ستاره اسپانیایی باشگاه سیتی در صحبتهایی اعلام کرده که تیم مانچینی اهدافی را تعریف کرده و براین باور است که می تواند در ماه فوریه 7 امتیاز فاصله اش با یونایتد صدرنشین را جبران کند


داوید سیلوا بازیساز اسپانیایی باشگاه منچسترسیتی اعلام کرده که هم تیمی هایش به دنبال آن هستند تا در پایان ماه فوریه منچستریونایتد را در صدر جدول رقابت های لیگ برتر بگیرند.
تیم مانچو در حال حاضر هفت امتیاز با یونایتد صدرنشین لیگ برتر فاصله دارند و البته برای خودشان یک بازه هفت هفته ای برای رسیدن به یونایتد تعریف کرده اند.
سیلوا که یکی از ستاره های سیتی است فصل گذشته شاهد آن بود که تیمش با حبران فاصله 8 امتیازی با یونایتد صدرنشین توانست قهرمانی لیگ برتر را مال خود کند و حالا درانتظار تکرار این موفقیت است. سیلوا در صحبت هایی به خبرنگاران گفت:« کار آسانی نخواهد بود ولی هدف ما این است که در پایان ماه فوریه به یونایتد صدرنشین برسیم. سال گذشته شاهد آن بودیم که چطور توانستیم فاصله مان با صدرجدول را کمتر و کمتر کنیم و در نهایت به قهرمانی لیگ برتر رسیدیم. پس این کار شدنی است.»
سیلوا ادامه داد:« هدف ما در این فصل موفقیت در لیگ قهرمانان اروپا بود ولی الان دیگر این فرصت از دست رفته و می خواهیم در لیگ برتر به قهرمانی برسیم و این موفقیت را به هوادارانمان هدیه کنیم.»
ستاره اسپانیایی سیتی ادامه داد:« تنها راه برای رسیدن به این هدف این است که هر روز بیشتر از قبل تلاش کنیم و از لغزش ها جلوگیری کنیم. شاید حذف از اروپا برروی تیم ما تاثیرگذار بود ولی الان باید واکنش نشان دهیم و ثابت کنیم که سیتی قهرمان انگلیس است و می خواهد از عنوان قهرمانی اش دفاع کند. هنوز مسیری طولانی را پیش رو داریم ولی دیگر نمی توانیم به یونایتد اجازه دهیم که برتری اش را بیشتر کند و بیش از این فاصله اش در صدر جدول با ا افزایش یابد.»
برتری یونایتد در صدر جدول با باخت 0-1 سیتی مقابل ساندرلند افزایش یافت. سیلوا حالا اعلام کرده که آن باخت خشم فراوانی را در رختکن سیتی ایجاد کرد:« باخت مقابل ساندرلند ضربه سختی برای ما بود. هیچ کسی باور نمی کرد که ما در این بازی باخته ایم. ما به عنوان یک تیم انگیزه های زیادی برای تکرار موفقیت های قبلی و جامهای یشینیمان داریم. هیچ کسی نباید هیچ تردیدی دراین رابطه داشته باشد. ولی ما می دانیم که رقابت در لیگ برتر رقابتی باز است و اگر فرصت را از دست بدهی، ممکن است مغلوب شوی. پس با درنظر داشتن این، باید بگویم که بعد از باخت مقابل ساندرلند خشم زیادی در رختکن تیم ما دیده می شد و نه فقط مربی تیم، بلکه همه بازیکنان هم عصبانی بودند. سه امتیاز آن بازی خیلی مهم بود؛ چون سه امتیاز آن بازی در جایگاه ما تغییر زیادی حاصل می کرد.»
او ادامه داد:« اگر ما در خانه تیم هایی مثل ساندرلند به پیروزی نرسیم، تقریبا غیرممکن است که بتوانیم برای موفقیت در این لیگ بجنگیم. ما درمورد همه اینها، درمورد لغزشها و بی ثباتی های تیم صحبت کردیم؛ اصلا بحث کیفیت بد یا بدشانسی در میان نیست. حریفان می دانند که چطور باید مقابل ما بازی کنند و هرزمان که با ما بازی می کنند، برد برای ما کار سخت تری نسبت به قبل خواهد بود.»