شخصیت شناسی از روی دست خط
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: شخصیت شناسی از روی دست خط

 1. #1


  محل سکونت
  تـ ـ ــو دلـ ــ مــ ـردم
  نام واقعی
  مـــهرآرا::Mehr Ara
  استاتوس
  ♥TaTaLiTy♥
  شغل و حرفه
  دکــ ــ ـتـ ــر آینــ ـده
  بازیکن محبوب
  Alireza Haghighi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  4,823
  تشکر
  6,983
  تشکر شده 5,017 بار در 1,961 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 6 تاپیک

  شخصیت شناسی از روی دست خط  برترین ها: یادتان هست كه در سریالهای كارگاهی مثل شرلوك هلمز وقتی كارگاه نامه یا نوشتهای از متهم میدید، میگفت او چگونه شخصیتی است و در چه حالی آن دستخط را نوشتهاست؟ باید بدانید چنین اتفاقهایی تنها در داستانها و فیلمها نیست و در دنیای واقعی نیز نگارنده با هر حركت قلم گوشهای از خصوصیات خود را آشكار میكند. خط ناشی از طرز كار عصب و به نوعی نشانگر سن، فرهنگ، شغل و... است؛ بهطوری كه خطوط نگاشته شده توسط یك زن، یك كودك یا یك پزشك مشخصاتی دارند كه موجب تشخیص آن افراد می‎شوند، به همین دلیل است كه هرگز تقلید كامل امكانپذیر نیست و متخصصان میتوانند عمل جعل خط را كشف كنند. از این روش در جرمشناسی و رواندرمانی استفادههای زیادی میشود و میفهمند كه طرف مقابل چه حالت روانیای را تجربه میكند. البته هستند كسانی هم كه منكر علمی بودن خطشناسی میشوند اما آشنایی با اصول آن میتواند هم جذاب باشد و هم هنگام لزوم بسیار به كار آید.


  تغییر شخصیت، تغییر خط

  براساس یافتههای پزشكی، ماهیچههایی كه هنگام نوشتن به حركت و جنبش در میآیند، توسط سیستم عصبی مركزی بدن كنترل میشوند. شكل و فرم دستنوشته در یك زمان مشخص تحتتأثیر حركات ماهیچههای دست و دیگر ماهیچههای همكاریكننده با دست قرار میگیرند و حتی جالب است بدانید علمی به نام خطدرمانی وجود دارد كه با آموزش تغییر دستخط فرد را قادر به تغییرات روانی خویش میكند. با آزمایش روی افراد بهطور كلینیكی، ثابت شده است كه اگر فرد برای تغییر دستخط خود براساس تكنیكها و روشهای این علم اقدام كند، شخصیت روانی وی تغییر میكند. اما بدنیست بدانید هر نوع دستخطی نشانگر چه شخصیتی است.


  نامرتبهای احساساتی

  احتمالا در زندگى بسیار فعال هستند و به همین دلیل برایشان مشكل است كه بتوانند ثابت و بىتحرك بمانند و برخى از كارهایشان حساب شده و سنجیده نیست، به همین دلیل گاهى اوقات براى دوستان و افراد خانواده غیرقابل پیشبینى هستند. آزادى شخصیتى براى آنها خیلى مهم است و اهمیت زیادى به استقلال خود مىدهند و ممكن است گاهى خیلى احساساتى رفتار كنند.


  مرتبهای سركوبگر

  مىتوان اینطور برداشت كرد كه آنها خودشان را بسیار كنترل مىكنند و دوست ندارند بهراحتى شخصیت خود را لو بدهند، حتى گاهى اوقات برایشان مشكل است كه احساساتشان را بروز دهند و آن را سركوب مىكنند  پررنگهای با اعتماد بهنفس

  احتمالا این گروه علاقه زیادى به مخالفت كردن با دیگران دارند چراكه احساس قدرت و اعتماد به نفس زیادى مىكنند و دوست دارند روى دیگران اعمال نفوذ كنند و به همین خاطر شخصیت افراد را درست درك نمىكنند.


  كمرنگهای دلسوز

  افرادی كه كمرنگ مىنویسند احتمال اینكه افرادى حساس و دلسوز باشند بسیار زیاد است و موقعیت دیگران را حتى بیشتر از خودشان درك مىكنند و این امكان نیز وجود دارد كه قادر به اثبات حرف خودشان نباشند و خیلى راحت ضربه مىخورند و وقتى دیگران از آنها انتقاد مىكنند خیلى سریع از موضع خودشان عقبنشینى مىكنند.


  محافظهكارها

  كسانی كه خیلى كند و آهسته مىنویسند به سرعت قادر به نشان دادن عكسالعمل نیستند. این افراد احتمالا به زمان بیشترى براى ابراز عقیده خود نیاز دارند. افرادى كه آهسته مىنویسند از نظر خلق و خو اغلب اشخاصى ملاحظهكار و محتاط هستند و در نتیجه به زمان بیشترى براى فكر كردن و فهمیدن نیاز دارند و در ابراز احساساتشان هم كند هستند و اغلب دوست دارند هیچ تصمیمى نگیرند تا اینكه یك تصمیم غلط بگیرند.


  شتابزدههای كم حوصله

  كسانی كه دستخط تند و شتابزدهاى دارند احتمالا افرادى كمحوصله هستند و از اتلاف وقت خسته مىشوند و از نظر خلقوخو بسیار لحظهاى هستند. سریع درك مىكنند و در نشان دادن رفتار و احساساتشان چندان پایدار نیستند و اغلب بهدلیل شتابزدگى در تصمیمگیرى دچار لغزش و خطا شده و از اینكه در آرامش به حرفهاى دوستانشان گوش كنند، خسته مىشوند.


  سادههای با تدبیر

  در روابط با دیگران ترجیحا واقعگرا و باتدبیر هستند و نمىتوانند قبول كنند كه گاهى باید با دیگران كنار بیایند و به آنها توجه كنند و همچنین اطرافیان آنها به ندرت از آنچه درون آنها مىگذرد، آگاهى پیدا مىكنند.

  زیبا نویسهای رسمی

  كسانی كه دستخط زیبا و پررنگ و لعابى دارند این امكان وجود دارد كه گاهى بهشدت رسمى برخورد كرده و خیلى مفصل و باعلاقه درباره مسائل دلخواهشان حرف بزنند و این احتمال نیز وجود دارد كه در خواستهها و تمایلاتشان پرتوقع و رؤیایى باشند.


  كسانی كه بسیار ریز وكوچك مینویسند

  احتمالا توانایىهاى خود را دستكم مىگیرند و خودشان را از آنچه واقعا هستند كمتر ارزیابى مىكنند و ممكن است گاهى تنگنظر و خردهگیر باشند.


  شكسته نویسهای با اراده

  كسانیكه دستخط شكسته دارند وحروف را زاویهدار مىنویسند افرادى بسیار با اراده كه در كارهایشان حد وسط را قبول ندارند و به همین علت اهل سازش و مصالحه نیستند و اغلب به همین خاطر كه حد وسط را دوست ندارند از دیگران خسته مىشوند و تصمیمى نمىگیرند چون میترسند راه اشتباه را انتخاب كنند.


  فشرده نویسهای منزوی

  كسانیكه كلمات را درهم و فشرده مىنویسند احتمالا افراد راحتى نیستند و در جمع خودشان را به كنارى مىكشند و مىخواهند كنترل خود را از دست ندهند. از برقرارى رابطه با دیگران خوششان نمىآید و گاهى دوست ندارند خود را فردى خوشفكر نشان دهند. اغلب بعد از دیگران ابراز عقیده مىكنند و عقیده خود را مىگویند و این به این علت است كه قدرى محتاط هستند.


 2. 11 کاربر مقابل از NumBer1 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  *Nooria* (27th August 2013), Amin-Tohi (17th January 2013), Erf@n (17th January 2013), girl Sky (18th January 2013), H!dden (17th January 2013), Mahla (18th January 2013), SaRa-MoHsEn (17th January 2013), smh1375 (27th July 2013), Vahide (17th January 2013), Y♥aLd♥a (17th January 2013), zahralos (27th August 2013)

 3. #2


  محل سکونت
  تـ ـ ــو دلـ ــ مــ ـردم
  نام واقعی
  مـــهرآرا::Mehr Ara
  استاتوس
  ♥TaTaLiTy♥
  شغل و حرفه
  دکــ ــ ـتـ ــر آینــ ـده
  بازیکن محبوب
  Alireza Haghighi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  4,823
  تشکر
  6,983
  تشکر شده 5,017 بار در 1,961 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 6 تاپیک
  با فاصله نویسهای بیتكلف

  كسانى كه كلمات را با فاصله مىنویسندخیلى راحت با دیگران رابطه برقرار كرده و خیلى ســاده و بىتكلف به دیگران نزدیك مىشوند. گـاهــى بهراحتى از كوره درمىروند و با این كار ممكن است به حریم شخصى دیگران تجاوز كنند و این به این علت است كه آنها ارزشى بهخوددارى كردن و كنترل خود نمىدهند اما انسانهایی كوشا و باطراوت هستند كه سریع تصمیم گرفته و با كارهاى خود به دیگران خدمت مىكنند.


  خسیسها چگونه مینویسند

  خسیس به تبعیت از خلقیات خود، ناگزیر خط خود را هم محدود می‎كند، همان‎گونه كه همهچیز زندگی خود را محدود می‎سازند. برعكس، افراد ولخرج با فاصله می‎نویسد، زیرا اسراف همیشه جزو ویژگیهای اوست. در واقع خسیسها خطی فشرده دارند، بین خطوط فاصله‎ای كافی نمی‎گذارند و از تمام سطح كاغذ استفاده می‎كنند. برعكس،اشخاص مسرف 3 كلمه روی یك سطر می‎نویسند و خطوط دراز پایانی آنها، یادآور حركت دست شخص بخشنده است. البته باید گفت شخصی كه درخور احترام است، روی نیمی از ورق كاغذ كوچكی كه از گوشه برگ كاغذی حتی كهنه و رنگ و رو رفته و مندرس جدا كرده است، نامه می‎نویسد. همچنین مسرف با هدر دادن كاغذ پر ارزش برای یك یادداشت بی‎معنا، نشان می‎دهد كه تا چه حد اسراف می‎كند.


  نقشی كه خطشناسی در بازپرسیهای پلیسی دارد

  گاهی در فرایند بازپرسیهای پلیسی برای روشن شدن درباره حالت روحی متهم، پس از بازجویی، توصیه می‎كنند كه متهم با دست خود جواب سؤالاتی را بنویسد كه در رابطه مستقیم و نزدیك با جرم نباشد، مانند اینكه در چه مدرسه‎ای تحصیل كرده‎؟ در سالهای اخیر در چه موسساتی كار كرده‎؟ و... تا از طریق آن بتوانند حالات روحی، روانی و میزان استرس متهم را متوجه شوند.افرادی كه از ترس و درونگرایی غیرطبیعی رنج میبرند، هنگام نگارش مطلب، دستخطشان متمایل به چپ است. معمولا افرادی كه از داروهای مخدر استفاده میكنند نیز همین روش نگارش را دارند.


  همچنین متخصصان میگویند نمونه دستخط افرادی كه دارای ارتباط كمی با دیگران هستند نیز به سمت چپ متمایل است. در مورد افرادی كه گاهی ترس خود را بروز میدهند و گاهی احساس ترس را از خود دور میكنند، مشخص است كه طرز نگارش گاهی به سمت چپ و گاهی میانه (نه به سمت راست) است و ممكن است این دوگانگی تمایل به میانه و چپ حتی بین پاراگرافهای یك صفحه واحد نیز دیده شود. دستخطهای متمایل به راست وضعیت كاملا معكوس را نشان میدهند.
 4. 5 کاربر مقابل از NumBer1 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  *Nooria* (27th August 2013), BaRaN 2Ms (17th January 2013), SaRa-MoHsEn (17th January 2013), Y♥aLd♥a (17th January 2013), zahralos (27th August 2013)

 5. #3


  محل سکونت
  تـ ـ ــو دلـ ــ مــ ـردم
  نام واقعی
  مـــهرآرا::Mehr Ara
  استاتوس
  ♥TaTaLiTy♥
  شغل و حرفه
  دکــ ــ ـتـ ــر آینــ ـده
  بازیکن محبوب
  Alireza Haghighi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  4,823
  تشکر
  6,983
  تشکر شده 5,017 بار در 1,961 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 6 تاپیک


 6. 3 کاربر مقابل از NumBer1 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  *Nooria* (27th August 2013), BaRaN 2Ms (17th January 2013), SaRa-MoHsEn (17th January 2013)

 7. #4


  محل سکونت
  تـ ـ ــو دلـ ــ مــ ـردم
  نام واقعی
  مـــهرآرا::Mehr Ara
  استاتوس
  ♥TaTaLiTy♥
  شغل و حرفه
  دکــ ــ ـتـ ــر آینــ ـده
  بازیکن محبوب
  Alireza Haghighi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  4,823
  تشکر
  6,983
  تشکر شده 5,017 بار در 1,961 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 6 تاپیک

  فاوت چپ دستها و راست دستها چیست؟!

  از قدیم و ندیم همیشه این بحث در بین مردم مطرح بوده است كه تفاوت بین انسانهای چپدست و راستدست چیست. در این بین برخی از افراد معتقدند كه راستدستها باهوشترند و برخی دیگر چپ دستها را زرنگتر میدانند.
  این در حالی است كه نتیجه تحقیقات برخی محققان نشان میدهد، افراد چپ دست سرعتعمل بیشتری دارند، البته این سرعتعمل بیشتر در بازیهای رایانهای و حركات ورزشی نمود پیدا میكند.

  دانشمندان در توجیه این مسئله میگویند، انسانها در هنگام انجام كارهایی مانند بازیهای رایانهای، رانندگی در ترافیك و نیز بازیهای ورزشی كه به سرعت بالا و پردازش حجم زیاد اطلاعات نیاز دارند، از هر دو نیمكره مغز خود استفاده میكنند.
  اما افراد چپ دست در زمینه استفاده همزمان از هر دو نیمكره مغز خود توانایی بیشتری دارند و به همین دلیل در كارهایی كه نیازمند هر دو نیمكره مغز هستند، از افراد راست دست ماهرتر هستند.


  منبع: shafaf.ir


 8. 6 کاربر مقابل از NumBer1 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  *Nooria* (27th August 2013), Arash 1990 (17th January 2013), BaRaN 2Ms (17th January 2013), Mahla (17th January 2013), SaRa-MoHsEn (17th January 2013), Y♥aLd♥a (21st January 2013)

 9. #5


  محل سکونت
  خونمون
  نام واقعی
  yalda
  استاتوس
  .....
  شغل و حرفه
  دانشجو
  بازیکن محبوب
  Javad Kazemian
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  3,123
  تشکر
  3,023
  تشکر شده 2,417 بار در 1,037 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 3 تاپیک
  كمرنگهای دلسوز

  افرادی كه كمرنگ مىنویسند احتمال اینكه افرادى حساس و دلسوز باشند بسیار زیاد است و موقعیت دیگران را حتى بیشتر از خودشان درك مىكنند و این امكان نیز وجود دارد كه قادر به اثبات حرف خودشان نباشند و خیلى راحت ضربه مىخورند و وقتى دیگران از آنها انتقاد مىكنند خیلى سریع از موضع خودشان عقبنشینى مىكنند.
  من خطم تقریبا این جوریه....
  کاش میفهمیدی چون مهم شدی

  لازم نیست هر کاری رو انجام بدی.......
 10. 3 کاربر مقابل از Y♥aLd♥a عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  BaRaN 2Ms (17th January 2013), H!dden (17th January 2013), Mahla (17th January 2013)

 11. #6


  محل سکونت
  اراک
  نام واقعی
  Erfan
  استاتوس
  ب دنیا زانو نخواهم زد حتی اگر آسمان ب کوتاهی قامتم گردد
  بازیکن محبوب
  Mahdi Mahdavikia
  تیم های محبوب خارجی
  AS-Roma | Italy
  نوشته ها
  206
  تشکر
  134
  تشکر شده 231 بار در 94 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک

  مرتبهای سركوبگر


  میتوان اینطور برداشت كرد كه آنها خودشان را بسیار كنترل مىكنند و دوست ندارند بهراحتى شخصیت خود را لو بدهند، حتى گاهى اوقات برایشان مشكل است كه احساساتشان را بروز دهند و آن را سركوب میكنند

  ماله منم تقریبا اینطوریه ولی بهتر از این

  و همچنین این

  كسانی كه بسیار ریز وكوچك مینویسند

  احتمالا توانایىهاى خود را دستكم مىگیرند و خودشان را از آنچه واقعا هستند كمتر ارزیابى مىكنند و ممكن است گاهى تنگنظر و خردهگیر باشند.

  ویرایش توسط Erf@n : 17th January 2013 در ساعت 18:45
  فضیلت در مبارزه و سختی بود,در شیدایی و رنج,و نه در زیرکی و سربه راهی,نه در هنر پاک وجدانی!

  اگر عشق, عشق باشد زمان حرف احمقانه ای است.
 12. کاربر مقابل از Erf@n عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  Mahla (18th January 2013)

 13. #7


  نام واقعی
  ..نسیم...
  بازیکن محبوب
  Emon Zayed
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  797
  تشکر
  356
  تشکر شده 958 بار در 369 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 44 تاپیک
  مرتبهای سركوبگر

  مىتوان اینطور برداشت كرد كه آنها خودشان را بسیار كنترل مىكنند و دوست ندارند بهراحتى شخصیت خود را لو بدهند، حتى گاهى اوقات برایشان مشكل است كه احساساتشان را بروز دهند و آن را سركوب مىكند
  دقیقا همین طوره


 14. کاربر مقابل از *sun Girl* عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  Mahla (18th January 2013)

 15. #8


  محل سکونت
  کرمانشاه
  نام واقعی
  امین
  شغل و حرفه
  دانشجو
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  2,894
  تشکر
  2,348
  تشکر شده 2,695 بار در 909 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک  فشرده نویسهای منزوی

  كسانیكه كلمات را درهم و فشرده مىنویسند احتمالا افراد راحتى نیستند و در جمع خودشان را به كنارى مىكشند و مىخواهند كنترل خود را از دست ندهند. از برقرارى رابطه با دیگران خوششان نمىآید و گاهى دوست ندارند خود را فردى خوشفكر نشان دهند. اغلب بعد از دیگران ابراز عقیده مىكنند و عقیده خود را مىگویند و این به این علت است كه قدرى محتاط هستند.


  می گوید: کلمات گـــــــــــاهی بار معنایی خود را از دست می دهند ...

  این روزها " دوستـــــت دارم " ها دیگر قلــــــب کســـی را به تپش وا نمیدارد !

  و گونه کسی را سرخ نمیکند !

  می گویـــــــــم : مشکل از دوست داشتن نیست مشکل از تکـــــــــرار است !


 16. #9


  محل سکونت
  طهـــــــــــران
  نام واقعی
  ×بـــــــــآرانـ ×
  استاتوس
  منـ تنــهــــآمـ چقد اینـ روزا بیرحمــــــهـ .. :((
  شغل و حرفه
  دانش آموز .. خیر ســرم :|
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  732
  تشکر
  632
  تشکر شده 523 بار در 262 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 42 تاپیک  زیبا نویسهای رسمی

  كسانی كه دستخط زیبا و پررنگ و لعابى دارند این امكان وجود دارد كه گاهى بهشدت رسمى برخورد كرده و خیلى مفصل و باعلاقه درباره مسائل دلخواهشان حرف بزنند و این احتمال نیز وجود دارد كه در خواستهها و تمایلاتشان پرتوقع و رؤیایى باشند.
  اونـے کـِـِ בستِش בورِِ گرבنـِ
  شماستـ

  قَلاבش בستِ ما بــــــوב
  خوبـ پارس نکر
  ב وِلِــــش کرבیمـ ...

  :)

 17. #10


  محل سکونت
  ایران
  نام واقعی
  nima
  استاتوس
  10دقیقه10نفر برای ما کافیست
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | NetherLand
  نوشته ها
  3,968
  تشکر
  3,083
  تشکر شده 3,597 بار در 1,704 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 6 تاپیک
  خیلی جالب بود ای ول

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا