در اين تحليل رضا حقيقي مورد آناليز قرار گرفته است که حضور او در ترکيب پرسپوليس کمک شاياني نسبت به نتيجه بدست آمده در بر داشت .
ايرج طالع

چند وقت پيش در بازي رفت ليگ برتر ملوان ميزبان پرسپوليس بود که آن بازي با تمام کش قوس با نتيجه مساوي به پايان رسيد .به يکباره با قرعه کشي جام حذفي اينگاري براي تسويه خورده حسابها اين دو تيم در يک هشتم جام حذفي بهم رسيدند . نسبت به آن بازي تيم پرسپوليس چهار تغيير درترکيب تيم خود بوجود آورده بود .گردان ،خانزاده،نورمحمدي و نقي زاده پست هاي خود را در اختيار نيلسون ،حسيني ،پولادي و حقيقي قرار داده بودند و آنطرف ميدان هم خبري از گلر ملوان ،حسني صفت و در ميانه زمين ، بادامکي نبود .براي تيم پرسپوليس رضا حقيقي در پست هافبک دفاعي تنها بازيکني بود که بازي با پيراهن قرمز را براي اولين بار تجربه مي نمود . الباقي بازيکنان پرسپوليس با اين تيم کم بيش در بازيها حضور داشتند .
از چند منظر مي توان به تجزيه و تحليل اين بازي پرداخت .چرا که نتيجه بدست آمده سالها دست آويز سکو ها خواهد بود تا بيش از رجز خواني بازيکنان توجه به مسائل فني و توانائي هاي ذاتي مورد توجه قرار بگيرد . 6 بر صفر تاريخي سرخابي ها با خود ترکش هاي فراواني داشت که حتي کار را به اخراج بازيکن و...... رساند . پس بايد قبول کنيم که پرسپوليس در اين بازي فقط يک برد ساده بدست نياورده و سيستم ملوانان را دچار اختلال نموده . شايد گذر زمان مشکلات بوجود آمده از اين باخت را براي ملوان، به ما نشان بدهد .
در اين تحليل رضا حقيقي مورد آناليز قرار گرفته است که حضور او در ترکيب پرسپوليس کمک شاياني نسبت به نتيجه بدست آمده در بر داشت . در ستون دستنوشته هاي نگارنده شما مخاطب گرامي ميتوانيد آناليزي از ميثم نقي زاده در مقابل تراکتور سازي را مطالعه و سپس اين آناليز را در مقابل آناليز رضا حقيقي قرار بدهيد .شک نکنيد که اگر در بازي با ملوان به غير از حقيقي بازيکنان قبلي در اين پست در ترکيب تيم پرسپوليس قرار مي گرفتند، نتيجه بدست آمده نمي توانست با نتيجه بازي همخواني داشته باشد .
ابتدا اعداد و ارقام رضا حقيقي در بازي با ملوان
شماره شناسائي :33
مالکيت توپ : 34 ثانيه
دفع توپ : 8 توپ
ارسال از جناحين : يک ارسال
پاس سالم : 33 پاس
پاس ناموفق : 7 پاس
تکل فني : 5 تکل
شوت : يک شوت
ضربات با سر : 10 ضربه
کسب خطا از حريف : يک خطا
تاثير گذاري روي گلهاي پرسپوليس
1_ گل اول : حقيقي با دفع توپي در ميانه ميدان زمينه ساز مالکيت توپ ميشود ،همين توپ پس از 3 پاس منجر به گل اول پرسپوليس ميشود .
2_گل دوم: او پشت محوطه جريمه ملوان اقدام به شوت ميکند . ريباند اين توپ توسط انصاري فر منجر به گل دوم ميشود .
3_ گل چهارم : پاس بلند او به پشت محوطه جريمه ملوان با دو ضربه ديگر به توپ ، منجر به گل چهارم ميشود .
4_ گل ششم :او يک توپ را پشت محوطه جريمه حريف به اصطلاح مي ربايد و همين توپ با دو ضرب ديگر به تور دروازه مي چسبد .

خصوصيات اين بازيکن
با 23 سال سن جوان و انرزيک از قد و قامت مناسبي برخوردار است .
در اين بازي به توپهاي ميانه ميدان در فضا امان نداد او توپهاي ضربه شروع مجدد از دروازه حريف را تماما دفع نمود و راه عبور از عمق رابراي مهاجمان ملوان بست و با اين تفاصيل ملوانان گرايش به بازي زميني و سمت جناحين پرسپوليس پيدا نمودند .
حقيقي بخوبي با زاويه حرکتي يک هافبک دفاعي ايده آل آشنا بود مشارکت در دفاع و اضافه شدن به حمله نمايش دلپذيري از او در اين بازي بود . خارج نمودن مازيار زارع از بازي نيز بواسط سختگيري او در ميانه زمين اتفاق افتاد . در زمان ارسال کرنر هاي هر دو تيم در محوطه جريمه ها حضوري فعال و تاثير گذار داشت .
اشتياق به شوتزني در صورت وجود فضا و همچنين قلدر در درگيري هاي فيزيکي و شجاعت و استقبال از بازيکن حريف براي در گيري از فاکتور هاي مثبت اين بازيکن است . طبق آنچه يک هافبک دفاعي بايد بداند از نمايش تکنيکي پرهيز ميکرد و سرعت در انتقال توپ را بخوبي در ک مي نمود .
_مي دانست چه موقع و کجا تکل بزند و درگير شود .
نکته جالب در آناليز او عدم تاثير گذاري محيطي بر روي اين بازيکن بود او براحتي و با در صد کم اشتباهات بازي را به پايان رساند. بياد دارم اولين بازي محسن عاشوري در پرسپوليس را او با اشتباهات فرا وان مورد هجمه سکوها قرار گرفت . تا روزي عاشوري تبديل به يکي از بهترين ها فبکهاي پرسپوليس بشود . بازي اول در تيم بزرگي مثل پرسپوليس با اينهمه هوادار کار سا ده اي نيست .
اگر حقيقي قدر خودش را بداند و خوب تمرين کند و به حاشيه کشيده نشود مي تواند در آينده اي نزديک به يکي از بازيکنان ثابت تيم ملي تبديل شود . هر چند مثل همه بازيکنان او نيز دچار ضعف هائي با درصد کم مي باشد. اما بدليل اينکه درج اين موضوع مورد نقد تيمهاي حريف قرار نگيرد . از اشاره به اين نکات خودداري مي نمايم .