دکتر منتظری : حمله کننده ها به شیث و نصرتی بیمار بودند !
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: دکتر منتظری : حمله کننده ها به شیث و نصرتی بیمار بودند !

نام واقعی
    کوروش رضایی
    شغل و حرفه
    نوازنده
    تشکر شده 2,249 بار در 952 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

دکتر منتظری : حمله کننده ها به شیث و نصرتی بیمار بودند !

- دکتر عباس منتظری روانشناس صاحب نام و مشهوری در جمع بازیکنان فوتبال و اهالی سینماست . این پزشک متبحر در سالهای گذشته با بسیاری از بازیکنان مطرح فوتبال و بازیگران سینما به واسطه تخصص خود در ارتباط بوده و به دلیل آنکه همیشه نظرات و موضع گیری های متفاوتی نسبت به مسائل احتماعی داشته کمتر در رسانه ها حاضر می شود ! او کمتر اهل مصاحبه و گفت و گو است و چندان علاقه ای به شهرت رسانه ای ندارد اما با گذشت دو هفته از ماجرای شیث و نصرتی به نظرات تخصصی درباره این ماجرا پرداخته است . او در گفت و گو با فارس متفاوت از اظهارات چند وقت اخیر کارشناسان به نکاتی اشاره کرده است . به زودی در مصاحبه ای اختصاصی با دکتر منتظری درباره نظراتی که در زیر می خوانید گفت و گوی مفصلی انجام می دهد . مصاحبه ای که در آن به اندازه کافی به دلایل دکتر منتظری برای بیمار خطاب کردن حمله کننده ها به رفتار شیث و نصرتی پرداخته خواهد شد من مدتهاست از صحنه فوتبال دور هستم. عرصه این ورزش به اندازهای آلوده و سیاسی شده که نمیتوان بحث و تحلیل کارشناسی انجام داد.آنچه که من میفهمم این است که چه در جوامع اخلاقگرا و چه در جوامع بیاخلاق ودر تمام دنیا از این اتفاقات میافتد. چند سال پیش هم مقاله تحلیلی در مورد شادیپس از گل نوشتم. این مسئله را میتوان در ابعاد مختلف نگاه کرد ولی این اتفاق آنقدر بزرگ شد تا مستمسکی باشد برای آنکه برخی مسایل سیاسی و اجتماعی در آن گم شود و فضا را منحرف کند.از آن مهمتر فضایروانشناسی اجتماعی است.ما شاهد سقوط اخلاق هستیم و در چنین جامعهای همه به دنبال یک مقصر میگردیم تا خشم خود را بر سر او خالی کنیم.من رفتار این دو بازیکن را به هیچ عنوان تایید نمیکنم اما میگویم در یک جامعه اخلاقگرا و آرمانگرا این اتفاق به طرز مشمئز کنندهای بزرگ و به آن پرداخته شد. هر گروهی با هر مکانیزمی خشممسایل خود را به نحوی بر سر این مسئله خالی کرد در حالی که بهترین کار برای مقابله با این رفتار پوشاندن آن بود. رئیس مجلس شورای اسلامی در روزهای گذشته از سنت حسنه عذرخواهی سخن گفت اما ببینید که بعد از شادی پس از گل دو بازیکن چه هجمه وحشتناکی شد. آیا این مسئله میتواند به جز بیماری جماعت حملهکنندهمعنای دیگری داشته باشد؟ من نه آدم سیاسی هستم نه ورزشی فقط با سواد اندکی که دارم از نظر کارشناسی به این موضوع میپردازم. این اتفاق محملی شدتا هر گروه با مکانیزم خودش فقط عقدهگشایی کند. شادی پس از گل این دو بازیکن را با شادی بازیکنی که مقابل تماشاگران تیم حریف میرود و رفتاری تحریک آمیز داردمقایسه کنید. آنجا هم منطق و عقلی در شادی پس از گل نمیتوانید ببینید. در شادی پس از گل فقط برخی از بازیکنان حرفهای که در سطح اول دنیا بازی میکنند رفتاری کنترل شده و منطقی پس از گلزنیدارند ودر سطوح پایینتر کنترل عقلانی روی رفتار شادی پس از گل دیده نمیشود. دوست دارم یک نکته دیگر هم بگویم و آن هماینکه از چند سال پیش هشدار داده بودم که اخلاق در جامعه و تمام حوزههای اجتماعی ما در حالاز بین رفتن است.من در جایی که کار میکردم با آقایان صحبت کردم و گفتمشما به جای اینکهبیایید سیستم اخلاقی را ترویج کنید و کار علمی برای حرفهای شدن انجام بدهید فقط بلدید بروید در رختکناز پاداشهای ۲۰۰ و ۵۰۰ هزار تومانی برای برد این مسابقه و آن مسابقه صحبت کنید. بپذیریم کهتک تک ما مسئول هستیم و کاری که باید میکردیم را نکردیمو هرکس در این رهگذاربه دنبال منافع خودش بوده است.
    کد:
    درد يعني ، سرت به همون سنگي بخوره كه يه عمري به سينت ميزدي !!!

2. کاربر مقابل از Kurosh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مرسی داداش

نام واقعی
    کوروش رضایی
    شغل و حرفه
    نوازنده
    تشکر شده 2,249 بار در 952 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    خواهش
    کد:
    درد يعني ، سرت به همون سنگي بخوره كه يه عمري به سينت ميزدي !!!

نام واقعی
    hamidreza
    شغل و حرفه
    دانشجوی فوق لیسانس حقوق
    تشکر شده 61 بار در 38 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    من یه درسی دارم به نام جامعه شناسی جنایی. استاد ما به من یک تحقیقی داد در مورد این قضیه!