خبرگزاری پرسپولیس نیوز : مسابقات هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال در روزهای جمعه و شنبه برگزار میشود. ۷ دیدار روز جمعه برگزار میشود. نگاهی به این بازیها میاندازیم:

راه آهن – آلومینیوم؛ گلزنهای سرخابی مقابل دایی
علی دایی که در نیم فصل اول با راه آهن خیلی خوب نتیجه گرفت و حرف از کسب سهمیه آسیایی میزد. در نیم فصل دوم هنوز بردی نداشته است. بنابراین در این بازی شاگردان دایی میخواهند آلومینیوم را در خانه شکست بدهند تا دوباره خود را به جمع تیمهای بالای جدول برسانند و از شرایطی که دچارش شدهاند فاصله بگیرند. آلومینیوم هم با ستارههایی که در خط حمله جذب کرده میخواهد اعاده حیثیت بکند. میلاد میداودی مهاجم استقلال و ایمون زاید مهاجم پرسپولیس در این دیدار چهرههای ویژهای هستند. اگر آنها در روزهای اوج خود قرار داشته باشند شاید راه آهن نتواند در این دیدار خانگی هم به پیروزی برسد.
فجرسپاسی – صبای قم؛ نبرد برای پیروزی
فجر که هفته گذشته توانست ملوان را شکست بدهد و در رده دهم باقی بماند تلاش میکند تا خود را در جدول بالاتر بکشد و به یک برد دیگر هم روی زمین چمن مصنوعی دست پیدا کند. صبای قم هم که یکی از نمایندگان ایران در آسیاست و هفته گذشته برابر پرسپولیس بازی قابل قبولی ارایه کرد برای امتیاز گرفتن به شیراز میرود. صبا در صورت پیروزی میتواند تا رده پنجم بالا بیاید. فجر هم به دنبال پلههایی بالاتر از دهمی است.
ذوب آهن اصفهان – گهر دورود؛ فینال شش امتیازی ته جدولیها
ذوب آهن هفته گذشته در دربی مهیج اصفهان ۴ بر ۳ شکست خورد تا همچنان در انتهای جدول باقی بماند. ذوب آهن اگر بتواند گهر را شکست بدهد میتواند تا رده چهاردهم بالا بیاید اما شاگردان فرهاد کاظمی میدانند که کار راحتی ندارند. گهر در دو دیدار خانگیاش راه آهن و پیکان را شکست داده و از ملوان در انزلی یک امتیاز گرفته است. نبرد گهر و ذوب یک فینال شش امتیازی است. تیم برنده این دیدار شانس بیشتری برای بقا خواهد داشت و تیم بازنده شرایطش دشوار میشود.
نفت آبادان – تراکتورسازی؛ نبرد پرتغالیها برای صدرنشینی دوباره تبریزیها
نفت آبادان با دومین مربی پرتغالی این فصل خود هم نتوانست کاری از پیش ببرد و آلفردو کاسیمیرو نیز مثل کاستا ناموفق بود و نفت نه تنها در جدول صعود نکرد که به رده هجدهم هم سقوط کرد. شاید اگر نفت نتواند برابر تراکتورسازی پیروز شود کاسیمیرو هم به سرنوشت هموطنش دچار شود و به پرتغال برگردد. شکست دادن تراکتورسازی کار دشواری است. تیمی که در رده دوم جدول است و هفته گذشته نیز یک روز در صدر جدول قرار داشت و میخواهد دوباره به صدر جدول برسد. حتی اگر این صدرنشینی یک روزه باشد. بنابراین شاید این مرتبه اولیویرا زمینهساز اخراج یک پرتغالی دیگر از فوتبال ایران را فراهم کند. جنگ پرتغالیها در برزیل ایران دیدنی است. جنگی که شاید باعث صدرنشینی دوباره تبریزیها در لیگ برتر شود.
پیکان – نفت تهران؛ تقابل گواردیولا با مربی قرن
پیکان با ویسی تخته گاز به سمت انتهای جدول پیش میرود و سرمربی جوان و موفق فصل گذشته صبا در این فصل با پیکان یک ناکام مطلق بوده است. با این حال مدیران باشگاه اعلام کردهاند که همچنان از ویسی حمایت میکنند. ویسی هم که زمانی به گورادیولای فوتبال ایران معروف شده بود اکنون باید نشان بدهد که قدر این حمایتها را میداند ولی حریفش تیم منصور ابراهیمزاده است. مربی که نامش در فهرست مربیان قرن هم قرار گرفت. نبرد تاکتیکی گواردیولای ایرانی با یکی از برترین مربیان قرن دنیا دیدنی خواهد بود.
سایپا – سپاهان؛ جدال زرد و نارنجی
سایپا هفته گذشته از رشت یک امتیاز گرفت با این حال شرایط این تیم خیلی مساعد به نظر نمیرسد زیرا مرتضی قنبرپور سرپرست تیم کناره گیری کرده است و به نظر میرسد در پس ظاهر آرامش باشگاه سایپا اتفاقهای زیادی در جریان است. سپاهان هم که میخواهد همچنان مدعی بماند برای برد به کرج سفر میکند. قهرمان فصل گذشته نمیخواهد از جمع تیمهای مدعی خارج شود. زرد پوشان اصفهانی میخواهند نارنجیپوشان کرجی را شکست بدهند ولی پیروزی خیلی هم در دسترسشان نیست.
پرسپولیس – داماش گیلان؛ آب خوش از گلوی سرخپوشان پایین میرود؟
خط حمله پرسپولیس در دیدار با صبا راه دروازه حریف را گم کرده بودند و تلاش سرخپوشان بینتیجه ماند تا پرسپولیس دوباره به رده دوازدهم سقوط کند. رتبهای که انگار در این فصل به نام پرسپولیس زده شده است. پرسپولیس در روز جمعه این هفته میخواهد در ورزشگاه آزادی و در حضور تماشاگران خودی از سد داماش عبور کند و آب گوارای داماش را سربکشد. باید دید این هفته آب خوش از گلوی پرسپولیس پایین میرود یا نه؟ داماش اگر در این بازی بازنده نشود فانوس بدست میشود و ممکن است به رده چهاردهم سقوط کند ولی پرسپولیس اگر در این بازی برنده شود ممکن است تا رده هفتم صعود کند و بالاخره به رتبه یک رقمی در جدول لیگ برسد. حمید درخشان مربی که در ابتدای فصل یکی از گزینههای سرمربیگری پرسپولیس بود و امیر عابدینی مدیرعامل باشگاه داماش که صحبت حضور او در پرسپولیس به عنوان یکی از مدیران این باشگاه هم مطرح شد باید مقابل پرسپولیس قرار بگیرند. تیمی که محمد رویانیان مدیرعاملش است اما دیروز اخبار ضد و نقیضی در مورد استعفایش منتشر شد. البته در نهایت اعلام شد رویانیان در باشگاه پرسپولیس خواهد ماند. تقابل این مدیرعامل تازه وارد به پرسپولیس با پرسپولیسیهای قدیمی هم قابل توجه است.
دو دیدار استقلال و ملوان و مس کرمان و فولاد خوزستان هم روز شنبه برگزار میشود. تمامی دیدارهای روز جمعه ساعت ۱۵:۳۰ برگزار میشود


منبع این مطلب:
http://www.persepolisnews.ir/1391/10...#ixzz2I7roxFho