فردا جدال پرسپولیس مقابل داماش می*تواند از چند حیث مورد توجه قرار گیرد و این دیدار نسبتا معمولی را به یک بازی خاص و ویژه تبدیل کند. یکی از این موارد رویارویی حمید درخشان با تیم است که بار*ها با پیراهنش به میدان رفته و حتی طعم شیرین سرمربیگری آن را هم چشیده است.

درخشان که در دهه ۶۰ با پیراهن شماره ۹ پرسپولیس بازی*های فوق*العاده*ای برای این تیم انجام می*داد و مغز میانه میدان این تیم بود در آن سال*ها مثل بیشتر ستاره*های دهه شصتی ارتش سرخ همچون عاشوری، کرمانی مقام، پیوس، شیرمحمدی و... درمقطعی راهی فوتبال قطر شد اما دوباره برای پرسپولیس بازی کرد و در سال*های پایان دوران بازیگری*اش به خصوص در مرحله مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۴ بازی*های درخشانی با بازوبند کاپیتانی تیم ملی انجام داد.درخشان در دو مقطع نیز سرمربی پرسپولیس بود که در مقطع اول با وجود کسب نتایج فوق*العاده در جام آزادگان سال ۷۳ در دیدار نیمه نهایی مقابل استقلال، با وجود برتری دو بر صفر با اشتباهاتش در تغییرات تیمی که ده نفره شده بود بازی را ۲-۲ مساوی شده دید و سپس کار به جنجال کشید و در **نهایت پرسپولیس قدرتمند آن سال با حکم کمیته انضباطی سه بر صفر بازنده شد تا به فینال و رویارویی با سایپا نرسد.

مقطع دوم سرمربیگری درخشان در سال ۷۶ بود. او که به عنوان دستیار مت*کوویچ کروات کار می*کرد در دوران اقتدار پرسپولیس و مدیریت مهندس عابدینی سرمربیگری پرسپولیس را پذیرفت و ضمن پیروزی ۳ بر صفر و بازی یکطرفه مقابل استقلال قهرمان لیگ آزادگان شد.

از آن سال*ها به بعد به*خصوص طی دو سه سال اخیر هر*گاه بحث حضور یکی مربی ایرانی و از جنس پرسپولیس در راس کادر فنی این تیم باز می*شود درخشان یکی از گزینه*های جدی است اما او تاکنون دو سه بار تا دو سه قدمی نیمکت سرخ هم آمده اما ناکام بازگشته است.

او که امسال عضو کمیته فنی پرسپولیس هم بود و در انتخاب مانوئل نقش داشت بعد از برکناری امید هرندی سرمربیگری داماش را پذیرفت و از حضور در کمیته فنی پرسپولیس کنار رفت.

با این حال او جزو معدود پیشکسوتانی از پرسپولیس است که با رویانیان ارتباط خوبی دارد و بعد از برکناری حمید استیلی و حتی در ابتدای این فصل هم شایعاتی مبنی بر پیوستنش به پرسپولیس به عنوان سرمربی به گوش می*رسید.

در دیدار رفت این فصل داماش مقابل پرسپولیس تیم رشتی با یک بازیکن کمتر پرسپولیس را در خانه خود شکست داد که البته درخشان در آن مقطع سرمربی داماش نبود اما فردا باید هافبک سابق و مغز متفکر سال*های دور سرخ*ها در تهران این تیم را شکست دهد؛ کاری که قبلا و با تیم*های دیگر انجامش داده است. درخشان ضمن برخورداری از رکورد شکست*ناپذیری مقابل استقلال، در رویارویی با پرسپولیس نیز آمار خوبی دارد و تاکنون در آزادی به این تیم نباخته است.

درخشان در دور رفت فصل ۸۸ لیگ بر*تر با پیکان مقابل پرسپولیس ۲-۱ پیروز شد، اما در بازی برگشت و در قزوین ۳-۱ باخت. او فصل ۸۹ نیز با شهرداری تبریز در تهران موفق به گرفتن یک تساوی از پرسپولیس شد. درخشان فصل قبل نیز در دور رفت با تیم شاهین در بوشهر ۲-۱ پرسپولیس را شکست داد تا در مجموع ۴ رویارویی با تیم سابق خود، ۲ برد و یک تساوی و یک باخت داشته باشد.