سوپراستارهای نیکوکار را می شناسید!
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: سوپراستارهای نیکوکار را می شناسید!

 1. #1


  محل سکونت
  پایتخت معنوی
  نام واقعی
  علی
  استاتوس
  پرسپولیس
  شغل و حرفه
  دانشجوی برق قدرت
  بازیکن محبوب
  mahdavikia
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  106
  تشکر
  230
  تشکر شده 203 بار در 55 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک

  سوپراستارهای نیکوکار را می شناسید!

  كريمي بكرات كودكان يتيم و بيسرپرست را مورد حمايت مالي و معنوي خود قرار داده و اكنون نيز حمايت كامل از كودكان را پس از بازنشستگي از فوتبال هدف اصلي خود قرار داده است.


  به گزارش جام جم آنلاین: برخي از ستارههاي فوتبال تنها محصور به چمن سبز نيستند، شهرت اين ستارهها آنها را به واديهاي مختلفي وارد كرده است.


  تعدادي از اين ستارهها وارد سينما شدند، چند نفر به خوانندگي رو آوردند، ستارههاي ديگري هم وارد عرصههاي مختلف اعم از تجارت و ساير فعاليتهاي اجتماعي شدند، اما شايد با ارزشترين فعاليت غيرورزشي ستارهها به تمايل آنها براي حضور در امور خيريه و كمك به افراد ناتوان، بيمار، نيازمند و يتيم برميگردد.


  ستارههاي چمن سبز با پرداختن به اموري پسنديده از اين دست، وجههاي ديگر پيدا كردهاند و از نظر فوتبالدوستان و هواداران ديگر محدود به همان بازيكناني نيستند كه با پيراهن تيم ملي يا باشگاهي در مستطيل سبز مشاهده شدهاند. در واقع هنر آنها ديگر محدود به چمن سبز نيست، تكنيك مثالزدني، شم گلزني بالا و... تنها ويژگي برخي از فوتباليستها به حساب نميآيد، چرا كه هنر آنها گاهي در زمينههاي با ارزش ديگري عيان ميشود.


  برخي از اين ستارههاي نوعدوست و نيكوكار هميشه سعي كردهاند اقدامات خيرخواهانه خود را در لفافه قرار بدهند، اما نماي باز زندگي اين ستارهها كه نتيجه مستقيم زومكردن رسانهها بر آنها و زندگي شخصيشان است باعث شده هر چند وقت يكبار اخباري مبني بر كمك مالي قابل توجه يك بازيكن مشهور به كودكان بيسرپرست، تاسيس يك مدرسه توسط يك مربي يا اتفاقاتي مشابه با اين منتشر شود.


  با معرفتهاي فوتبال ايران محدود به يك يا دو نام خاص نيستند تا با افول روز افزون فوتبال ملي و باشگاهي حداقل اين اميدواري وجود داشته باشد كه جمعيت نيكوكاران فوتبالي روز به روز افزايش مييابد.


  ترويج ارزشهاي معنوي


  فوتباليستها و مربياني كه فعاليتي چشمگير در امور خيرخواهانه دارند خواسته يا ناخواسته باعث ترويج ارزشهاي معنوي در جامعه ميشوند. كار مثبتي كه توسط يك ورزشكار شناختهشده انجام ميشود در مقايسه با يك فرد عادي نمود بيشتري دارد، بخصوص اگر قرار باشد اين كار مثبت به تاسيس يك پرورشگاه يا كمك به انجمن حمايت از بيماران سرطاني مربوط شود.


  حتي اگر اين ستارهها مرتكب عملي ناپسند در چمن سبز يا زندگي خصوصي خود شده باشند كه اين حركت ناپسند بازتابي نامطلوب در رسانهها دارد، پرداختن به امور خيريه باعث ميشود آن اتفاق نامطلوب كمتر در شخصيت اجتماعي ستاره مزبور تاثير منفي بگذارد.


  علي دايي، كاپيتان تيم نيكوكاران


  علي دايي را شايد بتوان كاپيتان تيم نيكوكاران معرفي كرد. آقاي گل جهان از زماني كه بازيكن بود تا امروز كه در كسوت مربيگري روي نيمكت راهآهن مينشيند، فعاليتي چشمگير در امور خيريه داشته و دارد. دايي مدتي در يونسكو عضويت داشت و با عضويت در اين سازمان جهاني وظيفه حمايت از حقوق كودكان را به عهده گرفته بود. كمكهاي مالي و معنوي اين فوتباليست پرافتخار به ايتام، برگ زريني در كارنامه وي محسوب ميشود هر چند اين كمكها محدود به كودكان يتيم نيست و او در زمينه كمك به افراد بيبضاعت و مستمند نيز يد طولايي دارد.


  تاسيس يك درمانگاه شبانهروزي در اردبيل، ساخت مدرسهاي ۱۲ كلاسه در زادگاهش و راهاندازي پرورشگاه و كمك به معالجه افراد بيمار بيبضاعت از ديگر اقدامات مهم خيريه علي دايي است، اما مهمترين اقدام نيكوكارانه اخير وي به زلزله آذربايجان شرقي و روستاهاي ورزقان برميگردد. پس از وقوع دلخراش اين زلزله علي دايي زودتر از هر ورزشكار ديگري خود را به روستاهاي زلزلهزده رساند تا كمكرسان مردم آسيبديده باشد. شهريار فوتبال ايران از زمان وقوع زلزله تا امروز كمكهاي مالي قابل توجهي به مردم زلزلهزده كرده و علاوه بر آن نقش زيادي در جمعكردن كمكهاي مردمي براي زلزلهزدگان ايفا كرده است.


  يعني همان نقشي كه او هنگام وقوع زلزله خانمانبرانداز بم ايفا كرد. موارد نيكوكارانه متعددي در كارنامه علي دايي ديده ميشود كه شايد يكي از جالبترين آنها تامين جهيزيه يك دختر باشد. برادر اين دختر زماني كه علي دايي سرمربي پرسپوليس بود با حضور بر سر تمرينات اين تيم از سرمربي سابق سرخها در خواست كمك مالي براي تهيه جهيزيه خواهرش كرده بود كه علي دايي نيز با انجام تحقيقات و اطمينان از صحت اين موضوع براي آن دختر جهيزيه كاملي تهيه كرد.


  كمك مالي به بستريشدن يك بيمار قلبي در يكي از بيمارستانهاي تهران از آخرين اقدامات نيكوكارانه سرمربي تيم راهآهن است. تامين هزينه درمان دختر بچهاي كه دچار سوختگي شديد در ناحيه صورت شده بود اقدام نيكوكارانه ديگري از سوي آقاي گل جهان است، اقدامي كه شايد از ۱۰۹ گل ملي او ارزش بيشتري داشته باشد.


  بازيكن جوانمرد


  علي كريمي كسي است كه بيشتر از هر فوتباليست ديگر كارهاي خيرخواهانهاش مورد توجه رسانهها قرار گرفته، اين در حالي است كه بازيكن تكنيكي شماره ۸ فوتبال ايران تمايلي نسبت به فاششدن فعاليتهايش در اين زمينه ندارد. كريمي همان كسي است كه بخش عمدهاي از هزينههاي درمان مرحوم بابك معصومي ـ بازيكن سابق تيم ملي فوتسال ـ را تامين كرد.


  كريمي بكرات كودكان يتيم و بيسرپرست را مورد حمايت مالي و معنوي خود قرار داده و اكنون نيز حمايت كامل از كودكان را پس از بازنشستگي از فوتبال هدف اصلي خود قرار داده است. كارهاي خيرخواهانه بازيكن خاص فوتبال ايران فقط به كمكهاي مالي خلاصه نميشود چرا كه او انگيزهاي ارزشمند براي دلجويي و همدردي از كساني دارد كه نه ضعف مالي كه مشكلات جسمي و حركتي دارند.


  دلجويي از چاقترين پسر ايران و برخورد گرم و صميمانه با جواني نابينا كه فقط براي ملاقات با علي كريمي بر سر تمرينات پرسپوليس آمده بود، نمونهاي كوچك از شماره ۸ پرسپوليس و تيم ملي است. چند سال پيش و در برنامهاي كه ويژه ماه مبارك رمضان بود، مرتضي، قد بلندترين پسر ايران كه به دليل يك هورمون عجيب، قدش به طرز غيرطبيعي در حال رشد و افزايش بود حضور يافت و در آن برنامه بزرگترين آرزوي زندگي خود را داشتن يك لپتاپ و ملاقات با علي كريمي عنوان كرد.


  كمتر از ۲۴ ساعت از پخش اين برنامه علي كريمي در حالي كه يك لپتاپ در دست داشت به ملاقات مرتضي رفت و در آن ملاقات به اين جوان قد بلند قول داد كه هزينههاي درمانش را هم تقبل ميكند. چندي پيش نيز زني جوان در حالي كه كودك خود در آغوش داشت بر سر تمرينات پرسپوليس رفت و از شماره ۸ قرمزها تقاضاي كمك مالي براي تامين هزينههاي سنگين درمان فرزندش كرد كه علي كريمي همان جا اعلام كرد تمام هزينههاي درمان اين كودك را تقبل ميكند.


  ناجي زلزلهزدگان


  كريم باقري نيز از بازيكناني به شمار ميرود كه در كنار فوتبال، كارهاي خيرخواهانه را در اولويت كارهاي خود قرار داده است. هرچند شماره ۶ سابق تيم ملي فوتبال ايران طي سالهاي اخير چشمههايي از معرفت و جوانمردي خود را در رابطه با كمك به محرومان، يتيمان و افراد بيبضاعت نشان داده است.


  اما نقطه اوج اقدامات نيكوكارانه وي به زلزله آذربايجان برميگردد، جايي كه او با تمام توان و قدرت براي كمك به زلزلهزدگان تلاش كرد. كريم باقري مسئوليت جمعآوري كمكهاي مردمي به زلزلهزدگان را به عهده گرفت تا در آن حادثه دردناك نقش يك ناجي را ايفا كند. كمكهايي كه باقري تا امروز جمع كرده به هزينه ساخت دهها باب واحد مسكوني براي حادثهديدگان تبديل شده است.


  موشكي از جنس معرفت


  چهرههاي شاخص و مشهور با انجام كارهاي انساندوستانه، ناخواسته آن را به بهترين شكل در جامعه تبليغ ميكنند، موضوعي كه مهدي مهدويكيا تاكيد زيادي روي آن دارد. مهدويكيا چندي پيش طي مصاحبهاي عنوان كرد كه فوتباليستها بايد كار خيرشان را با صداي بلند اعلام كنند تا انجام آن را در جامعه ترويج بدهند. موشك سابق هامبورگ همه نوع اقدام خيرخواهانهاي را در پروندهاش دارد، از كمك به ايتام گرفته تا كمك به آسايشگاه كهريزك.


  مهدويكيا حتي آن موقع كه در آلمان بازي ميكرد از كارهاي خيرخواهانه غافل نميشد. مهدويكيا زماني كه در آلمان بازي ميكرد از لحاظ مادي و معنوي به كودكان سرطاني كمك زيادي ميكرد. هافبك سابق تيم ملي فوتبال ايران هنوز هم به كودكان آفريقايي كمكهاي مالي ميكند و علاوه بر آن بتازگي كمكرسان مردم زلزلهزده آذربايجان شرقي هم بوده است. او كه از بااخلاقترين بازيكنان فوتبال محسوب ميشود معرفت خود را خارج از چمن سبز هم به دفعات نشان داده است.


  پوشاندن زشتيها


  انجام كارهاي نيكوكارانه و عامالمنفعه جرياني است كه از خيلي وقت پيش در فوتبال ايران به راه افتاده است، جرياني كه نمايي ديگر از فوتبال را نشان ميدهد. افزايش تعداد فوتباليستهايي كه درصدد انجام كارهاي خيريه هستند حاكي از زندهبودن ارزشهاي اخلاقي دارد، يعني همان چيزي كه خيليها به وجود آن در فوتبال شك دارند.


  دامنه اقدامات خيريه برخي از فوتباليستها آنقدر گسترده است كه گاهي اوقات اتفاقاتي منفي را در خود حل ميكند و باعث ميشود چهره فوتبال ايران بيش از اين مخدوش نشود.


  در واقع مدرسهاي كه علي دايي در اردبيل ساخت يا عيادتي كه علي كريمي در روز تولدش از كودكان يتيم به عمل آورد، نقش زيادي در پوشاندن بسياري از زشتيهاي فوتبال ايران دارد، زشتيهايي كه گاهي اوقات به نظر ميآيد روزبهروز بر شدت آن افزوده ميشود. براستي اگر طلايهداران كارهاي خيرخواهانه در فوتبال نبودند، فوتبال ايران چه ظاهري پيدا ميكرد؟

 2. 2 کاربر مقابل از Ali_70 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Queen (27th December 2012), Raso8L (27th December 2012)

 3. #2


  محل سکونت
  اینجا!!!
  نام واقعی
  Nazanin
  استاتوس
  و خدایی که در این نزدیکی ست...
  شغل و حرفه
  د ا ن ِ ش ج و
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  4,520
  تشکر
  4,596
  تشکر شده 7,517 بار در 2,242 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 12 تاپیک
  جونم پرسپولیسیا!
  جونم کاپیتــــــــــــان نیکوکارها!
  خدا همشونو نگه داره!

 4. #3


  محل سکونت
  مشهد
  نام واقعی
  رسول
  استاتوس
  YAR
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  1,721
  تشکر
  3,879
  تشکر شده 1,649 بار در 876 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 50 تاپیک
  خدا خیرشون بده

 5. #4


  محل سکونت
  مازندران - جویبار
  نام واقعی
  جویباری
  شغل و حرفه
  vhkkni
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  366
  تشکر
  95
  تشکر شده 72 بار در 59 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک

 6. #5


  نام واقعی
  محمد
  استاتوس
  بارسلونا
  تیم های محبوب خارجی
  AC-Milan | Argentina
  نوشته ها
  218
  تشکر
  107
  تشکر شده 174 بار در 75 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  درود بر جادوگر کبیر که برخلاف بعضی تو تلوزیون نمیان بگن چه کردن و چه نکردن

  علی کریمی لوتی ترین لوتی روزگار هست که هیچ وقت کاراش تو رسانه به اصطلاح ملی اب وتاب داده نشده
  ویرایش توسط آراد : 27th December 2012 در ساعت 22:34 7. #6


  محل سکونت
  کرج
  نام واقعی
  سیدحامد
  استاتوس
  *
  شغل و حرفه
  کارمند/الکترونیک
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Brazil
  نوشته ها
  5,443
  تشکر
  5,733
  تشکر شده 3,381 بار در 1,968 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 42 تاپیک
  خدا حفظشون کنه

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا