مراسمات عجیب دنیا!
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: مراسمات عجیب دنیا!

 1. #1


  محل سکونت
  طهـــــــــــران
  نام واقعی
  ×بـــــــــآرانـ ×
  استاتوس
  منـ تنــهــــآمـ چقد اینـ روزا بیرحمــــــهـ .. :((
  شغل و حرفه
  دانش آموز .. خیر ســرم :|
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  732
  تشکر
  632
  تشکر شده 523 بار در 262 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 42 تاپیک

  مراسمات عجیب دنیا!

  مراسمات عجیب دنیا!

  سالانه هزاران نفر از مردم ناظر جشنوارههای عجیب و غریب هستند یا در این جشنوارهها شرکت میکنند. بعضی از این جشنوارها قدیمی هستند اما تعدادی از آنها مدرنتر میباشند. درعین حال که اینها بسیار متفاوت هستند، همه آنها در یک مورد مشترک هستند: تمام این جشنوارهها عجیب و غریبند.


  1. Thaipusam
  Thaipusam يك جشنواره هندویی است (اغلب توسط تمیلها برگزار میشود) هر سال در ژانویه/ فوریه به مناسبت جشن تولد موراگان (پسر خدایان شیوا و پارواتی) برگزار میشود. شرکت کنندهها سرشان را میتراشند و یک مراسم زیارتی را اجرا میکنند، در پایان سیخهای بسیار تیزی را درون زبان یا گونههایشان فرو میبرند. بعضی از شرکت کننده چنگکهایی را به کمرشان وصل میکنند و بعد اشیا خیلی سنگینی مثل تراکتور را میکشند. مطمئنا این کارها درد و رنج زیادی را به شرکت کنندگان تحمیل میکند- بیشتر از آن چیزی که شما طاقت تحملش را دارید و بیشتر از آمرزشی که آنها از خدا دریافت میکنند. این جشنوراه در هند مشهور است، اما بزرگترین جشنها در سنگاپور و مالزی اتفاق میافتد که به صورت یک تعطیلات عمومی درآمده است.
  2. جشنواره چوب زدن به غاز
  این جشنواره تا همین اواخر سالانه در آلمان برگزار میشد، جشنواره بدین شکل بود که یک غاز را از پاهایش به یک تیرک میبستند و سپس مردان محلی با چوب به غاز میزدند تا موقعی که سرش کنده شود. همیشه هم این مراسم اعتراض کمپانیهای مدافع حقوق حیوانات را به دنبال داشت، برای همین اکنون در مراسم به غازی ضربه میزنند که قبلا کشته شده است. جشنواره دیگری بسیار شبیه به این جشنواره هر ساله در اسپانیا برگزار میشود که در آن یک مرد از غاز آویزان میشود تا موقعی که سرش از بدنش جدا شود، برای این مراسم هم که 350 سال قدمت دارد غاز را قبل از این کار میکشند. نام جشنواره اسپانیایی Antzar Eguna است.
  3. Fiesta de Santa Marta de Ribarteme
  هرساله در شهر Las Nieves اسپانیا، مردمیکه در سال گذشته تجربه نزدیک به مرگ را گذرانده اند دور هم جمع میشوند تا در جشن قدیس Saint Marta de Ribarteme قدیس حامی رستاخیز یا تجدید حیا شرکت کنند. اما پیچیدگی کار اینجاست: آنها در مراسم عشای ربانی یک تابوت را حمل میکنند، یا درون تابوت دراز میکشند. بعد از مراسم تمام تابوتها همراه با مجسمه این قدیسه به بالای یک تپه برده میشوند. علی رغم غم انگیز بودن این مراسم مردم آتش بازی راه میاندازند و فروشندهها در خیابانها اشیا مذهبی میفروشند.
  4. ال كولاچو (El Colacho)
  ال كولاچو (یا جشن پریدن از روی بچه) از سال 1620 در اسپانیا باب شد و هرساله در عید «کورپوس کریستی» برگزار میشود. در این مراسم تمام کودکانی در یک سال گذشته به دنیا آمدهاند را روی تشکهایی میخوابانند، مردان روستای «کاستریلو د مورسیا» به شکل شیطان لباس میپوشند و از روی این بچهها میپرند. این جشنوراه اغلب با جراحتهایی نیز همراه است (معمولا برای بزرگترها) و اعتقادشان این است که پرشها بچهها را از گناهان اصلی پاک میکند- یک نوع غسل تعمید عجیب و غریب! پاپ بندیکت شانزدهم اخیرا از کشیشان محلی خواسته که خودشان را از مراسم دور نگه داشته چرا که هم خطرناک است و هم مخالف مذهب کاتولیک است.
  5. «هاداکا ماتسوری»
  «هاداکا ماتسوری» جشنوارهای که تمام شرکت کنندههای آن برهنه اند. این جشنواره در طول سال بارها در قسمتهای مختلف ژاپن برگزار میشود، شرکت کنندگان تنها لباسی که میپوشند یک نوع لباس سنتی است که به کمرشان میبندند. البته بعضی از اشخاص هم هستند که به طور کامل برهنه ظاهر میشوند و در این روز خاص در نظر دیگران این عمل ابدا بد و ناپسند نیست. هدف این جشنواره در اصل سرگرمی و خوش گذرانی است و اغلب اوقات برای زنها و مردها جشنوارههای جداگانه برگزار میشود. دربرخی از شهرهای کوچک هم مراسمی این چنینی برای بچهها برگزار میشود که برای ورود به جشنواره بزرگسالان آماده شوند، اما گاهی اوقات هم بچهها در جشنواره بزرگترها شرکت میکنند. اصل و منشا این جشنواره از یک واقعه مذهبی گرفته شده است، اما امروزه جنبههای مذهبی آن تقریبا فراموش شده است.
  6. جشنواره پرتاب کردن بز
  به طور قطع اسپانیاییها جشنوارههای عجیب و غریب را دوست دارند. هر ساله در چهارمین یکشنبه ژانویه مردم بومی شهر کوچکی به نام «مانگانیس د لا پولوروسا» به احترام قدیسه حامیشان یعنی قدیس «وینسنت د پل» برای برگزاری جشنواره «پرتاب کردن بز» دور هم جمع میشوند. این جشنواره قدمت زیادی دارد به حدی که کسی زمان آغاز آن را نمیداند. و طریق آن چنین است که یک مرد جوان باید بزی را در روستا پیدا کند آن را بسته و به بالای برج ناقوس کلیسای محلی میبرد. سپس بز را از آن بالا به پایین که 50 فوت ارتفاع دارد پرت کرده و اگر بخت خوبی داشته باشد توسط روستاییانی که مشمع یا برزنت به دست پایین ایستاده اند گرفته میشود. مقامات دولتی روستا این مراسم را ممنوع اعلام کردند ولی هنوز هم ادامه دارد. سازمانهای حقوق حیوانات نیز به این جشنواره اعتراض کرده اند و اعتراض آنها هم تا بحال با بی توجهی روبرو شده است.
  7. آتش بازی سنت جان
  آتش بازی سنت جان جشنواره مشهوری در اسپانیا است که در 19 تا 24 ژوئن برگزار میشود. در این جشنواره عجیب آتش بازیهایی به راه انداخته میشود که سوخت آن به طور مداوم از مبلمانهای کهنه تامین میشود. مردم محلی درحالیکه به تماشای آتش بازی مینشینند، شکلات داغ هم بین دیگران پخش میکنند. اما بعد از این جشنواره عجیب میشود. بچههای روستاها که در مراسم شرکت میکنند باید درون آتش رفته و سریع از داخل آن رد شوند. تمام هفته پر شده از نمایشهای آتش بازی و نیز 86 زن و 86 دختر جوان که به عنوان «زیبارویان» آتش بازی انتخاب میشوند. این «زیبارویان» در سراسر مراسم در نقش «ملکه» آنها را مدیریت میکنند.
  8. جشنوراه قل دادن پنیر
  جشنواره «جشنوراه قل دادن پنیر» هر سال در ماه می در تپه کوپر، در Gloucestershire بریتانیا برگزار میشود. در این مراسم یک قطعه پنیر از تپه به پایین پرت میشود و سپس هر کدام از صدها نفر شرکت کننده باید به بالای تپه بدوند (آنها زندگی خود را به خطر انداخته و شیب تند تپه را بالا میروند) تا بتوانند پنیر را بگیرند. هر سال این جشنواره تلفاتی هم به بار میآورد و برای همین کودکان اجازه ندارند در آن شرکت کنند، اگرچه گاهی اوقات پسربچههایی که در شهرهای محلی زندگی میکنند به هر ترتیبی به این مراسم میآیند. که البته برای بچهها مسابقه ای بسیار مشکل است. زنها و مردها جداگانه و با یک هدف اصلی مسابقه میدهند.
  ۹. لا توماتینا (La Tomatina)
  آخرین چهارشنبه ماه آگوست هر سال در شهر «بونول» در منطقه والنسیای اسپانیا 9000 نفر از مردم محلی و 20.000 تا 40.000 خارجی در شهر جمع میشوند تا به یاد و احترام مریم مقدس و سنت لوئیس برتراند به یکدیگر گوجه فرنگی پرتاب کنند. این سنت از حدود سال 1940 وجود داشته، اگرچه مدت کوتاهی در دوران حکومت «فرانکو» ممنوع شد. آغاز جشن با فردی است که سعی میکند یک میله روغنی را برای گرفتن یک ران خوک پخته شده بالا ببرد. بار اول که ران خوک پایین کشیده شد، توپهای آب بین شرکت کنندهها پرت شده و بیش از 100 تن گوجه فرنگی برای پرتاب کردن بینشان پخش میشود. زنها باید در این جشن لباس سفید پوشیده و مردان هم نباید تی شرت بپوشند. بنابراین هرمردی تی شرت به تن در بین شرکت کنندهها دیده شود به ناچار از مراسم بیرون آورده میشود.


  واقعا که . . .
  الان بهتر می فهمیم که چقدر فرهنگ ما غنی تره و چه مراسمات باستانی با معنی داریم و بهشون اهمیت نمیدیم

  اونـے کـِـِ בستِش בورِِ گرבنـِ
  شماستـ

  قَلاבش בستِ ما بــــــوב
  خوبـ پارس نکر
  ב وِلِــــش کرבیمـ ...

  :)

 2. 2 کاربر مقابل از BaRaN 2Ms عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Amin-Tohi (14th January 2013), Y♥aLd♥a (14th January 2013)

 3. #2


  محل سکونت
  کرمانشاه
  نام واقعی
  امین
  شغل و حرفه
  دانشجو
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  2,894
  تشکر
  2,348
  تشکر شده 2,695 بار در 909 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  عجب کارایی ک نمی کنن


  می گوید: کلمات گـــــــــــاهی بار معنایی خود را از دست می دهند ...

  این روزها " دوستـــــت دارم " ها دیگر قلــــــب کســـی را به تپش وا نمیدارد !

  و گونه کسی را سرخ نمیکند !

  می گویـــــــــم : مشکل از دوست داشتن نیست مشکل از تکـــــــــرار است !


 4. #3


  محل سکونت
  طهـــــــــــران
  نام واقعی
  ×بـــــــــآرانـ ×
  استاتوس
  منـ تنــهــــآمـ چقد اینـ روزا بیرحمــــــهـ .. :((
  شغل و حرفه
  دانش آموز .. خیر ســرم :|
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  732
  تشکر
  632
  تشکر شده 523 بار در 262 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 42 تاپیک
  مردم کم دارناااااااا
  اونـے کـِـِ בستِش בورِِ گرבنـِ
  شماستـ

  قَلاבش בستِ ما بــــــوב
  خوبـ پارس نکر
  ב وِلِــــش کرבیمـ ...

  :)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا