مرجع خبری رئال مادرید : رئال مادرید 9 نفره در مستایا با گرفتن تساوی 1-1 توانست که به مرحله نیمه نهایی کوپا صعود کند و فقط چند قدم تا قهرمانی فاصله داشته باشد .
پرز لاسا ، داور ضد رئالی و عشق بارسای باسکی ، هر چه کرد نتوانست که مانع از حذف رئال از بازیهای کوپا شود ، اما در صورتی که بارسا بتواند به مرحله بعد برسد ، با اخراج کوئنت رائو و دی ماریا و محروم کردنشان از بازی هفته بعد در برنابئو مقابل برنده بازی مالاگا - بارسا ، خدمت بزرگی را به حریف کاتالانی داد .
داور نفرت انگیزی که مورینیو آرزو کرده بود که دیگر برای رئال و بارسا قضاوت نکند ، به عجیب ترین شکل ممکن دی ماریا و کوئنت رائو را اخراج کرد تا مشخص شود که کمیته داوران فدراسیون فوتبال اسپانیا از هیچ تلاشی برای حذف رئال از بازیهای کوپا فروگذار نمی کند .
بازی از نظر فتی نکته ای نداشت . ژابی ستاره میدان بود که کل نبض بازی را در اختیار داشت . در شبی که اوزیل زیاد سرحال نبود ، این ستاره سن سباستینی بود که نشان داد که دود از کنده بلند می شود و بی تردید سران رئال باید هر چه زودتر دست به کار شوند و قراردادش را تمدید کنند .
رئال نیمه اول را خوب شروع کرد و کریستیانو در شب نه چندان خوبش صاحب چندین موقعیت هم شد که بی ثمر ماند . اما حرکت مبتدیانه آربلوا در مصدوم کردن کاسیاس تا حد زیادی جو را به نفع والنسیا عوض کرد .
با بیرون رفتن کاپیتان اول تیم ، تا حدود زیادی اعتماد به نفس از رئال رخت بر بست و با توجه به نگرانی در مورد مدت مصدومیت کاسیاس ، تیم به هم ریخته بود اما همین تیم به هم ریخته هم رویاس خارق العاده ژابی که توپ را در موقعیتی تک به تک به بنزما رساند ، به گل رسید . گربه فرانسوی به جز صحنه گلش شب تقریبا محوی داشت هر چند که بی تردید گلش حائز اهمیت بسیاری است .
در نیمه دوم نیز بازی پایاپای دنبال می شد که ناگهان پرز لاسا ، تصمیم به اخراج کوئنت رائو گرفت و روی همین صحنه ،آدان نشان داد که چرا رئالی ها اصلا او را قبول ندارند چرا که به کودکانه ترین شکل ممکن توپ از زیر دستش وارد دروازه شد تا بازی به تساوی کشیده شود .
رئال در دقایق پایانی جانانه دفاع می کرد . دی ماریا در شبی که سایه ای از بازی یکشنبه خود هم نبود ، در نیمه دوم جانانه دفاع کرد و ناچو با کمک مودریچ در امور تدافعی به خوبی جای کوئنت رائو را پر کرده بود .
اما پرز لاسا خدمت رسانی به بارسلونا را تمام نکرد و به عجیب ترین شکل ممکن ، دی ماریا را اخراج کرد تا رئال برای بازی بعدی کوپا با مشکلات عدیده ای برای چیدمان ترکیبش مواجه باشد .
در هر صورت آدان با اشتباهش روی گل نشان داد که در صورتی که مشکل کاسیاس جدی باشد ، به هیچ وجه قابل اعتماد نخواهد بود هر چند که بازگشت زوج په په – راموس در آینده می تواند وضعیت را بهتر کند .