در نظر سنجیای که روزنامه «ال پاییس» اوروگوئه در میان روزنامهنگاران آمریکای جنوبی و اروپایی برای انتخاب بهترین بازیکن این قاره در سال 2013 انجام داد نیمار داسیلوا ، ستاره جوان سانتوس و تیم ملی فوتبال برزیل در جایگاه نخست قرار گرفت و همچون سال گذشته به عنوان سلطان فوتبال آمریکای جنوبی انتخاب شد.


در این نظرسنجی نیمار با کسب 199 رای نفر اول شد. بعد از او خوزه پائولو گریرو مهاجم پرویی کورینتیانس با 50 درصد آرا در جایگاه دوم قرار گرفت و لوکاس مورا، ستاره سائوپائولو که چند روز پیش با 30 میلیون یورو به پاری سن ژرمن پیوست با 20 درصد سوم شد.

پابلو رومرو از مدیران این روزنامه اروگوئهای در گفتوگو با خبرگزاری آلمان گفت: در این نظر سنجی 438 روزنامهنگار از امریکای جنوبی و اروپا شرکت کردند.

نیمار در سال 2011 هم در جایگاه نخست قرار گرفت. این در حالی است که این عنوان در سال 2009 و 2008 به ترتیب به آندرس دی الساندرو و سباستین ورون آرژانتینی رسیده بود.

در نظر سنجی دیگری که «ال پاییس» برای انتخاب بهترین مربی سال 2012 انجام داد خوزه پکرمن، سرمربی تیم ملی فوتبال کلمبیا با کسب 62 درصد از آرا در جایگاه نخست قرار گرفت. سابیا، سرمربی آلبی سلسته هم که نتایج خوبی با تیمش در انتخاب جام جهانی کسب کرده، دوم شد.