"خسوس کاندلاس" اسپانيايي به عنوان سرمربي تيمهاي ملي فوتسال بزرگسالان و اميد ايران انتخاب شد.

علي صانعي پس از ناکاميهاي متداوم در تيم ملي فوتسال ايران و از دست دادن قهرماني آسيا و حذف از جام جهاني از سرمربيگري استفعا داد و به دنبال او، عباس ترابيان نيز از رياست کميته فوتسال کنار رفت تا وضعيت فوتسال ايران براي مدتي نامشخص باقي بماند. با آغاز به کار سيدرضا افتخاري در کميته فوتسال، روند انتخاب سرمربي تيم ملي هم شروع شد و "خسوس کاندلاس" اسپانيايي از همان ابتدا مورد نظر رييس جديد فوتسال بود. با اين حال مخالفتهايي که با اين انتخاب ميشد، معرفي اين مربي را به تاخير انداخت.

افتخاري در اين بين جلساتي را با تعدادي از مخالفان خسوس برگزار کرد و "پروفسور فوتسال" امروز (دوشنبه) به صورت رسمي از سوي رييس کميته فوتسال به عنوان سرمربي تيم ملي فوتسال ايران معرفي شد. همچنين دکتر قدرتالله باقري به عنوان بدنساز تيم ملي انتخاب و ساير اعضاي کادرفني قرار است از سوي کميته فني و با نظر خسوس انتخاب شوند.

هدايت تيمي ملي فوتسال اميد را هم خسوس بر عهده خواهد داشت و دستيارانش در اين تيم نيز در روزهاي آينده انتخاب ميشوند.

اما نکته جالب سرمربيگري خسوس در تيمهاي ملي، موقتي بودن آن است. به طوري که اين مربي در صورت پيروزي در دو بازي دوستانه برابر روسيه در تاريخ 16 اسفند سال جاري، در سمتش ابقا ميشود و در غير اين صورت فرد ديگري براي هدايت تيم ملي انتخاب خواهد شد.

خسوس کاندلاس رودريگو متولد سال 1957 بوده و 23 سال است در رشته فوتسال فعاليت ميکند. بيشترين فعاليت او در تيم بومرنگ اسپانيا بوده و از سال 1998 تا 2010 در اين باشگاه مربيگري کرده است.

خسوس موفق شده پنج قهرماني در ليگ اسپانيا و دو قهرماني اروپا را کسب کند. اين مربي همچنين در سال 2009 مدال لياقت اسپانيا را از پادشاه اين کشور دريافت کرده و چهار مرتبه هم به عنوان بهترين سرمربي ليگ برتر اسپانيا انتخاب شده است. کاندلاس همچنين دو بار بهترين مربي سال باشگاه از سوي سايت فوتسال پلنت انتخاب و از سال 1992 تا 2009 لقب پرفسور «تاکتيک» را گرفته است.