مدافع سابق پرسپولیس و استقلال گفت: دربی هیچ ارتباطی به جایگاه دو تیم در جدول ندارد و هر تیمی که از فرصتهای خود به خوبی استفاده کند، برنده مسابقه میشود.
علی انصاریان درباره بازی تیمهای استقلال و پرسپولیس گفت: همیشه بازیهای دربی مهم بوده است و این که مربیان میگویند این دیدار فقط سه امتیاز دارد، دروغ است و خودشان هم این موضوع را میدانند.
برنده شدن در بازی پرسپولیس و استقلال باعث ماندگاری مربیان، افزایش محبوبیت و ذوق و شوق هواداران میشود.وی ادامه داد: دربی هیچ ارتباطی به جایگاه دو تیم در جدول ندارد و هر تیمی که از فرصتهای خود به خوبی استفاده کند، برنده میشود.

انصاریان درباره شرایط پرسپولیس و استقلال هم اظهار داشت: پرسپولیس با آمدن یحیی گل محمدی بهتر از قبل شده است و همین که مانوئل ژوزه ار پرسپولیس رفت باید خدا را شکر کرد. مطمئن باشید اگر ژوزه خوب بود، به او در پرتغال تیم میدادند و به خاطر این که دنبال پول بود به ایران آمد و به هدفش هم رسید.
یحیی در چند بازی اخیر با پرسپولیس خوب کار کرده و امیدواریم همین روند ادامه پیدا کند. استقلال هم با امیر قلعه نویی دیگر نیازی به صحبت ندارد و آبیها روزهای خوبی را سپری میکنند. استقلال با قلعه نویی تیم بهتری شده و طرفداران این تیم هم میتوانند به آینده امیدوار باشند.

انصاریان در مورد این که گل محمدی به عنوان نخستین بار به عنوان سرمربی دربی را ترجبه میکند و قلعه نویی هم سابقه خوبی به عنوان سرمربی در این بازی دارد، نیز اظهار داشت: دقیقا مساله همین است که استقلال روی نیمکت خود کسی را دارد که سرد و گرم دربی را چشیده و نقطه قوت این تیم به شمار میآید.
یحیی به عنوان بازیکن دربیهای زیادی بازی کرده و نخستین تجربهاش به عنوان سرمربی میتواند در آینده شغلی او تاثیر بهسزایی داشته باشد. گلمحمدی اگر میخواهد به موفقیت برسد، باید در ترکیب خود از بهترین نفرات استاده کند تا به موفقیت برسد. در پرسپولیس بازیکنانی حضور دارند که سابقه چندانی در دربی ندارند و همین موضوع میتواند دردسرساز شود.

وی در مورد نتیجه دربی نیز تصریح کرد: هر تیمی که که از فرصتهای خود استفاده کند پیروز میشود. پرسپولیس در بازی جمعه با نتیجه یک بر صفر و گل کریم انصاری فرد استقلال را شکست میدهد. ضمن این که به نظرم نیلسون و رحمتی به همراه مهاجمان دو تیم نقش کلیدی را در دربی ایفا خواهند کرد.

انصاریان درباره تاثیر غیبت علی کریمی هم به دلیل مصدومیت عنوان داشت: ما ایرانیها از این ترفند زیاد استفاده میکنیم و به نظرم کریمی در دربی به میدان میرود.

مدافع سابق سرخابیها در مورد بهترین خاطره خود از دربی گفت: دربی 53 که سال 81 در تبریز برگزار شد و در آن مسابقه توانستم گلزنی کنم، بهترین خاطره من در دربی است. همچنین دربی پارسال که سه بر دو شد نیز خیلی شیرین و گوارا بود و همه پرسپولیسیها از تماشای آن و نتیجهاش لذت بردند