سرپرست سابق تيم فوتبال پرسپوليس گفت: بهتر است داور دربي خارجي باشد چون بعد از مسابقه حتي اگر اشتباهي کرده باشد، ديگر پشت سرش را هم نگاه نميکند.

محمود خوردبين در خصوص دربي 76 اظهار داشت: با توجه به شرايط دو تيم در جدول ليگ برتر، فکر ميکنم اين مسابقه جذاب و شايد زيبا باشد.

وي افزود: مشکلات پرسپوليس با يحيي حل شده و با قدرت رو به جلو ميرود. استقلال هم به صدر جدول تکيه کرده، دو تيم هم تا دلتان بخواهد مليپوش دارند، اين فاکتورهاي يک بازي زيباست، اما اگر اسير حاشيه نشوند.

خوردبين ادامه داد: به نظرم استقلاليها چون در صدر جدول هستند يک غروري دارند که اين براي پرسپوليس خوب است اما در نهايت هر تيمي از لحاظ روحي و رواني بالاتر از ديگري باشد برنده دربي خواهد شد. فوتبال در زمين، در درجه دوم براي موفقيت در دربي قرار ميگيرد. مسئله اول روحي و رواني است.

وي در پاسخ به اين سؤال که دربيهاي امروزي با زمان شما چه فرقي کرده، نيز گفت: فرقش اين است که زمان ما داور خارجي بود اما حالا داور ايراني است که به نظرم قضاوت اين دربيها دست خارجيها باشد بهتر است.

وي افزود: من معتقدم ايران بهترين داوران آسيا را دارد و حتي برخي از آنها ميتوانند در اروپا هم سوت بزنند. اما داور خارجي وقتي داور دربي ايراني باشد يک اشتباه ميکند، ميرود و پشت سرش را هم نگاه نميکند. اما واي به حال داور ايراني اگر سوت اشتباه بزند. او را به قرمز و آبي وابسته ميکنند و تازه مشکلاتش پس از دربي بيشتر و بيشتر ميشود.

خوردبين در خصوص نتيجه بازي نيز گفت: با وجود احترامي که براي تيم خوب استقلال قائلم اما پرسپوليس با يک گل ميبرد.

بازيکن سابق قرمزپوشان درباره خاطرات تلخ و شيرين خود نيز گفت: دربي پر از خاطرات تلخ و شيرين است. هر وقت ميبري هفتهها شادي در انتظار توست اما خدا آن روز را نياورد که ببازي. من اگر اشتباه نکنم به استقلال 3 گل زدهام و آن جزو بهترين خاطراتم بود. اين 3 گل من در حساسترين روزهاي پرسپوليس زده شده و در مواقعي که برد و باخت براي اين تيم خيلي حياتي بود، اما باختهايي هم بوده که به ضررم شده است، اميدوارم بازيکنان با جنگندگي و توانايياي که دارند يک بازي خوب را به نمايش بگذارند و انشاءالله برندهاش هم قرمزپوشان باشند.