آقای گل یازدهمین دوره لیگ برتر ایران، در آخرین ردهبندی برترین گلزنان باشگاهی جهان که توسط سایت فدراسیون بینالمللی تاریخ و آمار فوتبال جهان اعلام شد، به جایگاه پنجاه و ششم رسید.
سایت فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال جهان ردهبندی برترین گلزنان باشگاههای مختلف جهان در سال 2012 را اعلام کرد که کریم انصاریفرد با 21 گلزده به همراه تیم سایپا و کسب عنوان آقای گلی در لیگ یازدهم، در رده پنجاه و ششم گلزنان لیگهای مختلف جهان قرار گرفت.
در این ردهبندی 79 گلزن برتر جهان که بیش از 20 گل در یک فصل برای تیمهای خود به ثمر رساندند، حضور دارند که "لیونل مسی" مهاجم آرژانتینی تیم بارسلونا با 50 گلزده در فصل گذشته برای این تیم، همچنان صدرنشین این ردهبندی است.
"کریستیانو رونالدو" از تیم رئال مادرید اسپانیا با 46 گلزده، "آرتوراس ریمکویسیوس" از تیم سیائولیای لیتوانی با 35 گلزده، "هنری هرناندز" از تیم جگوار دیپنز کلمبیا با 35 گلزده، "باس دوس" از تیم هرنوین هلند با 32 گلزده در رده‎های اول تا پنجم قرار گرفتهاند.
"بوراک ایلماز" از تیم ترابوزان اسپور ترکیه با 32 گلزده، "دژان دامیانکوویچ" مهاجم مونتهنگرویی تیم سئول کرهجنوبی با 31 گلزده، "رابین فن پرسی" از تیم آرسنال انگلستان با 30 گلزده، "کلاس یان هونتلار" مهاجم هلندی تیم شالکه آلمان با 29 گلزده و "زلاتان ابراهیموویچ" مهاجم سوئدی تیم میلان با 28 گلزده ردههای پنجم تا دهم را از آن خود کردند.
نکته جالب این است که "لیونل مسی" در 37 بازی در تیم بارسلونا 50 گل به ثمر رسانده و میانگین 35/1 گل در هر بازی را به خود اختصاص داده است. "کریستیانو رونالدو" در 38 بازی 46 مرتبه موفق به گلزنی شده و میانگین 21/1 گل در بازی را از آن خود کرده و "باس دوست" با 32 گل زده در 34 بازی، میانگین 94/0 در هر بازی را به خود اختصاص داده است.
در این فهرست نام "فونیکه سی"، مهاجم مالیایی پیشین تیم فوتبال صنعت نفت آبادان دیده میشود که با 20 گل، در رده هفتادم قرار گرفته است.
"آرچیبالد مکفرسون استارک" بازیکن آمریکایی تیم "بتلهم استیل" در فصل 25-1924 توانست در 44 مسابقه 67 گل به ثمر رسانده و در صدر برترین گلزنان باشگاهی در یک فصل فوتبالی قرار بگیرد، رکوردی که تاکنون شکسته نشده است.
تاکنون 56 لیگ معتبر جهان در سال 2012 به پایان رسیده و این ردهبندی تا به پایان رسیدن 4 لیگ دیگر که مورد ارزیابی سایت فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال جهان قرار میگیرند، ادامه خواهد داشت.