محمدی: نویدکیا تماس گرفت و گفت برو پرسپولیس/ از اینکه به سرنوشت میثاق و گردان دچار شوم نمیترسم/ سهمیه خیر، پرسپولیس فقط برای قهرمانی میجنگد

شماره گلمحمدی را از محرم گرفتم و به او زنگ زدم که دیدم نظر آقایحیی روی من مساعد است و میخواهد به پرسپولیس بروم. به همین دلیل بعد از مشورت با پدرم و اطرافیان پرسپولیسی شدم


سايت گل- بالاخره تکلیف دروازهبانهای پرسپولیس مشخص شد. شهاب گردان با فسخ قرارداد به سپاهان رفت و رضا محمدی راهی پرسپولیس شد تا از این به بعد يكي از سه دروازهبان سرخپوشان باشد. محمدی درگفتگو با سايت گل از اين انتقال و از بزرگترین قرارداد زندگیاش صحبت كرده است.


چرا پرسپولیس را برای ادامۀ فوتبال انتخاب کردی؟
راستش را بخواهید محرم نویدکیا طی تماس تلفنی به من گفت سپاهان گردان را جذب کرده و پرسپولیس هم خواهان تو شده. البته نویدکیا از طرف مسئولین سپاهان به من گفت هیچ اجباری برای جدایی نداری. من هم شماره گلمحمدی را از محرم گرفتم و به او زنگ زدم که دیدم نظر آقایحیی روی من مساعد استو میخواهد به پرسپولیس بروم. به همین دلیل بعد از مشورت با پدرم و اطرافیان پرسپولیسی شدم.
چرا نویدکیا برای این نقل و انتقال با تو تماس گرفت و مسئولین این کار را نکردند؟
شاید باشگاه رویش نمیشد به من چنین پیشنهادی بدهد. حتی شنیدم که آقای بزیک میخواست با من تماس بگیرد وصحبت کند. البته فرقی نمیکند چه کسیبه من پیشنهاد داده تا به پرسپولیس بروم. محرم کاپیتان من و مثل برادرم بود كه همیشه دوستش داشتم و دارم، با حضور نویدکیا جو سپاهان واقعا خوب بود.
از پرسپولیسی شدنت خوشحالی؟
صد درصد. از یک تیم بزرگ به تیم بزرگ دیگر آمدم. پرسپولیس به خاطر هواداران بیشمارش شرایط واقعا خوبی دارد امیدوارم بتوانم جایگاه خوبی را دردلهواداران به دست بیاورم.
استقبال بازیکنان پرسپولیس در اولین روز تمرین از تو چطور بود؟
واقعا خوب بود. فکر نمیکردم بازیکنان اینقدر گرم از من استقبال کنند. جو بسیار خوبی در پرسپولیس حکمفرما است. البته من به دلیل همتیمی بودن با سیدجلال، عادل کلاهکج، بنگر و رفاقت با حسین ماهینی به هیچ وجه احساس غریبی نکردم. همچنین برخورد علیآقا (کریمی) و آقامهدی (مهدویکیا) بسیار خوب بود وخیلی خوشحالم که در چنین جو آرام و گرمی میخواهم بازی کنم.
با جدایی گردان فعلا پیراهن شماره یک صاحب ندارد آیا نمیخواهی شماره یک را از پرسپولیس بگیری؟
باور کنید تا کنون به هر تیمی رفتم بحث شمارۀ پیراهن را وسط نکشیدم و این قضیه برایم بیمعنا بوده. البته مسئولین به من گفتند که میخواهند پیراهن شمارۀ یک را به من بدهند اما این قضیه چندان برایم مهم نیست بلکه موفقیت و نتیجهگیری پرسپولیس بیش از هر چیزی برایم حائز اهمیت است.
دو دروازهبان قبلی پرسپولیس یعنی میثاق معمارزاده و شهاب گردان در این تیم محو شدند. نمیترسی که بلای این دو نفر سر تو بیاید؟

خیر، چرا که من قبلا درتیم بزرگی مانند سپاهان بازی کردم و اینقدر بیتجربه نیستم که بخواهم بترسم. پرسپولیس تیم بزرگی است و تلاش میکنم از لحاظ فنی همیشه پیشرفت کنم و شرایطم بهتر از قبل شود. حضور در تیمی مانند سپاهان باعث از بین رفتن هراسم شده امیدوارم بتوانم در پرسپولیس روزهای خوبی رابرای خودم و هواداران رقم بزنم.
از رقابت با نیلسون نمیترسی؟
به شخصه دوست ندارم مصاحبه کنم. بیشتر علاقمندم با همپستیهایم رقابت کنم و حرفهایم را در میدان بزنم. نیلسون و عابدزاده بچههای خیلی خوبی هستند. دوست دارم در کنار آنها تمرین و رقابت کنم. امیدوارم در کنار این دو دروازهبان رقابت دوستانه و سالمی را داشته باشم.
وقتی میخواستی بیایی پرسپولیس با گردان مشورت نکردی؟
خیر، فرصت کم بود من با او هیچ تماسی نداشتم و صحبتی نکردیم.
از حضور در سپاهان راضی بودی؟
یک فصل خیلی بینظیر را درسپاهان گذراندم. من کشف لوکا بوناچیچ و تونچی بودم و این دو نفر خیلی برایم زحمت کشیدند همچنین کریم قنبری مرا به فوتبال معرفی کرد. خوشبختانه امسال خدا کمک کرد و من در شرایط بسیارخوبی توانستم بازیهای مثمرثمری را به معرض نمایش بگذارم. کرانچار و لوکا خیلی در حقمن لطف کردند که جا دارد در همین جا از تمام این عزیزان تشکر کنم.
عملکرد گردان را در پرسپوليس چگونه دیدی؟
اجازه بدهید جواب این سوال شما را ندهم. فقط برای شهاب گردان در پیراهن سپاهان آرزوی موفقیت میکنم.
فکر میکنی پرسپولیس بتواند سهمیۀ آسیا بگیرد؟
پرسپولیس برای قهرمانی میجنگد و من فکر میکنم با بردی که جلوی ملوان داشتیم تیم دچار یک شوک مثبت شد. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد وپرسپولیس بتواند صنعتنفت را هم شکست بدهد.
درباره بازی با ملوان چه صحبتي داري؟
همانطور که گفتم ما فقط مقام قهرمانی را میخواهیم و از این به بعد باید بجنگیم. امیدوارم با تدبیر کادر فنی و حمایت هواداران ۳ امتیاز بازی فردا را از آن خودکنیم.