با اينکه اعلام شده بازي گهر - استقلال برگزار نمي شود اما هنوز تماشاگران بيرون ورزشگاه دورود تجمع کرده اند.سرپرست تيم استقلال تاکيد کرد: فردا با گهر بازي نمي کنيم.
* ديدار دو تيم گهر دورود و استقلال تهران که در چارچوب رقابتهاي جام حذفي قرار بود ساعت 13 و 30 دقيقه امروز برگزار شود به خاطر شدت بارشها و آبگرفتگي زمين بازي لغو شد تا تماشاگراني که از دقايق اوليه صبح امروز براي ديدار اين بازي به محل ورزشگاه آمده بودند دست خالي به خانه هايشان برگردند.
هم اکنون مسئولان دو تيم، ناظر ليگ و داوران، مشغول بررسي زمين بازي براي انجام مسابقه دو تيم گهر و استقلال طي 24 ساعت آينده هستند.
لغو بازي دو تيم گهر و استقلال تهران در حالي رخ داد که تماشاگران دورودي ساعت ها پشت درهاي بسته ورزشگاه و زيرباران برگزاري اين بازي را انتظار کشيدند و اين امر موجب نارضايتي هواداران تيم گهر شد.
اين در حاليست که کادر فني و بازيکنان دو تيم گهر و استقلال نيز ساعتي پيش وارد ورزشگاه شدند که با لغو بازي ورزشگاه تختي دورود را ترک کردند.
از سوي ديگر ايجاد بازار سياه بليط بازي گهر و استقلال از ديگر حواشي اين بازي لغو شده بود به طوريکه حتي قيمت بليط تا 80 هزار و 150 هزار تومان نيز رسيد.
به گفته مسئولان برگزاري مسابقات در صورت مساعد بودن هوا و چمن ورشگاه دورود اين بازي فردا راس ساعت 13 و 30 دقيقه برگزار خواهد شد.
*سرپرست تيم استقلال تاکيد کرد: فردا با گهر بازي نمي کنيم.
منصور پورحيدري در گفتگو با ايسنا عنوان کرد: با توجه به اينکه روز چهارشنبه 5 دي­ماه در ليگ برتر بازي داريم به هيچ عنوان نمي توانيم فردا با گهر بازي کنيم.
وي تاکيد کرد: براي برگزاري اين ديدار بايد از قبل برنامه ريزي مي­شد نه اينکه الان بگويند بازي برگزاري نمي شود.
تلاش براي آماده کردن زمين جهت برگزاري اين ديدار در فردا در حال انجام است.
* مديرعامل استقلال با انتقاد شديد از شرايط برگزاري بازي استقلال و گهر، گفت: نتيجه تصميم غلط همين است؛ اصلا مسوولان 10 روز استقلال را ميان اراک و دورود سرگردان نگه دارند ببينيم دلشان خنک ميشود!
علي فتحاللهزاده با انتقاد شديد از وضعيت برگزاري ديدار تيمهاي استقلال و گهر در جام حذفي، در گفتوگو با ايسنا، گفت: وقتي يک تصميم درست و منطقي نباشد، همه به زحمت ميافتند؛ هر حرفي هم ميزنيم جور ديگري برداشت ميکنند؛ واقعا نميدانم دنبال چه هستند؟
وي افزود: تيم ما از اراک به زحمت مسافت 160 کيلومتري تا دورود را در هوايي برفي و باراني طي کرد و پس از حدود 2 ساعت به ورزشگاه محل مسابقه رسيد و بازيکنان ما الان مقابل ورزشگاه داخل اتوبوس نشستهاند. تا الان که سرگردان بوديم و ظاهرا اعلام کردند بخاطر بارندگي شديد بازي لغو شده است و ما مجبوريم دوباره اين مسافت طولاني تا اراک را برگرديم و فردا دوباره به دورود بياييم. متاسفانه اين در حالي است که اداره هواشناسي از روزهاي قبل اعلام کرده بود هواي دورود در روز جمعه و حتي شنبه (فردا) هم باراني است.
فتحاللهزاده در ادامه انتقادهايش افزود: واقعا اين شرايط خوبي است که براي ما درست کردهاند؟ در تيم ما پنج يا شش بازيکن ملي پوش حضور دارند که سرمايههاي فوتبال کشورند. در جاده که ميآمديم متاسفانه صحنه تصادف دلخراش دو دستگاه پيکان را ديديم که بازيکنان با ديدن آن بسيار متاثر شدند! الان در اين شرايط جوي بايد سفر خطرناک ديگري را در بازگشت به اراک داشته باشيم که اميدواريم خدا به خير کند.
مديرعامل باشگاه استقلال ادامه داد: اگر ما از برگزاري بازي در اينجا انتقاد کرديم که بخاطر مردم دورود نبود. نصف مردم اين شهر از هواداران استقلال هستند. ما چه توهيني به مردم دورود کرديم؟ در کدام مصاحبه تلويزيوني يا مصاحبه مکتوب چنين کرديم؟ من توضيحات لازم را ارايه کردم. وقتي ميگويم امنيت نيست منظورم اين نيست که امنيت جاني نداريم چون الحمدالله همه جاي کشور امن است. از روستاهاي دورافتاده تا تهران. منظورم از نبود امنيت، امنيت ورزشي است.
وي تاکيد کرد: ورزشگاه دورود مانند ورزشگاه بسياري از شهرهاي کشور استاندارد نيست. اما با اين وجود استقلال به اينجا آمد. تيمي با قدمت استقلال به دورود آمد و نزديک به 2 ساعت جلوي استاديوم معطل مانده است! آخر براي چه اينقدر اذيت ميکنيد؟ عيبي ندارد؛ ما آمادهايم. اصلا 10 روز ديگر ما را سرگردان نگه داريد! هرچقدر دلتان ميخواهد ما را ببريد و بياوريد. اصلا شما استقلال را داخل چادر نگه داريد، ببينم دلتان خنک ميشود!
فتحالله زاده در واکنش به اينکه آيا از سازمان ليگ درخواست لغو بازي حتي در روز شنبه (فردا) را داشتهايد؟ به ايسنا گفت: خير ما هيچ درخواستي از سازمان ليگ نداريم. ما هرچه بگوييم ميخواهند ما را مقابل مردم خونگرم دورود قرار دهند؛ آخر مردم چه گناهي کردهاند؟ نميدانيم واقعا بحث کمبود امکانات چه ربطي به بحث مردم دارد! اين مردم هموطن ما هستند اما متاسفانه بعضي از مسوولان تيمشان طور ديگري رفتار ميکنند.
مديرعامل استقلال در پاسخ به اين سوال که پس قطعا به اراک برميگرديد و فردا دوباره عازم دورود خواهيد شد؟ اظهار کرد: چاره ديگري نداريم. مديرعامل گهر دورود گفته ما هتلي براي شيکپوشان استقلال نداريم! بله خب ما قطعا در هتلهاي سه ستاره با امکانات محدود نميرويم. امکانات و شرايط اقامتي تيمي چون استقلال بايد وضع مطلوبي داشته باشد؛ نه استقلال بلکه براي تمام تيمها بايد چنين باشد چون لازمه فوتبال حرفهاي است. نميدانم ايشان چرا اين چنين حرف مي زند؟ چرا شما خدا را در نظر نميگيريد؟ اگر مدعي هستيد جبهه رفتهايد، بايد از اين حرفها بزنيد؟ خب، من هم منهاي خدمت سربازي، 30ماه سابقه حضور در جبهه دارم. به جبهه رفتن نيست که آخر.
* سرپرست تيم استقلال از لغو بازي اين تيم با گهر به شدت انتقاد کرد.
ميرشاد ماجدي در گفتگو با خبرنگار ايسنا با ابراز نارضايتي از لغو بازي استقلال مقابل گهر گفت : آقاياني که گفتند بازي امروز برگزار شود بايد پاسخگو باشند.
معلوم نيست اين ديدار فردا هم برگزار شود چرا که هواشناسي استان لرستان اعلام کرده که فردا و پس فردا هم هوا باراني است.
وي در پايان گفت: الان جلسه داريم که ببينيم اين بازي چه وقت برگزار مي شود.
* رييس سازمان ليگ فوتبال کشور تاکيد کرد: از نظر قانوني امکاني وجود ندارد و استقلال بايد در بازي فردا (شنبه) حاضر شود.
غلامرضا بهروان در واکنش به موضعگيري منصورپورحيدري مبني بر اينکه چون استقلال بايد چهارشنبه در ليگ برتر بازي کند، بنابراين فردا (شنبه) مقابل گهر بازي نميکند، اظهار کرد: به لحاظ قانوني استقلاليها نميتوانند چنين ادعايي داشته باشند. چون از شنبه تا چهارشنبه که بايد در ليگ بازي کنند، سه روز فاصله است. همين تيم صبا امروز بايد در جام حذفي بازي کند و مسابقهاش در ليگ هم سهشنبه است.
وي افزود: اگر بازي استقلال و گهر مثلا به روز يکشنبه موکول ميشد، قطعا امکان برگزاري آن بخاطر بازي چهارشنبه ليگ، وجود نداشت اما الان هيچ مشکلي وجود ندارد. بنابراين استقلال بايد از تصميم برگزاري بازي در روز شنبه تمکين کند.
رييس سازمان ليگ در بيان آخرين وضعيت ورزشگاه دورود گفت: شرايط بخاطر بارندگي نامساعد شد اما مسوولان دورود حتي فرماندار شهر آستينهايش را بالازده، به داخل زمين آمده و مديريت ميکند تا مشکلات حل شود و خدا را شکر همه چيز در حال حل شدن است. اين ديگر تصميم داور بود که بازي را 24 ساعت به تعويق انداخت.
بهروان در پاسخ به اين سوال که آيا هواي دورود فردا هم باراني خواهد بود، گفت: خير چنين نيست. ما از اداره هواشناسي استعلام گرفتيم و آنها اعلام کردند که از ظهر يا عصر امروز هواي دورود صاف ميشود و فردا که اصلا باراني نيست. اگر غير از اين بود که کلا بازي را لغو ميکرديم.
وي همچنين در واکنش به اينکه استقلاليها از وضعيت اقامتي و سفرهايي که بايد از اراک به دورود و بالعکس انجام دهند گلهمند هستند، به ايسنا گفت: آنها خودشان هتلهاي اينجا را قبول ندارند. الان هتل زاگرس در اينجا وجود دارد که دوستان ما برايشان رزرو کرده بودند اما استقلاليها نپسنديدند. همچنين در خرمآباد و بروجرد هم هتلهايي هستند اما خودشان قبول نميکنند.

*رضا آيت الله زاده لغو ديدار استقلال و گهر را به ضرر تيمش عنوان کرد.
مديرعامل گهر دورود در گفتگو با ايسنا با ابراز نارضايتي از برگزار نشدن اين ديدار افزود: تمام امکانات را براي برگزاري بازي فراهم کرده بوديم اما باران که رحمت خداست و در روز ولادت حضرت موسي بن جعفر به ما هديه داده شده اين ديدار را لغو کرد که آن هم دست ما نبود.
وي با بيان اينکه ما بيشتر از استقلال ضرر مي کنيم، تصريح کرد: روز سه شنبه چهارم آذر بايد به انزلي برويم و با ملوان بازي کنيم در صورتي که استقلال چهارشنبه با آلومينيوم هرمزگان بازي دارد. شرايط مالي خوبي نداريم و بايد يک روز بيشتر هزينه کنيم. اگر امروز ديدار برگزار مي شد از هر لحاظ به نفع تيم ما بود.
آيت الله زاده عنوان کرد: در هر صورت ما تابع سازمان ليگ هستيم و از هر تصميمي که بگيرند تمکين مي کنيم.
* رئيس هيئت فوتبال استان لرستان گفت: با توجه به تصميم گرفته شده بازي گهر دورود و استقلال تهران فردا شنبه مطابق برنامه برگزار مي شود.
همايون بهاروند در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به پيش بيني هاي هواشناسي فردا به لحاظ بارش باران شهرستان دورود مشکلي براي برگزاري بازي ندارد و به احتمال قوي بازي گهر و استقلال تهران فردا در ورزشگاه تختي دورود برگزار خواهد شد.

وي در مورد اظهارات مسئولان استقلال تهران مبني بر اينکه ديگر حاضر به بازي با گهر در ورزشگاه دورود نيستند نيز گفت: مسئولان استقلال نمي توانند براي فدراسيون و سازمان ليگ تعيين تکليف کنند.
رئيس هيئت فوتبال استان لرستان با تاکيد بر اينکه مطابق قانون در صورت نامساعد بودن شرايط هوا بازي به مدت 24 ساعت به تعويق مي افتد، افزود: به نظر نمي رسد که مسئولان تيم استقلال از قانون بي اطلاع باشند.
بهاروند با تاکيد بر اينکه همه بايد در اين زمينه تابع قانون باشند، افزود: در صورتيکه تيم استقلال فردا براي بازي در مقابل گهر حاضر نشود کميته انضباطي در اين زمينه تصميم گيري خواهد کرد.
هنوز تصميمي براي جابجايي بازي گهر و ملوان گرفته نشده است
وي همچنين در مورد بازيهاي تيم گهر و استقلال در نيم فصل دوم ليگ برتر نيز گفت: هنوز تصميمي مبني بر جابجايي بازي تيم گهر دورود با ملوان بندر انزلي گرفته نشده است.
رئيس هيئت فوتبال استان لرستان ادامه داد: جابجايي بازي تيم گهر دورود و ملوان بندر انزلي بستگي به نظر فدراسيون دارد و هنوز چيزي در اين زمينه ابلاغ نشده است.
بهاروند ادامه داد: امروز که فدراسيون تعطيل بوده و فردا تصميم گيري در زمينه جابجايي بازيهاي تيم گهر و استقلال در ليگ برتر گرفته خواهد شد.
نمي توانستيم صرفا با استعلام هواشناسي نسبت به لغو بازي اقدام کنيم
وي همچنين در مورد اظهارنظر مسئولان تيم استقلال مبني بر اينکه چرا از قبل براي برگزاري و يا تعويق اين ديدار با توجه به گزارشهاي هواشناسي برنامه ريزي نشده است نيز گفت: حتي اگر قبل از برگزاري بازي متوليان از هواشناسي استعلام بگيرند بازي لغو نمي شود چرا که مطابق قانون بايد ناظر و داوران زمين بازي و شرايط را ارزيابي کنند و سپس تصميم بگيرند.
رئيس هيئت فوتبال استان لرستان با بيان اينکه بازي امروز به دليل شرايط نامساعد جوي و آبگرفتگي زمين مسابقه لغو شد، گفت: ممکن بود پس از حضور ناظر و داوران شرايط براي برگزاري بازي مناسب و بارندگي عادي ارزيابي شود پس نمي توانستيم با استعلام هواشناسي نسبت به لغو بازي اقدام کنيم.