هافبک انگلیسی توپچی ها در مصاحبه ای اختصاصی در برنامه FIFA 13 Ultimate Team، به سوالات مختلف جواب داد. برای آرسنال مهم بود که جامی را بدست آورد. شکست مقابل بردفورد چگونه ادامه فصل را تحت تاثیر قرار می دهد؟ اول و مهمتر از همه، باید بدانیم که فصل برای ما تمام نشده است. این جام اتحادیه بود، یکی از اهداف اصلی ما نبود. یقینا دلچسب است که یک جام را بدست آوریم و همه ما برای آن آماده ایم و می خواهیم یک جام را به ارمغان بیاوریم. اما خروج شوک آوری از این جام داشتیم و این آسیب زیادی به ما می زند. اما اکنون تنها در ماه دسامبر هستیم و هنور در تمام رقابت های دیگر حضور داریم. رختکن تیم بعد از بازی چگونه بود؟ حسی ناباورانه در آن وجود داشت؟ همه ما مایوس بودیم. فاجعه است که در ضربات پنالتی شکست بخورید. این سبک دلچسبی برای خروج از این رقابت ها نبود. اما می دانستیم که باید پیروز بازی شویم. شاید نه در وقت های معمول بلکه در زمان های اضافه ما فرصت های بسیاری داشتیم. تنها باید توپ را به گل تبدیل می کردیم اما این اتفاق نیوفتاد. هفت سال بی جامی آرسنال چقدر ذهن بازیکنان را درگیر می کند؟ این چیزی است که باید تغییر دهیم. این مساله وجود دارد و فشار را زیاد می کند. برای باشگاهی مانند آرسنال زمان بلندی است. در گذشته عادت داشتیم فاتح جام ها شویم بنابراین دلیلی وجود ندارد که چرا دوباره نتوانیم. بازیکنان خوبی در اختیار داریم. شاید تنها مانع ذهنی وجود دارد که نیاز داریم از آن عبور کنیم. وقتی یک بار این کار را انجام دهیم، همه چیز شروع خواهد شد. شما در فینال جام اتحادیه در سال 2011 که با شکست مقابل بیرمنگاهم همراه بود حضور داشتید. آن تیم آرسنال فوق العاده بود که شاید شانسی برای فتح لیگ داشت. این احساس وجود دارد که اگر آن جام را پیروز می شدید، به راهتان ادامه می دادیم و جام های بیشتری بدست می اوردید؟ در آن فصل خاص، آن اتفاق فصل ما را تغییر داد. هنوز در کورس قهرمانی بودیم اما در سرازیری قرار گرفتیم. آن اتفاق کمکی به ما نکرد. اما اکنون در فصل کاملا متفاوتی هستیم. باید شخصیت خود را نشان دهیم. هنوز ماه دسامبر است. هنوز نیمی از فصل را هم پشت سر نگذاشته ایم بنابراین هنوز راه درازی پیش رو داریم. هنوز جام های زیادی هستند که می توانید برای موفقیت در انها اقدام کنیم. بطور واقع گرایانه آرسنال در این فصل چه چیزی را می تواند بدست اورد؟ بطور واقع گرایانه هنوز هم می توانیم فاتح هر جامی شویم که در آن حضور داریم. می دانم که در لیگ برتر بسیار عقب افتاده ایم اما اوضاع در فوتبال به سرعت تغییر می کند. اگر 3 پیروزی متوالی بدست اوریم و دیگر تیم ها شکست بخورند و یا چند تساوی بدست آورند، به کورس باز می گردیم. اوضاع در دستان ما نیست بنابراین به کمی شانس نیاز داریم. در جمع 16 تیم پایانی لیگ قهرمانان هستیم، کار می تواند سخت شود. اما می دانیم که در لیگ قهرمانان هر اتفاقی می تواند صورت گیرد. دو بازی است و ما می توانیم هر تیمی را شکست بدهیم. در گذشته وقتی بارسلونا را شکست دادیم این موضوع را نشان دادیم. دلیلی وجود ندارد که چرا نتوانیم دوباره این کار را انجام دهیم. بازی سختی نیز مقابل سوانسی سیتی در جام حذفی داریم اما اگر پیروز آن شویم و چند تیم بزرگ از جام کنار بروند، در این جام هر اتفاقی می تواند صورت گیرد. پس شما فکر می کنید این تیم آرسنال با کمی شانس می تواند قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود؟ فصل گذشته با چلسی این موضوع را دیدید، هیچ کس در ماه دسامبر نمی گفت که انها برای قهرمانی در ان جام می روند. اما آنها با کمی شانس آن را بدست آوردند. تیم های با کیفیتی در آنجا وجود دارند و بهترین بازیکنان سطح اروپا در این جام بازی می کنند بنابراین به کمی شانس نیاز دارید. هرگز نمی دانید چه اتفاقی می تواند صورت گیرد. سوالاتی در مورد آرسن ونگر مطرح می شود که در گذشته وجود نداشت. او اعتقاد زیادی به شما نشان داده. چرا او هنوز هم مردی است که باید مربی آرسنال باشد؟ اول از همه او هر سال در لیگ قهرمانان حضور دارد و هیچ مربی دیگری نیست که چنین کاری را انجم داده باشد. او میراثی را برای این باشگاه ایجاد کرده است. از وقتی 15 - 16 سال قبل به اینجا آمد همه چیز را تغییر داد. او فوتبال کامل را برای این باشگاه به ارمغان آورد که آن را می پسندید، سبک فوتبال آرسنال، یک بازی مبتنی بر پاسکاری. او همچنین در قبال من نیز فوق العاده بود. وقتی جوان بودم باور عظیمی در من داشت. وقتی مصدوم بودم در کنار من ماند و هنوز هم در کنار من است. برای من، هیچ سوالی نیست که او مرد مناسب این کار است. شما نمی توانید تنها بخاطر اینکه چند نتیجه بد داشته ایم او را زیر سوال ببرید. این بازیکنان هستند که بخاطران نتایج باید به خود نگاه کنند. آیا آرسنال به اندازه کافی درون زمین رهبرانی دارد؟ مردانی را دارد که در صورت نیاز پا پیش بگذارند؟ قطعا رهبرانی در تیم هستند. فصل دشواری بوده بنابراین معتقدم که رهبران واقعا نیاز است برخیزند و خودی نشان دهند. ما توماس ورمالن را داریم که کاپیتان ماست، پر مرته ساکر و لوکاس پودولسکی بازی های زیادی برای تیم ملی آلمان انجام داده اند. حتی سانتی کازورلا به واسطه سبک بازی خود یک رهبر است. آرسن ونگر بلافاصله بعد از یک بازی چگونه است؟ آیا احساسات خود را بروز می دهد؟ اگر وظایف خود را انجام ندهیم، او حق دارد که عصبانی شود. او حق دارد بازیکنانی که کارشان را انجام نمی دهند سرزنش کند. باور دارم با سبکی که مقابل بردفورد بازی کردیم، او سزاوار این بود که عصبانی شود. کاملا طبیعی است که عصبانی و ناراحت باشید. آیا بازیکنان از اینکه آرسن ونگر ترکیب قدرتمندی را برای دیدار با بردفورد انتخاب کرد متعجب شدند؟ این یکی از بهترین تیمهایی بود که او در این جام به میدان فرستاد. در نهایت این یک رقابت است و ما در موقعیت خوبی بودیم. می دانستیم که بازی سختی در انتظار ماست. برای بازیکنان خارجی سخت است که در اولین فصل خود به اینجا بیایند و بدانند بردفورد چگونه بازی می کند. خیلی ها فکر می کردند دیدار خارج از خانه مقابل بردفورد آسان است اما حرفم را باور کنید، این کار آسان نیست. شاید حتی سریعتر و شدیدتر از یک دیدار لیگ برتر باشد. آنها به شما اجازه کار نمی دهند. وقتی بعد از یک شکست که صدای هوووو کردن هواداران را در اطراف استادیوم می شنوید، به عنوان بازیکن به یکدیگر چه می گویید؟ می دانیم که هواداران مایوس هستند. انها پول پرداخت می کنند. اگر بازی خود را ارائه نکنیم، آنها می توانند ما را هوووو کنند. با تیمی که داریم نباید در خانه شکست بخوریم. از شکست مقابل سوانسی مایوس شده ایم و هواداران حق دارند ما را هوووو کنند. شما به عنوان یک هواداران آرسنال در منطقه ای رشد کردید که آرسن ونگر باشگاه را با بازیکنانی مانند تیری هانری و پاتریک ویرا به مدعی جامها تبدیل کرد. باشگاه اکنون در مرحله متفاوتی است. در حرفه شما، آیا باور دارید که باشگاه بار دیگر می تواند خود را به عناون یک مدعی مطرح کند؟ معتقدم که می توانیم. ما در یک مرحله خاص هستیم. در طول چند سال گذشته بازیکنان بزرگ زیادی را از دست دادیم. برخی بازیکنان بزرگ را نیز به خدمت گرفتیم اما آنها برای هماهنگی به زمان نیاز دارند. اگر بتوانیم به عناون یک تیم در کنار هم بمانیم و متحد باشیم، در طول چند سال اینده واقعا می توانیم پیشرفت کنیم. شما بارو دارید که ارسنال به سال های موفق گذشته خود باز می گردد اما اگر آرسنال نتواند فاتح جام ها شود و به ان سطح بازگردد، قابل درک است که برترین بازیکنان بخواهند تیم را ترک کنند؟ من اینطور فکر می کنم. در طول چندین سال گذشته دیدید که برترین بازیکنان تیم شاید فکر می کردند که آینده روشنی در آرسنال نمی بینند. اما فکر می کنم این برای من متفاوت باشد. آنها کمی مسن تر بودند. من 20 ساله هستم بنابراین بزنم به تخته راهی طولانی را در حرفه خود در پیش دارم. بازیکنانی مانند رابین شاید فکر می کردند " من دیگر زمانی ندارم" سسک می خواست به خانه اش در بارسلونا بازگردد. من جوان هستم. بازیکنان مسن تری اطراف من هستند و بازیکنان جوانتری نیز مانند الکس اوکسلید چمبرلین و کایرن گیزبز در کنار من حضور دارند. در 3 یا 4 سال آینده، آنها می تونند به بازیکنان درجه یکی تبدیل شوند و ما می توانیم مبارزه کنیم. آیا این رویای شماست که روزی کاپیتان آرسنال شوید و مردی باشید که باشگاه را به سوی فتح جام ها رهبری می کند؟ دوست دارم که روزی کاپیتان باشگاه شوم. از وقتی 9 ساله بودم در اینجا حضور داشتم و سنت های باشگاه را می شناسم. از وقتی جوان بودم در تیم اصلی حضور داشتم. حرفم را اشتباه تعبیر نکنید، نمی گویم که اکنون برای این کار اماده ام. گزارشاتی وجود داشته که آرسنال به دنبال امضای قرارداد جدیدی با شماست. از آنچه علنا اعلام کرده اید، به نظر نمی رسد که مشکلی برای شما باشد؟ با باشگاه در حال صحبت هستم و احتمالا ظرف چند هفته بعدی، آینده خود را به این باشگاه متعهد خواهم شد. می دانم که تیم دوره بدی را پشت سر می گذارد اما همانند هر تیم دیگری است. به وست برومویچ آلبیون نگاه کنید. بسیار خب، آنها به بزرگی آرسنال نیستند. اما آنها شروع خوبی داشتند و اکنون به مشکل برخورده اند. هوووو کردن هواداران مشکلی برای من ایجاد نمی کند. خودمان باید این مساله را تغییر دهیم. وقتی مصدوم بودید و خروج بازیکنای مانند رابین ونپرسی را دیدید، این مساله چقدر برای شما مایوس کننده بود؟ پذیرفتن آن سخت بود. اما سپس بازیکنای را می بینید که به تیم آمده اند. میکل ارتتا، کازورلا و ودلوسکی بازیکنان با تجربه ای هستند. این کار را آسان تر می کند که بدانید باشگاه با خرید بهترین بازیکنان هنوز هم می خواهد برای تمام جام ها مبارزه کند. وقتی دیداری همانند دربی هفته گذشته میان تیم های منچستر را می بینید چه احساسی دارید؟ آنها دو تیمی هستند که برای فتح لیگ مبارزه میکنند و رابین ونپرسی، هم تیمی قدیمی شما گل پیروزی بازی را به ثمر رساند. آیا حسادتی وجود دارد؟ فکر نمی کنم حسادتی وجود داشته باشد. شاید حسادتی وجود داشته باشد که آن دو باشگاه در بالای جدول هستند اما فکر نمی کنم فاصله زیادی با ما داشته باشند. چندین نتیجه مایوس کننده داشتیم و در جدول عقب افتادیم. اما از نظر کیفیت، شنیدم که وینسنت کمپاتی گفت که بهترین تیمی که آنها امسال با ان روبرو شدند ارسنال بود. بنابراین به انها حسادت نمی کنم. می دانم که کیفیت لازم برای رسیدن به آن جایگاه را داریم. تنها باید حرفه ای تر باشیم، به بازی ها نگاه کنیم و از فرصت های خود استفاده کنیم. این امکان وجود دارد که تیری هانری در ژانویه بصورت قرضی به آرسنال بازگردد. دفعه قبل شما شانس بازی در کنار او را نداشتید. بازی کردن در کنار او چه معنایی برای شما دارد؟ می تواند عالی باشد. او یک افسانه است. وقتی در حال رشد بود، من او را تماشا می کردم. او بهترین مهاجمی است که در تمام زندگی دیده ام. شاید اکنون دیگر بهترین مهاجم جهان نباشد اما بازی در کنار او و داشتن او در باشگاه عالی خواهد بود. دفعه قبل وقتی در اینجا حضور داشت عادت داشت تا با من صحبت کند اما حضور او در رختکن عالی خواهد بود. برخی شدیدا متعجب شده اند که شما بعد از چنین دوره طولانی مدت مصدومیت چگونه خود را به این فرم رساندید. ایا خود شما از اینکه به این سرعت به این سطح بازگشتید متعجب شدید؟ فکر نمی کنم متعجب شده باشم. قبلا هرگز مصدومیتی نداشتم. می دانستم که از اولین بازی خود تنها بهتر و بهتر می شوم. اکنون تقریبا 30 درصد بهتر از انچه برای اولین بار در تیم رزرو به میدان رفتم هستم. در جایگاهی که دقیقا می خواهم حضور ندارم اما می توانم احساس کنم که بهتر می شوم. اول ژانویه تولد 21 سالگی شماست. در سال 2013 چه آرزویی دارید؟ امیدوارم اماده بمانم، خصوصا بعد از سالی که پشت سر گذاشتم. اما سپس آرزو دارم که جامی را با آرسنال بدست اورم، به راهمان ادامه دهیم و به جمع 4 تیم برتر برسیم و فصل بعد نیز در لیگ قهرمانان حاضر باشیم. سپس می توانیم خود را بازسازی کنیم و پیش فصل خوبی داشته باشیم و بعد فصل اینده شروع خوبی در لیگ داشته باشیم و مطمئن شویم که اینبار هنوز هم در کورس قهرمانی هستیم.