استيلي: گلمحمدي به سرنوشت من دچار نميشود
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: استيلي: گلمحمدي به سرنوشت من دچار نميشود

نام واقعی
    عليرضا
    استاتوس
    تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم... قله ها در زير پاي
    شغل و حرفه
    دانشجو
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Arsenal | England
    تشکر شده 4,736 بار در 1,653 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

استيلي: گلمحمدي به سرنوشت من دچار نميشود

پرسپوليس اين روزها سوژه تقريبا دايمي فوتبال ايران شده است. اين تيم عليرغم اينكه ستارگان بزرگ و مربي بزرگي را به خدمت گرفته بود، نتوانست مقامي بهتر از دوازدهمي در پايان نيمفصل اول به دست آورد. حميد استيلي سرمربي سابق سرخپوشان اعتقاد دارد مربي حرفهاي مثل مانوئل ژوزه بايد از هفته هشتم به بعد در ليگ نتايج لازم را كسب ميكرد. حرفهاي جالب استيلي را در زير ميخوانيد: هواداران پرسپوليس از نتايج تيمشان در نيمفصل اول بدجوري ناراحت هستند؟ حق هم دارند من هم ناراحت هستم چون چندين سال براي اين تيم بازي كردهام. هواداران توقع دارند در اين فصل كه باشگاه از لحاظ امكانات و بازيكن همه چيز را مهيا كرده است، نتايج لازم را كسب كند. شما هم قبول داريد مانوئل ژوزه مقصر اين ناكامي است؟ البته سرمربي دير آمد و شرايط هم جوري بود كه قرار بود دنيزلي در پرسپوليس بماند ولي به دليل مشكلات خانوادگي رفت .مربي حرفهاي مثل مانوئل ژوزه بايد بعد از 7-8 هفته نتيجه ميگرفت، چرا كه او مربي باسابقهاي است. پس چه مشكلاتي داشت كه موفق نشد؟ به طور مثال بعضي از مربيان در برخي از تيمها موفق نميشوند. به طور مثال ريكارد! او در بارسلون خيلي موفق بود اما در تيم فنرباغچه تركيه ناكام بود. يا محمودخان ياوري در فصل گذشته با چند تيم ليگ برتري نتيجه نميگرفت اما در اين فصل با فجرسپاسي موفق ظاهر شده است. قبول داريد كه مربيان خارجي در تيمهاي پرسپوليس يا استقلال موفق نميشوند؟ بله من با اين مسئله موافق هستم، اما دليل آن زيرساختهاي باشگاه است. باشگاههاي ما قانونمدار نيستند. به نظر من مربيان خارجي بايد با قوانين باشگاه هماهنگ شوند نه اينكه مربي براي باشگاه تصميمگيري كند. يعني ميخواهي بگويي مانوئل ژوزه براي باشگاه تصميمگيري ميكرد؟ اين مسئله را نميخواهم باز كنم. ظاهرا حاشيه هم در تيمي مثل پرسپوليس زياد است؟ كلا دو تيم استقلال و پرسپوليس به دليل اينكه تيمهاي بزرگي هستند، حاشيه زياد دارند، اما بازيكن حق ندارد عليه باشگاه و مسئولان تيم مصاحبه كند. هم پرسپوليس دنيزلي دوازدهم شد و هم تيم مانوئل ژوزه. شايد اگر شما بوديد، تيم ردههاي بالاتري را كسب ميكرد؟ (باخنده) شرايط من در پرسپوليس خاص بود.از همان هفته اول جو بدي عليه من بود، ضمن اينكه از نظر بازيكن هم تيم كمبود داشت. به هر حال قسمت ما اين جوري بود! بحث حضور شما در پرسپوليس وجود دارد؟ با من هيچ صحبتي در مورد سر مربيگري پرسپوليس نشده است. اگر پيشنهاد شد، چي؟ باور كنيد در مورد پرسپوليس فكري نكردهام و بايد در مورد آن فكر كنم. اگر شرايط جوري بود كه به شما پيشنهاد دهند، چي؟ ببينيد ثبات باشگاه خيلي مهم است. مديريت باشگاه اگر ثبات داشته باشد و از كادر فني حمايت شود به طور قطع بعد از 2-3 سال قهرماني به دست ميآيد. مثل همان كاري كه قلعهنوعي در استقلال كرد و بعد از 3 فصل قهرمان شد؟ دقيقا، مربيان پرسپوليسي خوبي در ليگ وجود دارند. اگر آنها حمايت شوند، قطعا تيم با يك مربي داخلي از جنس پرسپوليس موفق خواهد شد و به قهرماني نيز دست پيدا ميكند. اما شايد در اولين فصل نتايج تيم طوري ضعيف باشد كه مديريت باشگاه مجبور به بركناري سرمربي شود؟ اين واقعيت فوتبال كشورمان است و فوتبال ايران نتيجهگرا شده است. اين مسئله به بدنه فوتبال ايران بدجوري آسيب ميزند، در تيمملي جوانان ژاپن يك روز پس از حذف ريكاوري ميكنند و تمرينات خود را پي ميگيرند، اما در ايران تيم پس از شكست، تعطيل ميشود. شما تجربه خوبي در مربيگري داريد، آيا بازيكنان هم در ناكامي نيمفصل پرسپوليس مقصر هستند؟ بله! بازيكنان هم مقصر هستند، در ناكامي اين تيم مانوئل ژوزه به تنهايي مقصر نيست و بازيكنان هم به تناوب مقصر هستند. بعضيها اعتقاد دارند چند بازيكن پرسپوليس كمكار بودند؟ وقتي تيم نتيجه نميگيرد و بازيكن ضعيف ظاهر ميشود اين بحث به وجود ميآيد. عملكرد ضعيف بازيكنان را ميشود كم كاري معني كرد. فكر ميكني اين تيم در نيمفصل دوم جايگاه خوبي را به دست آورد؟ بستگي دارد. بايد ديد شرايط نيمفصل دوم تيم چگونه است. البته پرسپوليس براي رسيدن به موفقيت كار بسيار سختي دارد، اما ميتواند به جمع تيمهاي بالانشين ملحق شود چرا كه فاصله پرسپوليس با تيم سوم جدول زياد نيست و قابل جبران است. به نظر شما يحيي گلمحمدي با اين پرسپوليس موفق ميشود؟ خوشبختانه يحيي مشكلات و حاشيههايي كه من با آن درگير بودم را ندارد. او فضاي خوبي براي كار كردن دارد، ضمن اينكه اين تيم پرسپوليس بازيكنان خوبي را در اختيار دارد و گلمحمدي با اخلاق خوبي كه دارد يك رابطه بسيار مناسب با بازيكنان ايجاد ميكند و در مسير موفقيت گام بر ميدارد تا به سرنوشت من دچار نشود. چند سالي است كه گفته ميشود دوران مربيگري علي پروين در پرسپوليس تمام شده است، با اين حال او ميخواهد به يحيي گلمحمدي كمك كند. اين مسئله و دخالت پروين باعث نميشود تا تيم دوباره به حاشيه برود؟ علي آقا پروين يك نام هميشه بزرگ در فوتبال ايران و پرسپوليس است. به نظر من، ما وظيفه داريم به اين مرد بزرگ احترام بگذاريم، چرا كه خيلي مهم است بزرگمردان خود را در فوتبال حفظ كنيم. پروين هدفش كمك كردن به گلمحمدي است. مطمئن باشيد هر كسي شرح وظايف خودش را دارد و حضور او به معني دخالت كردن نيست. ما بايد از امثال پروين استفاده كنيم و نبايد بگوييم، دوران او تمام شده است!

پسر جرمت چیست؟

جرمت چیست که یک ملت نام تو را فریاد میزند؟

جرمت چیست که مادری با فرزند ۷ ماهه مریضش که مشکل مالی دارد به سراغ تو میآید؟

جرمت چیست که هواداران دو آتشه تیم رقیبت تو را عاشقانه دوست دارند؟

جرمت چیست که وقتی یک استادیوم نام تو را میخواند صدای ورزشگاه را از تلویزیون ضعیف میکنند؟

جرمت چیست که همین فضای مجازی روزهاست از 8 مقدس پر شده؟

ما فکر نمیکنیم فقط یک "مچ بند سبز" جرم تو باشد

جرم تو اسطوره بودن است
    اینها از اسطوره میترسند

این عادت این جماعت است
    آنها از تختی ترسیدند ... از حجازی ترسیدند

از تو میترسند .... از تو میترسند

2. کاربر مقابل از Aliparsa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

FaRsHaD_8 (17th December 2012)

نام واقعی
    رسول
    استاتوس
    YAR