ويسنته دل بوسکه، يواخيم لو را انتخاب ايدهآلي براي تيم ملي آلمان دانست و اظهار داشت: شيوه او در ارائه شخصيت خود و فوتبالش مرا تحت تأثير قرار ميدهد. او شيوه جديدي از فوتبال را در آلمان معرفي کرده است و بهترين گزينه هدايت تيم ملي اين کشور است.

به گزارش فارس،سرمربي تيم ملي اسپانيا با اشاره به حضور آلمان در فينال يورو 2008، نيمهنهايي جامجهاني 2010 و همچنين 4 تيم پاياني آخرين دوره رقابتهاي اروپا گفت: آلمانيها ميتوانند به لو افتخار کنند.

دل بوسکه در حالي به تمجيد از سرمربي تيم ملي آلمان پرداخته که يواخيم لو به شدت از سوي منتقدان به دليل ناتواني در کسب حتي يک قهرماني مورد انتقاد قرار گرفته است.

وي همچنين به تمجيد از بايرن مونيخ پرداخت و اين تيم را همراه با بارسلونا و رئال مادريد يکي از قدرتمندترين تيمهاي اروپا و از مدعيان فتح ليگ قهرمانان اروپا دانست.

دل بوسکه بر اين باور است که ايده اوليور کان در خصوص حضور دو مربي در کنار هم شامل يوپ هاينکس و پپ گوارديولا، سرمربي سابق بارسلونا براي هدايت باواراييها امکانپذير است و در اين باره خاطرنشان کرد: البته ايده کان بد به نظر نميرسد. اگر مربي قبلي و بعدي به خوبي يکديگر را درک کنند و با هم همکاري داشته باشند اين ايده عملي خواهد بود.