معقول نبود به پرسپوليس بروم!
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: معقول نبود به پرسپوليس بروم!

نام واقعی
    همون ســــارا !
    استاتوس
    خوشبختــی ینی پــرسپــولیسی باشی ♥
    شغل و حرفه
    محصـــل :|
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    تشکر شده 7,651 بار در 2,668 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 53 تاپیک

معقول نبود به پرسپوليس بروم!

فوتبال ايران بازيکنان خارجي زيادي را به خود ديده است؛ از بازيکنان برزيلي گرفته تا اروپاي شرقي و غربي و در نهايت آسيايي. در اين بين سهم بازيکنان عراقي چندان هم ناچيز نبوده است. عراقيهاي فوتبال ايران هميشه از خبرسازترين بازيکنان خارجي بودهاند. يکي از اين بازيکنان خبرساز عماد محمد رضاست؛ مهاجمي که هميشه بر سرش دعوا بوده و هرگز راهش را به سمت پايتخت کج نکرده است.
    عماد رضا سالهاي خوبي را در فوتبال ايران سپري کرد. از فولاد به سپاهان رفت و با اين تيم اصفهاني چند بار قهرمان ايران شد. دست آخر هم يک فصل را در شاهين بوشهر سپري کرد و در نهايت از فوتبال ايران رخت بربست. او اينک به ايران آمده تا مشکلش را با سپاهان و شاهين حل کند و بتواند با دريافت رضايتنامهاش به تيم ديگر بپيوندد. ميگويد، اکنون از تيمي پيشنهاد ندارد ولي اگر تيمي ايراني او را بخواهد، با کمال ميل به ايران باز خواهد گشت.

ايسنا ساعتي با عماد محمد رضا به گفتوگو نشست که حاصلش را در ادامه ميخوانيد:

ابتدا از روزي بگو که به ايران آمدي. چطور اين تصميم را گرفتي؟
    فولاد به من پيشنهاد داد و پذيرفتم. آن زمان شناخت چنداني از فوتبال ايران نداشتم و فقط ميدانستم که تيم ملي ايران قدرتمند است.

پس از اين همه سال که در ايران بودي، نظرت درباره فوتبال ايران چيست؟

هر سال که ليگ ايران را ميبينم، بهتر از سال قبل است. کار تيمها سال به سال سختتر ميشود. تيمها آمادهتر از قبل ميشوند. پيشرفت فوتبال ايران کاملا مشهود است.

در مدتي که در ايران بودي، چه نکات منفي يا مثبتي را در حوزههاي فني و حاشيهاي از فوتبال ايران ديدي؟

درباره حواشي فوتبال ايران حرفي نميزنم چون مسالهاي است که به خود بازيکنان و مسئولان فوتبال ايران مربوط است. مثلا به خودم حق نميدهم که درباره حواشي تيم ملي ايران يا خوب و بد بودن بازيکنان ايراني حرفي بزنم اما از نظر فني بايد بگويم که همه ميدانند ايران داراي ليگ خوبي است. در ليگ ايران تا آخرين هفته مشخص نميشود که کدام تيم قهرمان ميشود و کدام تيمها سقوط ميکنند. بازيکناني هم که به تيم ملي دعوت ميشوند، هر سال تغيير ميکنند و اين مساله از يکنواخت نبودن فوتبال ايران حکايت ميکند. دليل اين امر هم سيستم خوب مديريتي فوتبال ايران است.

کدام دوره از حضورت در فوتبال ايران برايت سختتر بوده است؟
    زماني که در سپاهان بازي ميکردم همه تيمها با ما قويتر بازي ميکردند. ما براي قهرماني ميجنگيديم و تيمها برابر ما انگيزه زيادي داشتند. حتي زماني هم که در فولاد بودم، از قدرت حريفان تعجب ميکردم. با همه اين تفاسير بايد بگويم که سختترين و تلخترين روزي را که در فوتبال ايران تجربه کردم، روزي بود که پرسپوليس در ورزشگاه آزادي قهرماني را از ما گرفت.

حالا که به پرسپوليس اشاره کردي، بگو چرا هرگز حاضر نشدي، به اين تيم بپيوندي؟ مديران پرسپوليس در دورههاي مختلف خواهان جذب تو بودند ...

آن زمان در تيمي بازي ميکردم که هميشه قهرمان بود و همه موفقيتهايم را در آن کسب کرده بودم. همان وقت پرسپوليس حال و روز خوشي نداشت. اگر فکر ميکردم که ميتوانم پرسپوليس را يک تنه قهرمان کنم، معقول نبود. به هر حال در اصفهان خوشحال بودم و خانوادهام هم در آن شهر راحت بودند. در اصفهان همه چيز برايم خوب بود.

با کدام بازيکن ايراني بيشتر از ديگران دوست بودي؟
    از سال اولي که به فولاد آمدم، دوستان خوبي پيدا کردم. شايد دليلش اين بود که بيشتر بازيکنان اين تيم با من همزبان بودند. ميثم سليماني، حسين کعبي و لفته حميدي دوستان خوبم در آن دوره بودند. در سپاهان هم چند سال بازي کردم و در نتيجه با همه همبازيانم صميمي شدم.

به جز تو بازيکنان عراقي زيادي در ايران فوتبال بازي کردند. يقينا با آنها ارتباط داشتهاي. به نظرت حضور عراقيها در فوتبال ايران در مجموع خوب بوده است؟

در بين بازيکنان عراقي، کرار جاسم در تراکتورسازي خيلي خوب بود. هميشه او را نصيحت ميکردم که مبادا تبريز را ترک کند؛ چون در جاي ديگر موفق نميشود. هوار محمد هم در پرسپوليس خوب کار کرد. به او هم گفتم که در پرسپوليس خوب هستي و بهتر است اين تيم را رها نکني اما گوش نکرد. به نظر من بازيکني که سال به سال تيمش را عوض کند، هرگز بازياش به ثبات نميرسد. مثلا عبدالوهاب ابوالهيل و احمد کاظم خودشان را در فوتبال ايران ثابت کردند اما شکرون مانند هوار و کرار عمل کرد و موفق نشد. شکرون در اولين سالي که به برق شيراز آمد خيلي خوب بود و آقاي گل هم شد اما آن قدر از اين تيم به آن تيم رفت که کارش خراب شد. تنها دليلي هم که سالها در سپاهان ماندم و تيمم را عوض نکردم، همين مساله بود.

دوستان عراقيات اکنون کجا هستند و چه ميکنند؟
    کرار که در عجمان امارات بازي ميکند اما هوار هنوز مشکل کوچکي با ذوب آهن دارد که حل نشده و به همين دليل در تيمي بازي نميکند.

موقتا از فوتبال ايران جدا شده و به عراق برويم. نظرت درباره فوتبال کشورت چيست؟
    فوتبال عراق نسبت به سالهاي پيش بهتر شده و اکنون ليگ خوب و منظمي داريم.
    سالها در تيم ملي عراق بازي کردي اما در سالي که تيم ملي کشورت قهرمان آسيا شد، مصدوم بودي و به تيم ملي دعوت نشدي ...

حدود 12 سال در تيم ملي بازي کردم و در همه موفقيتهايش شريک بودم اما تنها جايي که با تيم ملي نبودم، جام ملتهايي بود که قهرمان شديم. طبيعي است که از اين بابت خيلي ناراحت هستم.

قهرماني عراق در آسيا آن هم با شرايطي که کشورت داشت، خيلي براي هموطنان تو خوشحالکننده بود ...

همانطور که گفتيد آن قهرماني مردم ما را خيلي خوشحال کرد. حتي مردم ايران هم از اين اتفاق خوشحال شدند، چون ملت عراق و ايران يکي هستند.

فکر ميکني عراق ميتواند قهرماني در آسيا را تکرار کند؟

اين اتفاق خيلي سخت است اما دور از دسترس نيست. براي اين هدف بايد کار و تلاش بيشتري داشته باشيم.

تيم ملي عراق امسال هم در رقابتهاي انتخابي جام جهاني 2014 شروع خوبي داشت و پس از ژاپن دومين اميد صعود از گروه دوم بود اما به يکباره با لغزشي که برابر استراليا داشت، به پايين جدول گروه سقوط کرد. چقدر اميدواري که عراق بتواند جواز حضور در جام جهاني را کسب کند؟

هنوز شانس داريم. درست است که در کار گروه ما گره افتاده اما هنوز هم ميتوانيم به جامجهاني صعود کنيم. سه بازي ديگر داريم و اگر بدانيم که چگونه در آنها بازي کنيم، به هدفمان ميرسيم. رسيدن به جامجهاني سخت است اما محال نيست.

اگر عراق و ايران در گروههاي خود سوم شوند و در پلي آف به هم برسند، فکر ميکني کدام تيم پيروز ميشود؟

در فوتبال نميشود، نتيجه بازي را از قبل پيشبيني کرد. نمونهاش اين که ايران در تاشکند ازبکستان را برد ولي در تهران از اين تيم باخت. شکست ايران برابر ازبکستان را کسي پيشبيني نميکرد. بنابراين خيلي برايم سخت است که بگويم در صورت برخورد عراق و ايران کداميک برنده ميشود.

فکر ميکني ايران ميتواند به جامجهاني برزيل صعود کند؟

با شناختي که از فوتبال ايران دارم، انتظارم اين است که صعود کند.

پيش از اين انتقادهاي زيادي را از زيکو داشتي؟ دليل انتقادهايت از سرمربي برزيلي تيم ملي عراق چه بود؟

از زماني که زيکو به عراق آمد، درباره استراتژياش خيلي با او صحبت کردم. گفتم که استراتژي او در عراق جواب نميدهد. حالا مشخص شده است که حرف من درست بود.

اخيرا مربيان نامداري به فوتبال آسيا آمدهاند. زيکو در عراق، کيروش در ايران و رايکارد در عربستان. در مجموع حضور اين مربيان را در آسيا چطور ارزيابي ميکني؟

اسمي بزرگ ميشود که موفقيتهاي زيادي را کسب کرده باشد اما همين اسم بزرگ، بازيکن نيست که بتواند خودش نتيجه بازي را تغيير دهد. پس بايد بازيکنان خوبي داشته باشد که بتواند موفقيتهايش را ادامه دهد. ايرانيها بايد کيروش را پيش از آمدن به ايران مورد ارزيابي قرار ميدادند که مثلا وقتي مربي بوده چه نتايجي را کسب کرده و وقتي دستيار بوده چه کارنامهاي داشته است. همچنين در آوردن مربيان خارجي به فوتبال آسيا و به ويژه غرب اين قاره بايد توجه کنيم که نحوه تمرينها و کارهايي که اين مربي از بازيکنان ما ميخواهد آيا با فرهنگ ما و وضعيت جسمي بازيکنان ما همخواني دارد يا مختص بدنهاي اروپايي است.

به نظرت بين فوتبال ايران و عراق تفاوتي هست؟ اگر هست، در چيست؟
    فوتبال ايران بيشتر روي قدرت بدني کار ميکند. ايرانيها در اين بخش خيلي حساب شده رفتار ميکنند. در فوتبال ايران کمتر پيش ميآيد که به دو يا سه بازيکن تکنيکي اعتماد شود و بيشتر تيمها روي کارهاي تاکتيکي و قدرتي کار ميکنند. در مقابل فوتبال عراق بيشتر روي بازيکنان تکنيکي خود تمرکز ميکند.

به فوتبال ايران بازگرديم. پس از دوران خوبي که در سپاهان داشتي، چرا از اين تيم جدا شدي؟

اختلاف کوچکي بين من و مربي تيم افتاد که باعث شد از سپاهان بروم.

با امير قلعهنويي اختلاف پيدا کردي؟
    نه، با قلعهنويي هيچ مشکلي نداشتم.

چرا برخي از هموطنانت در فوتبال ايران اين قدر بيانضباط هستند؟ مثلا کرار يا هوار هميشه با تيمهاي خود مشکل داشتند ...

به نظرم بهتر است اين سوال را از خود آنها بپرسيد چون نميدانم چرا مثلا هوار وقتي در پرسپوليس بود، مدتي از ايران رفت و بازنگشت.

کرار جايي گفته بود که برخي بازيکنان ايراني او را به دليل عراقيبودنش مسخره ميکرده و مثلا به گفتهاند که با صدام دوست بوده است!

نمي دانم چه کسي ممکن است چنين حرفي را به کرار زده باشد اما در شش سالي که در ايران بودم، هيچکس درباره عراقيبودنم حرف بدي به من نزد و مشکلي برايم درست نکرد.به نظرم رفتار افراد با يک بازيکن در نتيجه اخلاق خودش است.

حالا چه ميکني؟ گفته ميشد استقلال مدتي خواهان جذب تو بود ...

در حال حاضر از هيچ تيمي پيشنهاد ندارم. به ايران آمدم تا دو مشکلي که با سپاهان و شاهين بوشهر دارم، حل کنم و رضايتنامهام را بگيرم. آنگونه هم که گفته شده مشکل مالياتي ندارم.

دوست داري به فوتبال ايران برگردي؟

بله! همين الان اگر تيمي من را بخواهد، بدون هيچ مشکلي به ايران ميآيم.

بهترين خاطرهات از حضور چند ساله در ايران چيست؟
    همه خاطرههاي من از ايران قشنگ و دوستداشتني است اما بهترين خاطرهام مربوط به سالي است که آقاي گل ليگ ايران شدم.

و حرف آخر ...

در مدتي که در ايران بودم، همه خوب بودند. اينجا هيچ مشکلي نداشتم و کسي با من بد برخورد نکرد. بهترين دوران زندگيام را در اصفهان گذرانده و هرگز اين دوران را فراموش نميکنم.

ازمـ پــرسیـد : " عشـق " چــند حـرفـ داره ؟؟
    گفتـمـ : 9 حــرفـ !
    گـفتـ : مگـ میشـهـ ؟؟
    گـفتمـ : آره
    مگـ
    PERSPOLIS چــند حـرفـ داره ؟

2. 7 کاربر مقابل از SaRa-MoHsEn عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Arash 1990 (23rd December 2012), FaRsHaD_8 (23rd December 2012), IMAN (24th December 2012), Milad criska (23rd December 2012), pouya_red (23rd December 2012), promise1 (23rd December 2012), Y♥aLd♥a (23rd December 2012)

نام واقعی
    روح الله بخشی
    استاتوس
    تو قلب من نوشته پرسپولیس سلطان عشقه
    شغل و حرفه
    كليه خدمات برق
    بازیکن محبوب
    ahmdareza abedzadeh
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    تشکر شده 8,517 بار در 3,761 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 28 تاپیک
    لیاقت نداشتی بیار تو تیم مون

هادی جان ب گفتت 57 امتیازی شدیم ولی تقریبا همون 57 پاشنه آشیل قهرمان نشدنمون شد چون خوزستانی ها همون دقیقه گل زدن

داش هادی تشکر میکنم ازت بابت اتحاد و هم دلی ک در تیم ایجاد کردی

4. کاربر مقابل از Arash 1990 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

SaRa-MoHsEn (23rd December 2012)

نام واقعی
    FarSHaD
    استاتوس
    به بهشت نمی روم اگه علی آنجا نباشد
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Brazil
    تشکر شده 23,000 بار در 7,966 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 47 تاپیک
    تو لیاقت پوشیدن لباس قرمز را نداری ....

بدرود آقای کریمی...

ما چراغ ها را روشن نگه می داریم

برای بچه های نسل هاوش و هیرسا

تا یادشون نره یه روز دلخوشی فوتبالی ها

جادوگری بود که 8 می پوشید...

29 تیر روز مرگ فوتبال زیبا....

6. کاربر مقابل از FaRsHaD_8 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

SaRa-MoHsEn (23rd December 2012)

نام واقعی
    Mila Dam
    استاتوس
    Hey khanoomy faze asheqoone nagir...be salamaat ..khodafeziii
    شغل و حرفه
    دانشجو عمران
    بازیکن محبوب
    Karim Bagheri
    تیم های محبوب خارجی
    AC-Milan | Brazil
    تشکر شده 6,652 بار در 2,494 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    لیاقت میخوادپیراهن قرمز

soltan cr7

نام واقعی
    یاســــر
    استاتوس
    راه ما جداست...
    شغل و حرفه
    برنامه نویس و گرافیست ، تازگی ها هم آپلودر
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | France
    تشکر شده 6,559 بار در 1,863 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 45 تاپیک
    به ما نمیخوری سوسماری
    اگر روزي دشمن پيدا كردي، بدان در رسيدن به هدفت موفق بودي /// اگر روزي تهديدت كردند، بدان در برابرت ناتوانند
    اگر روزي خيانت ديدي، بدان قيمتت بالاست /// اگر روزي تركت كردند، بدان با تو بودن لياقت مي خواهد

----------------------------------------------------------------------------

ياد گرفتم، پيشنهاد ميکنم...

1... با احمق بحث نکنم و بگزارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند...

2... با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه ميکند...

3... با کودک بحث نکنم چون مرا با دانش خويش مي سنجد هم سطح خويش ميپندارد...

----------------------------------------------------------------------------

حتی اگه عمر دست خدا باشه ، عقلت دست خودته...

نام واقعی
    hamed
    استاتوس
    IRAN
    بازیکن محبوب
    karim bagheri
    تیم های محبوب خارجی
    Manchester-United | Italy
    تشکر شده 364 بار در 157 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده