تمرین تیم استقلال در غیاب بازیکنان اصلی این تیم و فرهاد مجیدی برگزار شد.
تیم استقلال که خود را برای دیدار مقابل پرسپولیس آماده میکند، از ساعت 15 امروز در کمپ زندهیاد حجازی برنامههای آماده سازی خود را پیگیری کرد.

آبیپوشان که صبح امروز در سالن وزنه آکادمی المپیک تمرین کرده بودند، با تشخیص امیر قلعهنویی فقط با بازیکنان ذخیره برنامههای تاکتیکی خود را پیگیری کردند و 11 نفر اصلی استقلال در دیدار مقابل ملوان در تمرین غایب بودند. البته مهدی رحمتی تنها بازیکنی بود که در تمرین حاضر شده و زیر نظر حمید بابازاده تمرینات پرفشاری را پشت سر گذاشت.

* قبل از شروع تمرین هواداران استقلال با پخش شیرینی از یکدیگر استقبال کردند.

* در ابتدای تمرین قلعهنویی در برنامههای آمادهسازی استقلال حضور نداشت و فیلم دیدار گذشته پرسپولیس را تماشا میکرد.

* سیروس دینمحمدی، شاهرخ بیانی و منصور پورحیدری و همچنین مهدی فنونیزاده در تمرین امروز حاضر بودند.

* مهدی رحمتی که خبر کنارهگیریاش از روز گذشته سروصدای زیادی ایجاد کرده، امروز تمرینات سنگینی را پشت سر گذاشت. وی در همان ابتدا با تشویق اندک تماشاگران حاضر در کمپ حجازی روبرو شد.

در ادامه همین تماشاگران امیر قلعهنویی را مورد تشویق قرار دادند و از او خواستند استقلال در بازی روز جمعه پرسپولیس را شکست دهد.

* هنگامی که بازیکنان دو تیم سبز و آبی در حال انجام بازی آقا وسط بودند، ستار همدانی مرتکب اشتباهی شد که قرار بود به عنوان شخصی که توپ را میگیرد به وسط زمین برود اما او این کار را انجام نداد و هنگامی که با اصرار بازیکنان استقلال مواجه شد، عباس محمدرضایی را به جای خود به میانه زمین فرستاد.

* در حاشیه تمرین امروز، منصور پورحیدری درحالی که تمایل به انجام صحبت درباره دربی نداشت در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید شما اعلام کرده بودید که باشگاه در خصوص پرداخت مطالبات رینالدو کوتاهی کرده است، گفت: هرگز چنین صحبتی انجام ندادم و این نقل قول از من اشتباه است.

* در جریان تمرین امروز فرزاد حاتمی با یکی از هواداران نوجوان استقلال که روی ویلچر نشسته بود شوخی میکرد و به او میگفت چرا کفش قرمز به پا کردهای.

* عباس محمد رضایی و حسن اشجاری دو بازیکنی بودند که زودتر از سایرین محل تمرین را ترک کردند.

* تمرینات تیم استقلال فردا مجددا پیگیری خواهد شد و طی آن رسانههایی که قصد انجام مصاحبه و گرفتن گزارش از تمرین آبیپوشان را دارند تنها روز سهشنبه میتوانند با حضور در کمپ زندهیاد حجازی اطلاعرسانی کنند. قرار است تمرینات استقلال چهارشنبه و پنجشنبه بدون حضور تماشاگران و اهالی رسانه برگزار شود. آبیپوشان روز چهارشنبه راهی اردوی پیش از بازی خواهند شد.

دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس روز جمعه از ساعت 15 و در 76،مصاف دو تیم در ورزشگاه آزادی برگزار میشود.