مدير عامل باشگاه پرسپوليس گفت: چگونه ميشود که در دربي رفت و برگشت سه پنالتي پرسپوليس را نگيرند!


محمد رويانيان در گفت و گو با سايت رسمي باشگاه پرسپوليس افزود: من نميخواستم مصاحبه کنم. در اين يکي، دو هفته نيز صحبتي نکردم اما اتفاقات به وجود آمده در دربي امروز و ناديده گرفته شدن 2 پنالتي پرسپوليس باعث شد بگويم واقعا متاسفم که حق 30 ميليون هوادار به راحتي ناديده گرفته ميشود.

وي تصريح کرد: من ديگر به خيلي از مسائل اعتماد ندارم و سازمان ليگ و کميته داوران بايد پاسخگو باشند. در بازي رفت و به گفته کارشناسان داوري، پنالتي مسلم روي بنگر را نگرفتند، پيراهن او پاره شد اما داور اعلام پنالتي نکرد. در اين بازي هم کارشناسان داوري روي ناديده گرفته شدن دو پنالتي پرسپوليس در گفت و گو با رسانهها مصاحبه کردند.

رويانيان ادامه داد: چگونه ميشود که در دربي رفت و برگشت سه پنالتي پرسپوليس را نگيرند. در دو، سه سال اخير و به گفته کارشناسان داوري، پنالتي روي غلامرضا رضايي ناديده گرفته شده است. گل سالم محمد نوري آفسايد اعلام شده و در دربي رفت امسال نيز پنالتي روي بنگر را نگرفتند و در بازي امروز هم کارشناسان اعلام کردند روي حقيقي و نوري خطاي پنالتي صورت گرفته است.

مدير عامل پرسپوليس در ادامه افزود: اين چه بلايي است که بر سر پرسپوليس ميآورند، بنده به عنوان مدير عامل باشگاه چه پاسخي بايد به 30 ميليون هوادار بدهم. براي آقايان متاسفم، من ديگر به خيلي از مسائل اعتماد ندارم. شما ببينيد امسال اشتباهات داوري عليه پرسپوليس کار را به کجا رسانده است. در همين هفت ديداري که يحيي گل محمدي سرمربي تيم بوده، اين پنجمين پنالتي است که به نفع پرسپوليس نميگيرند.

رويانيان خاطرنشان کرد: زمان ژوزه هم از اين اتفاقات رخ ميداد. بخاطر دارم کارشناسان داوري گفته بودند؛ سه پنالتي پرسپوليس در بازي با سايپا ناديده گرفته شده است. شما ببينيد که در فصل جاري اشتباهات داوري به نفع يک تيم خاص تا چه حد بوده و اشتباهات داوري به ضرر پرسپوليس تا چه اندازه. آن وقت خيلي چيزها دستگيرتان ميشود. در اين دو، سه سال و به ويژه در دو بازي رفت و برگشت پرسپوليس و استقلال در فصل جاري، مثل آب خوردن پرسپوليس را از پيروزي در دربي محروم کردند.

محمد رويانيان در ادامه گفت: آقايان با پرسپوليس و هوادارانش چه ميکنيد؟! چرا بايد در دو دربي امسال پرسپوليس را از رسيدن به حقش محروم کنند؟! باز هم تاکيد ميکنم که سازمان ليگ و کميته داوران بايد پاسخگوي 30 ميليون هوادار پرسپوليس باشند و اعتراف به اينکه پنالتي پرسپوليس گرفته نشده نيز دردي را دوا نميکند. اينها واقعيتهايي است که در دل تاريخ ميماند و مردم قضاوت ميکنند که در دو، سه سال متوالي و بويژه در بازيهاي امسال اشتباهات داوري در دربي چگونه به ضرر پرسپوليس و به نفع تيم رقيب بوده است.

رويانيان در پايان افزود: از اينکه بازي بدون حاشيه و مشکل به پايان رسيد از هواداران پرسپوليس و مسئولان تامين امنيت و همچنين برگزاري بازي تشکر ميکنم اما نسبت به کميته داوران اعتراض شديدي داريم که باز هم اشتباهات داوري نگذاشت بازيکنان پرسپوليس و همچنين هواداران به آنچه که شايستگي آن را دارند برسند. من به کادر فني و بازيکنان تيم خسته نباشيد ميگويم و معتقدم پرسپوليس برنده بازي بود اما داوري مثل بازي رفت، پرسپوليس را متوقف کرد. طي دو، سه روز اخير و با توجه به اينکه گفته ميشد داور دربي همين داور است، خيليها به من گفتند، اعتراض کن اما بنده براي اينکه داور تحت فشار قرار نگيرد حرفي نزدم.