سرمربي پرتغالي رئال مادريد ليگ برتر انگليس را بهترين ليگ دنيا توصيف کرد.

ژوزه مورينيو با اشاره به تأثيري که حضور در چلسي بر روي کارش داشت، تأکيد کرد که روزي براي مربيگري در ليگ برتر به انگليس بازخواهد گشت.

به گزارش فارس،مورينيو 4 سال را در استمفوردبريج گذراند و آبيهاي لندن را به دو قهرماني در ليگ برتر، جام حذفي، 2 قهرماني در جام اتحاديه رساند.

رئال مادريد هماکنون با 18 امتياز اختلاف نسبت به بارسلونا در مکان سوم جدول لاليگا قرار دارد و شايعات زيادي پيرامون خروج مورينيو از سانتياگوبرنابئو مطرح شده است.

در حالي که آينده رافائل بنيتس در چلسي نامعلوم است و مورينيو مدام به تمجيد از فوتبال انگليس ميپردازد، احتمال خروج وي از سانتياگو برنابئو و حضورش در انگليس بسيار زياد است.

مورينيو اظهار داشت: جاي بهتري از انگليس سراغ ندارم. در انگليس احساسات واقعي براي هر بازي را احساس ميکنيد. نه تنها علاقه به باشگاهها که علاقه به فوتبال در اين کشور وجود دارد.

وي ادامه داد: خاطرات بسيار خوبي از انگليس دارم. عاشق اولين روز تا آخرين روز حضورم در انگليس هستم. غصه روز آخرم را نميخورم؛ پس از آن به اندازه کافي خوششانس بودم که به ايتاليا بروم و موفقيتهايي را در آنجا و همچنين اسپانيا به دست آورم. اما ميدانم که روزي دوباره به فوتبال انگليس بازخواهم گشت.

مورينيو بر پيروزي چلسي مقابل منچستريونايتد در سال 2007 در جام حذفي انگليس به عنوان يکي از بهترين خاطراتش اشاره و خاطرنشان کرد: يادم ميآيد لحظهاي که براي گرفتن جام از پلههاي ومبلي بالا رفتم چه حسي داشتم. جام حذفي بيانگر عشق به فوتبال و نشان دهنده فوتبال پاک است و بوي خوب فوتبال را ميدهد.

سرمربي پرتغالي رئال مادريد اضافه کرد: اگر در انگليس باشيد اين را حس ميکنيد. از اينکه در فوتبال فعاليت ميکنيد، حتي در بدترين لحظات احساس غرور خواهيد کرد.

مورينيو گفت: اين فوتبالي است که هنگامي که يک کودک هستيد در خيابانها شروع ميکنيد و با گذشت زمان وارد رقابتهاي معتبر و دنياي واقعي فوتبال ميشويد.