آیا می شود مربی تیم به داور بگوید من فلان بازیکن را جای بهمان بازیکن به میدان می فرستم.بازیکنی که درون زمین قراردارد می رود گوشه پرچم کرنر می نشیند و کاری به کسی ندارد؟سایت گل- ابهامات قرارداد فرهاد مجیدی واستقلال پابرجاست. غلامرضا بهروان به مهر گفته است: پیش از اینکه قرارداد فرهاد مجیدی به ثبت برسد لیست تیم استقلال پر بود اما بر اساس توافقنامه ای که مسئولین باشگاه استقلال در خصوص جدایی "لیام ردی" از این باشگاه در اختیار سازمان لیگ قراردادند ما مجوز ثبت قرارداد فرهاد مجیدی را صادر کردیم.این توافقنامه رسمی به امضای مدیرعامل باشگاه استقلال، مدیر برنامه های لیام ردی و حتی امضا و اثر انگشت خود این دروازه بان استرالیایی نیز رسیده است. در این توافقنامه قید شده که باشگاه استقلال باید 84 هزار دلار به این بازیکن بدهد که تا به امروز این اتفاق نیفتاده است.در حال حاضر این توافق نامه در اختیار کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال قرار گرفته تا تسویه حساب کامل مالی با لیام ردی صورت گیرد. در صورتی که باشگاه استقلال اقدام به انجام چنین کاری نکند این توافقنامه جنبه اجرایی پیدا نکرده و مجوز بازی برای فرهاد مجیدی صادر نمی شود.


مدیر روابط عمومی هیات فوتبال استان تهران در این خصوص می گوید: زمانی که استقلالی ها برای ثبت قرارداد فرهاد مجیدی به هیات فوتبال آمدند لیستشان پربود اما آنها برای آنکه زمان نقل و انتقالات نیم فصل را از دست ندهند به سازمان لیگ اعلام کردند که به صورت توافقی قرارداد" لیام ردی" را فسخ کرده و در اسرع وقت پول این بازیکن استرالیایی را می دهند.
تیموری در همین خصوص افزود: رئیس سازمان لیگ نیز طی نامه ای به هیات فوتبال به صورت مشروط اجازه ثبت قرارداد فرهاد مجیدی را داد بنابراین تا زمانی که استقلالی ها با این بازیکن استرالیایی تسویه حساب نکنند، کارت بازی برای فرهاد مجیدی صادر نخواهد شد.
وی درپاسخ به این پرسش که استقلالی ها از نظر قانونی تا کی برای تسویه حساب با ردی زمان دارند، تاکید کرد: طبق قانون استقلالی ها 72 ساعت وقت دارند تا در این خصوص اقدامات مقتضی را انجام دهند.
***
آنچه مطرح شده آیا می تواند به ثبت قرارداد مجیدی وجاهت قانونی ببخشد؟ اینکه استقلال با بازیکنی توافق کرده که وقتی پول او را داد می تواند وی را از لیست خود خارج کند آیا به منزله خالی کردن لیست تلقی می شود؟سئوال خود را بگونه دیگری می پرسیم. اگر یک تیم ایرانی امروز با مسی توافق کرد که به او 700میلیون دلار بدهد تا این بازیکن به ایران و آن تیم بیاید و شرط گذاشتند که اجرای این قرارداد منوط به پرداخت تمام و کمال ان پول است آیا می توان از همان لحظه نوشتن این توافق نامه گفت مسی به آن تیم پیوسته است؟ شرط تحقق این موضوع ، پرداخت پول بوده.وقتی پول پرداخت شد قرارداد نهایی می شود. توافق نامه لیام ردی اگر تا لحظه پایانی نقل و انتقالات با پرداخت پول از سوی آبی ها همراه می شد و لیام ردی آن را نمی پذیرفت جای دفاع برای استقلالی ها داشت وگرنه حالا که نقل و انتقالات تمام شده و این امر صورت نگرفته ، آن توافق نامه یک برگ کاغذ داخلی باشگاه استقلال بیشتر نیست.اینکه بین استقلالی ها وردی چه گذشته ارتباطی به مقررات نقل و انتقالات ندارد.
بحث بر سر تعداد نفرات است و یک تیم نمی تواند بیش از 21 بازیکن داشته باشد..فوتبال قانون دارد.مثلا در یک بازی فوتبال، وقتی قرار است بازیکنی تعویض شود، ابتدا باید بازیکن درون زمین کاملا از میدان خارج شود تا بازیکن جانشین به جای او به زمین برود. چرا؟ چون قانون فیفا می گوید ولو برای ثانیه ای نباید یک تیم بیش از 11بازیکن در زمین داشته باشد.آیا می شود مربی تیم به داور بگوید من فلان بازیکن را جای بهمان بازیکن به میدان می فرستم.بازیکنی که درون زمین قراردارد می رود گوشه پرچم کرنر می نشیند و کاری به کسی ندارد؟ امکان ندارد.حالا هم استقلالی ها این موضع دارند و بهروان که خود از داوران برجسته فوتبال ما بوده دارد همین نکته را مطرح می کند.بازیکن تعویضی را به میدان فرستاده اند و می گویند بازیکن درون زمین قول داده بعدا" از زمین خارج شود!
فرهاد را وارد لیست کرده اند اما نام لیاردی همچنان در فهرست استقلالی ها قرار دارد.این ابهام این قرارداد است.ما از جناب بهروان می پرسیم اکنون در این لحظه لیام ردی بازیکن استقلال هست یا نیست؟فرهاد چطور؟ هر دو آنها با این تیم قرارداد رسمی دارند. قرارداد با کارت بازی فرق دارد و اینکه بگوییم فرهاد چون کارت بازی ندارد عضو استقلال نیست حرفی قانونی به حساب نمی آید.هر دو بازیکن استقلال هستند و این تیم 22 بازیکن دارد.