رئيس جمهور كشور برونئی علاقه زيادي به استفاده از طلا و جواهر در همه چيز دارد. او در كودكي غذاي خود را در ظرف هاي طلا و با قاشق هاي طلا ميل مي كرده.
به گزارش بی باک به نقل از جام جم، سلطان برونئي حسن البلكيا است. وي رئيس جمهور كشور ثروتمندي است و علاقه زيادي به استفاده از طلا و جواهر در همه چيز دارد. او در كودكي غذاي خود را در ظرف هاي طلا و با قاشق هاي طلا ميل مي كرده. درهمه لباس هاي او به ميزان زيادي طلا و جواهر به كار رفته است.
اين کاخ اشرافي داراي 650 سوئيت مجزا و در عين حال 257 سرويس بهداشتي و حمام مستقل دارد. این قصر خانگی يكي از بزرگترين و لوكس ترين مكانهاي موجود بر روي كره زمين است. داراي 1788 اتاق مي باشد و با مبلمانهايي از طلا و جواهر آراسته شده است.


يك بازديد كننده براي آنكه هر اتاق اين كاخ را به مدت 30 ثانيه نگاه كند، براي ديدن كل اتاقها بايد زماني بيش از 24 ساعت وقت صرف كند.


اما اجازه دهيد در مورد هواپيماي شخصي او صحبت كنيم. لوكس ترين و اشرافي ترين هواپيماي دكوراسيون شده در دنيا! بوئينگ سلطان به بهاي 747 ميليون دلار خريداري شده. داخل آن طراحي مجدد شده است و ديزاينرها دكوراسيون يك خانه با تمام امكانات را در آن پياده كرده اند . كل هزينه صرف شده چيزي در حدود 102ميليون دلار برآورد شده است.


: