سرمربي تيم فوتبال استقلال گفت: شايد دربي بازي زيبايي از کار در نيايد، شايد هم زيبا شود.

امير قلعهنويي در تمرين امروز استقلال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازي با ملوان مسابقه سختي است، هر بازي براي ما حکم فينال را دارد و سخت تر از آن اين است که مقابل تيم خوب و مردمي ملوان بازي ميکنيم اما خوشحاليم که ملوان هم براي فوتبال بازي کردن به ميدان ميآيد .

وي در مورد اينکه استقلال همواره در انزلي مشکل داشته و زمين ورزشگاه تختي ناهموار است گفت: زمين انزلي قطعاً از زمين ورزشگاه فولادشهر اصفهان بهتر است، در اصفهان زمين سفت بود ،البته استقلال براي هر شرايطي خودش را آماده ميکند.

سرمربي استقلال درمورد تهديد فيفا مبني بر کسر 6 امتياز از استقلال به دليل بدهي به رينالدو گفت: اين مسئله مربوط به مديريت است و به ما ربطي ندارد، تمام فکر و ذکر ما بايد داخل زمين باشد و اين مسئله هم کار مديريتي است.

وي در مورد اينکه يحيي گلمحمدي گفته است ممکن است به بازيکنان 2 اخطاره پرسپوليس استراحت بدهد تا به دربي برسند گفت: ما فقط به ملوان فکر ميکنيم.

قلعه نويي در مورد ميزباني از سپاهان در جام حذفي گفت: فکر ميکنم خود اصفهانيها هم از اينکه بازي در تهران است خوشحال باشند، زيرا سپاهان هم خوب فوتبال بازي مي کند و بازيکنان تکنيکي دارد. هردو تيم فوتبال بازي ميکنند اگر قرار بود بازي به اين زيبايي در فولادشهر برگزار شود قطعاً از کيفيت آن کم ميشد.

سرمربي استقلال درمورد بازي فرهاد مجيدي در مقابل مس کرمان گفت: مجيدي با روزهاي اوجش فاصله دارد اما زحمت خودش را کشيد.

وي در مورد مصدومان و محرومان استقلال در بازي با ملوان گفت: فقط خسرو حيدري مصدوم است و ساير بازيکنان به اين بازي ميرسند، محمدرضايي هم به اين بازي خواهد رسيد. امروز هم به بازيکناني که مقابل مس 90 دقيقه بازي کردند استراحت داديم.

سرمربي استقلال درمورد عکس گرفتنش با نونهالان فوتباليست گفت: اينها سرمايههاي مملکت هستند شايد از بين آنها 2 يا 10 بازيکن بيرون بيايد اما مسئله مهم اين است که آنها از نظر روحي و رواني به آرامش برسند اين مسائل مهمتر از مسائل ديگر است، در کنار تمرين استقلال آمديم عکسي هم با آنها گرفتيم .

قلعهنويي در مورد اينکه استقلال چه زماني به بلوغ کامل تاکتيکي ميرسد گفت : ما در ليگ قهرمانان آسيا به بلوغ کامل تيمي ميرسيم .

وي در مورد اينکه يعني در دربي هم استقلال به بلوغ نميرسد گفت: متري نيست؛ شايد دربي زيبا شود، شايد هم بازي زيبايي از کار در نيايد. يک بازي ملاک نميشود، مهم آن است که شرايط ما خيلي خوب است و روند رو به رشدي داريم و اين يعني آنکه به شرايط ايدهآل هم ميرسيم.