بیسنته دل بوسکه سرمربی تیم ملی اسپانیا با کسب 34.31% آرا به عنوان برترین مربی دنیا شناخته شد


سایت گل- بیسنته دل بوسکه سرمربی تیم ملی اسپانیا با کسب 34.31% از آرا توانست با پیشی گرفتن از مورینیو (20.49% آرا) و گواردیولا (12.91% آرا) به عنوان برترین سرمربی دنیا شناخته شود.
بعد از معرفی اسم دل بوسکه به عنوان برترین مربی دنیا در سال 2012 سالن یک صدا او را تشویق کردند و دل بوسکه جملات کوتاهی به صحبت پرداخت.
دل بوسکه در صحبتهایی بعد از کسب این جایزه معتبر گفت:« به گواردیولا و مورینیو تبریک می گویم. اینکه به عنوان نماینده تیم ملی اسپانیا اینجا هستم افتخار بزرگی است. از بازیکنان تیمم متشکرم؛ چون آنها خوب هستندو باعث می شوند تا همه ما خوب باشیم. می خواهم از تمام اعضای خانواده ام و تمام سرمربیانی که در طول زندگی ام داشته ام تشکر کنم؛ چون این آنها بودند که مرا تشویق کردند تا مربی شوم. همه ما به موفقیت و برد فکر می کنیم ولی همگی مجبوریم تا از فوتبال مراقبت کنیم. به همین خاطر هم باید بهترین رفتارها و اخلاقهای فردی را به جامعه منتقل کنیم.»
بیسنته دل بوسکه که در سال 2008 به عنوان جانشین لوئیس آراگونس معرفی شد در سال 2010 با تیم ملی اسپانیا قهرمانی در دنیا را تجربه کرد ودر سال 2012 با تیمش قهمران یورو شد.او در جریان این مراسم اعلام کرد که پپ گواردیولا را شایسته کسب این جایزه می دانست