مدير عامل باشگاه تراکتورسازي که جام حذفي را با باخت مقابل داماش گيلان در ضربات پنالتي از دست داد، معتقد است موفقيت در اين جام به دليل تک بازي بودن شانسي شده است.

محمد حسين جعفري درباره درباره جام حذفي و کنار رفتن تيمش از اين رقابتها گفت: جام حذفي بيشتر از آن که به يک جام شبيه باشد، شانسي شده است. اگر شانس بياوريد و ميزبان باشيد، ميتوانيد از شرايط ميزباني کامل استفاده را ببريد وگرنه با مشکل روبرو ميشويد. همچنين وقتي بازي به پنالتي ميکشد ديگر شانس همه چيز را تعيين ميکند. اگر بازيهاي جام حذفي رفت و برگشت باشد و شرايط کاملا قابل قبول باشد و نيز زمان بازيها با فصل نقل و انتقالات تلاقي نکند، بهتراست. فعلا که همه اين مسائل روي نتايج جام حذفي سايه انداختهاند. متاسفانه اين بازيها آن قدر دست به دست شد تا به اين شکل درآمد. حالا هم که ما حذف شدهايم، تمرکزمان را بيشتر روي ليگ برتر و ليگ قهرمانان آسيا معطوف ميکنيم.

وي دربارهي وضعيت اين روزهاي تيمش گفت: خوشبختانه با اضافه شدن دو بازيکن خارجي که يکي از آنها قرار دادش ثبت شده و ديگري در حال انجام است، بهتر از نيم فصل اول ميشويم. ما دو بازيکن خوب خود يعني حاجصفي و حاتمي را از دست داديم اما به جاي آنها دو بازيکن خوب به ما اضافه شدند. ما اکنون کامل هستيم و هيچ کمي و کسري نداريم. تيم ما اکنون 20 بازيکن بزرگسال، 5 بازيکن زير 23 سال و هشت بازيکن اميد دارد. انشاءالله از بازي با پيکان که خارجيهايمان ميرسند هماهنگتر و بهتر عمل ميکنيم.

جعفري درباره تعطيلات نيم فصل ليگ برتر هم اظهارکرد: چهار روز تعطيلي داشتيم و پس از آن مجددا تمرين را شروع کرديم. بازيکنان ما وضعيت خوبي دارند چهارشنبه هم که با سايپا بازي داشتيم با اين که دو مدافع وسط خود يعني اسدي و نصرتي در اختيارمان نبودند، بازي خوبي انجام داديم. به جاي اين دو بازيکن، مهرههاي خوب، توانمند و قابل اعتماد به ميدان نميروند.

مدير عامل باشگاه تراکتورسازي درباره استعفا و بازگشت دوبارهاش هم اظهار کرد: پس ازباخت به داماش، مسووليت شکست را گردن گرفتم اما عدهاي که از ابتداي فصل عليه من هجمه را شروع کرده بودند، بار ديگر کارشان را شدت بخشيدند. من هم بدون دغدغه کنار رفتم تا به هواداران نشان دهم که اين افراد با تخريب مديرعامل ميخواهند تيم را خراب کنند. مردم به خوبي مساله را فهميدند و به باشگاه آمدند. من هم به راي آنها تمکين کردم و به عشق آنها بازگشتم.

وي افزود: تاسف من از اين است که مجري تلويزيون پس از بازي ميگويد اين چه تيمي است که نميتواند پنالتي بزند! او گفت: تا حالا سکوت کرده بوديم که تيم بازيکن بگيرد که نگرفت! آنها ميخواهند اذهان مردم را عليه شخص مديرعامل خراب کنند و براي اين کار به سايتهاي خود آمادهباش دادند که مرا زير سوال ببرند. تراکتورسازي يک ويژگي بارز دارد و آن هم تماشاگراني هستند که يکدل و يکرنگاند.

جعفري ادامه داد: من گفتم اگر حضور من قرار است باعث تفرقه بين هواداران شود کنارميروم اما به دليل مخالفت هيات مديره و پيامهاي مردم مجددا برگشتم. ادعا هم نميکنم که معجزه ميکنيم، اما هرچه در توان داريم براي موفقيت تيم انجام ميدهيم. اگرهم کاري کردهايم که کسي ناراحت شده است عذر ميخواهيم.

وي در ادامه درباره وجود سايتهاي متعدد هواداري در تبريز گفت: با همه اين دوستان تعامل داريم اما دو سايت هستند که يکي متعلق به يک نفر و ديگري تحت مديريت چند نفر از قديميها هستند که عملا با شخص بنده مخالف هستند. آنها به هر دليلي فضاسازي ميکنند؛ اما مردم به کارکرد مدير عامل نگاه ميکنند. ما کارمان را ميکنيم و اميدواريم که آنها هم بدانند که چه کار ميکنند. من به اين دليل برگشتم که بگويم من هستم و آنها نيستند. مديرعامل باشگاه تراکتورسازي همچنين گفت: براي حضور بهتر در آسيا بايد از مديرعامل حمايت بيشتري شود. اکنون وضعيت تيم و باشگاه خوب است اما پشتيباني مالي خوب نيست.

وي درباره مساله عقيل اعتمادي هم گفت: قرار بود اين بازيکن دو يه سه روز پيش به تبريز بيايد و کارش را با تيم ادامه دهد چون مطالباتي را هم پرداخت کردهايم ولي هنوز بازنگشته است.

ما امسال جابجاييهاي زيادي در دروازه داشتيم که بيشتر به نظر کادر فني مربوط بود.

به گزارش ايسنا، امير قلعهنويي از باشگاه تراکتورسازي درباره طلب 350 ميليون توماني شکايت کرده بود که کميته انضباطي حق را به باشگاه تراکتورسازي داد. جعفري درباره اين حکم هم گفت: در اين پرونده کميته انضباطي حکم داد ما هم برابر قانون حرفي نميزنيم!