شیث رضایی: پرسپولیسیها روی صادقی کار کنند، اخراج میشود
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: شیث رضایی: پرسپولیسیها روی صادقی کار کنند، اخراج میشود

 1. #1


  نام واقعی
  به تو چــــــه
  استاتوس
  کریم آقای گل
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  375
  تشکر
  13
  تشکر شده 851 بار در 248 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک

  شیث رضایی: پرسپولیسیها روی صادقی کار کنند، اخراج میشود

  مدافع پیشین پرسپولیس از خاطراتش در دیدار با استقلال و دربی 69 صحبت کرد و گفت که اگر مجیدی را میزد خدا جای دیگری او را میزد.

  شیث رضایی از دربی و حساسیتهای آن گفت و از حال و روز خودش، او البته از دربی که استقلال با گل دقایق پایانی مجیدی برنده شد نیز صحبت کرد.

  وضعیت شهرداری تبریز در لیگ یک چگونه است؟

  - خدا را شکر در حال حاضر وضعیت خیلی خوبی داریم. نیمفصل اول با شرایط لیگ یک هماهنگ نبودیم و نمیدانستیم در این لیگ چگونه بازی کنیم. کیفیت زمین و مدل بازیها هم اجازه نمیداد نتیجه بگیریم اما کمکم متوجه شدیم چطور باید در لیگ یک بازی کنیم.

  بازی در لیگ یک سختتر است یا لیگ برتر؟

  - صددرصد لیگ یک. بازی در لیگ برتر که کاری ندارد.

  جمعه دربی برگزار میشود، این بازی با مسابقات دیگر چه تفاوتی دارد؟

  - در 10 دربی بازی کردم، این بازی شرایط خاص خودش را دارد. یک بار وقتی از تلویزیون دربی را نگاه میکردم پیش خودم گفتم من باید چه کار کنم که در این بازی متفاوت باشم چون هواداران از بازیکن در این دیدار انتظار زیادی دارند. به خاطر همین همیشه سعی کردم در دربیها متفاوت باشم.

  این تفاوت یعنی چه؟

  - یعنی هر طور که هواداران دوست دارند بازی کنید و با تعصب در میدان حاضر شوید. زمانی بازیکنی در دربی گل میزند و هیچ وقت محبوب نمیشود اما هستند بازیکنانی که هیچ وقت در این بازی گل نزدهاند و محبوب هواداران بودند چون با غیرت و تعصب بازی میکردند.

  همیشه پیش خودم میگفتم چرا فقط مهاجمانی که در این بازی گل میزنند محبوب میشوند؟ چرا یک مدافع نباید محبوب باشد؟ به خاطر همین سعی کردم متفاوت باشم. البته من در دربی هم گل زدم، هم پاس گل دادم، هم پیروز شدم و هم باختم. به نوعی تمام حس این بازی را درک کردم.

  تو برای متفاوت بودن حتی حاضر شدی موهایت سرت را بتراشی.

  - البته تراشیدن موهایم قضیه خودش را دارد. وقتی در صبا بودم با موی تراشیده شده به استقلال گل زدم و به خاطر همین به پیشنهاد یکی از دوستانم قبل از دربی موهایم را تراشیدم تا شاید باز هم به استقلال گل بزنم.

  کری خواندن توسط بازیکنان قبل از این بازی چقدر روی عملکرد آنها تاثیر دارد؟

  - بستگی به روحیه بازیکن دارد، بازیکنی مثل امیرحسین صادقی وقتی کری میخواند خشنتر و بهتر بازی میکند اما بازیکنی مثل هادی نوروزی بدون کریخواندن و سر و صدا در دربی کارش را انجام میدهد.

  چه توصیهای به بازیکنان پرسپولیس داری؟

  - فقط یک جمله، روی امیرحسین صادقی کار کنید تا عصبی شود. امیرحسین استعداد اخراج شدن را دارد.

  شاید مهمترین اتفاقی که در دربی برای تو افتاد قضیه فرار معروف مجیدی از دست تو است...

  - اگر میدانستم بعد از آن فرار و گل این همه حادثه به وجود میآید شاید طور دیگر برخورد میکردم اما خدا جای حق نشسته است. من همیشه منتظر یک فرصت بودم که آن صحنه را جبران کنم. اگر در آن بازی آن اتفاق افتاد در عوض مقابل الغرافه مجیدی را کاملا مهار کردم و باعث اخراجش هم شدم. منتظر انتقام بودم که مقابل 96 هزار هوادار این کار را انجام دادم.

  چقدر روی آن گل مقصر بودی؟

  - بعد از آن صحنه من با اکثر مربیان فوتبال و کارشناسان صحبت کردم، بیشتر آنها اعتقاد داشتند من روی آن گل مقصر نبودم.

  اگر به عقب برگردیم در آن صحنه روی مجیدی خطا میکنی؟

  - نه. چون خدا جای حق نشسته است اگر مجیدی را میزدم خدا هم جای دیگر مرا میزد. به نظر من یک بازیکن نباید بازیکن مقابلش را بزند بلکه با فکر و ذهن باید او را کنترل کند. در آن صحنه مجیدی جلوتر از من استارت زد و من به هیچ عنوان به این بازیکن نمیرسیدم اما همه گفتند من مقصر بودم.

  به دربی که نزدیک میشویم بازیکنان دو تیم هم برای هم کری میخوانند، این کار درست است؟

  - کری خواندن طبیعی است و اکثر بازیکنانی که میخواهند برای اولین بار در دربی بازی کنند کری میخوانند ولی بازی به این صحبتها نیست. وقتی 90 دقیقه تمام شد باید نشان دهید که کت تن چه کسی است. البته من هم وقتی جوانتر بودم اشتباه میکردم و تحت تاثیر بازی کری میخواندم اما حالا میدانم که دربی به این صحبتها نیست.

  بدترین و بهترین خاطره تو از دربی چه چیزی است؟

  - بدترین خاطره من بازی بود که 3 بر 2 به استقلال باختیم و بهترین خاطرهام بردی بود که با گل اولادی مقابل استقلال تجربه کردم.

  میخواهیم کمی هم درباره خودت صحبت کنیم، چه اتفاقی افتاد که اول فصل از پرسپولیس جدا شدی؟

  - هر بازیکنی که به پرسپولیس میآید باید با این قضیه کنار بیاید که روزی از این تیم جدا میشود و من هم با این قضیه کنار آمدم و دیدید که تحت تاثیر این مسئله نه مصاحبه کردم و نه حرف بدی علیه پرسپولیس زدم. بالاخره فرق کسی که 8 سال در پرسپولیس بوده با کسی که دو، سه سال در این تیم بازی کرده باید جایی معلوم شود. خواست خدا بود که از پرسپولیس جدا شوم، البته تا آخر پرسپولیسی میمانم.

  بعد از جداییات از پرسپولیس خیلیها انتظار داشتند در یک تیم خوب لیگ برتری بازی کنی چرا این اتفاق نیفتاد؟

  - نمیدانم به هر تیمی که میخواستم بروم نمیگذاشتند قرارداد امضا کنم. خودشان میگفتند مشکلی ندارم اما نمیشد با هیچ تیم لیگ برتری قرارداد ببندم. یعنی از 17 تیم دیگر لیگ برتری یک تیم مرا نمیخواست؟ اجازه ندادند در لیگ برتر بازی کنم.

  و اینطور شد که لیگ یک را انتخاب کردی.

  - بله. به خاطر خرج خانواده و زندگی باید کاری میکردم. به خاطر همین به شهرداری تبریز آمدم که هم تیم خوبی هست و هم مربی خوبی دارد. شاید برای خیلیها عجیب بود که من از لیگ قهرمانان آسیا به لیگ یک ایران بیایم اما باید این کار را میکردم.

  چرا بازیکنانی مثل تو، نیکبخت و... هیچ وقت در این فوتبال به حق خودشان نرسیدند و بیشتر در حاشیه بودند. در این قضیه خود شما چقدر مقصر بودید؟

  - یعنی من یا علی (نیکبخت) حق نداشتیم که زندگی و مثل آدمهای دیگر رفتار کنیم؟ علی گناهش این بود که میخواست مثل مردم عادی زندگی کند اما موج حسادتهای زیاد نگذاشت این اتفاق بیفتد و نیکبخت را به حاشیه کشیدند وگرنه علی نمازخوان است و خیلی پاک، الان هم ازدواج کرده و ساکت و آرام زندگیاش را میکند.

  و خودت...

  - من آدمی بودم که در زندگی به هیچ کس باج ندادم و به خاطر همین این اتفاقات برای من رخ داد. هم میشود با ماهی 500 هزار تومان کار کرد و هم میشود با ماهی 5 میلیون تومان. به خاطر اینکه خودم مرا به کسی وصل نکنم خواستم با ماهی 500 هزار تومان زندگی کنم.

  اما این خیلی متفاوتتر از چیزی است که بعضیها میشنوند.

  - مگر بعضیها شیث را به خوبی میشناسند یا در زندگی من هستند و یا اینکه مگر باید همه خوبیهای یک نفر را بندههای خدا ببینند؟ من بلد نبودم به یتیمخانه بروم یا به سرطانیها سر بزنم. من کارهایی انجام دادم که خدا ببیند. مهم هم نیست که بنده خدا چه فکری میکند، من میتوانستم خیلی از این کارها را انجام دهم و با خیلیها عکس بگیرم اما این کار را نکردم.

  اینطور ضرر نمیکنی؟

  - اشکالی ندارد. بگذار بعضیها فکر کنند من پسر بدی هستم، اصلا بگذار این کارها را جزء بدیهای من ببینند. اگر اینها بدی است وای به روزی که پشت پردهها معلوم شود. ترجیح میدهم خوبیها را خدا ببیند تا بنده خدا. بگذار بگویند شیث پسر بد فوتبال ایران است.

  نمیخواستم ادا و اطوار در بیارم مهم این است که پدر و مادر و خدا از من راضی باشند. روزی فوتبال من تمام میشود و ممکن است همه بگویند تو در فوتبال ضرر کردی اما اشکالی ندارد. مهم این است که خانواده و تن سالمی داشته باشم.

  به خاطر همین بود که آن محرومیت برای تو و نصرتی اتفاق افتاد؟

  - شاید وقتی من محروم شدم میتوانستم به خیلیها زنگ بزنم و با لابی کارم را راه بیندازم اما من فقط یک وکیل گرفتم و دیدید همان روزی که نصرتی برای پرسپولیس بازی کرد من هم بازی کردم. خدا خواست ماموریت 20 ماههام به 4 ماه کاهش یافت.

  پس اینکه میگویند اخلاق خاصی داری، درست است؟

  - بله. خودم هم این خاص بودن را دوست دارم. شما دیدید که سال گذشته یک خبرنگار به روستای ما رفت و گزارشی از مردم روستای ما تهیه کرد. هیچ کدام از آنها باور نمیکردند من این کارها را انجام میدادم. چون همه چیز فوتبال نیست. باید برای رضای خدا قدم برداریم نه اینکه به هر قیمتی فوتبال بازی یا زندگی کنیم.

  چرا این شیث با آن شیثی که مردم میشناسند این همه فرق میکند؟

  - چون من از بچگی آدم مغروری بودم. به خاطر به دست آوردن هر چیزی، هر کاری نمیکردم.

  اگر به عقب برگردیم چه کاری را انجام نمیدهی؟

  - اگر به گذشته برگردم به غیر از اتفاقات بازی با داماش تمام کارهایی را که انجام دادم باز هم انجام میدهم.

  چند بار از پرسپولیس اخراج شدی چه اتفاقی افتاد که دوباره به پرسپولیس برمیگشتی؟

  - خواست خدا بود. چون خدا میخواسته من به تیم محبوبم برگردم. ممکن است این اتفاق دوباره تکرار شود و ممکن است تکرار نشود. هر چیزی که خواست خدا باشد، همان اتفاق میافتد.


  منبع: تسنیم
  یحیی امپراطور


  به نام او که پرسپولیس را آفرید

  تا استقلال بی سرور نماند

 2. کاربر مقابل از پسر - سرخ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  FaRsHaD_8 (21st January 2013)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا