانب را بسنجم تا تصمیم درستی بگیرم.

مهاجم ایرلندی – لیبیایی سابق پرسپولیس در پاسخ به این سوال که چرا برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی جنگیدن را انتخاب نکرد و راه جدایی را در پیش گرفت تصریح کرد: من تلاش زیادی کردم اما حقیقت این است که ژوزه اعتقادی به من ندارد و این واقعیت را پس از دربی درک کردم که دیگر جایی در این تیم ندارم.
زاید در خصوص انتقاد اخیر بازیکنان به عملکرد ژوزه گفت: درست است که این مربی پرتغالی اعتقادی به بازی من نداشت اما دلیلی نمی بینم که انتقادها از وی را تایید کنم. فکر نمی کنم در ناکامی های یک تیم فقط یک نفر مقصر باشد.

وی در پاسخ به این سوال که صحت دارد که ژوزه در تمرینات و اردوها رفتاری صمیمانه با بازیکنان ندارد گفت: به هر حال هر مربی اخلاق خاص خود را دارد و شاید نتوان به آن ایراد گرفت اما به هر حال این واقعیت است که ژوزه زیاد مربی مهربانی نیست و رفتار صمیمانه ای با بازیکنان ندارد.