۵ میلیارد خواستند تا مرا نزنند
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: ۵ میلیارد خواستند تا مرا نزنند

 1. #1


  محل سکونت
  IRAN
  نام واقعی
  SaEeD
  استاتوس
  در این دنیای بی صداقت رفاقت بی رفاقت...
  شغل و حرفه
  daneshjo...naghshe keshi
  بازیکن محبوب
  karim bagheri
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  3,938
  تشکر
  3,216
  تشکر شده 3,669 بار در 1,625 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک

  ۵ میلیارد خواستند تا مرا نزنند

  خبرگزاری فارس: مالک باشگاه ملوان گفت: سعیدلو و علیآبادی به خاطر من دعوایشان شد.

  به گزارش خبرگزاری فارس، حسین هدایتی پس از مدتها سکوت با حضور در خبرگزاری فارس، در خصوص ناگفتههای خودش از 8 سال حضور در فوتبال ایران، استیلآذین، ملوان، پرسپولیس و سایر موارد پرده برداشت که در زیر میخوانید:
  فارس: ابتدا در خصوص کنارهگیری خودتان از فوتبال بگویید، چه اتفاقی افتاد که رفتید و سپس برگشتید؟
  هدایتی: امسال سال هشتمی است که در خدمت فوتبال حرفه ای کشور هستم، وقتی یک فرد در فوتبالی که درآمدزا نیست، حضور دارد ولی به او بیاحترامی هم میشود، به نظر شما چه کاری باید کرد؟ به نظر من وزارت ورزش، مسئولان کشور و فدراسیون فوتبال هیچ نوع حمایتی از بخش خصوصی و سرمایهگذار در خیلی از بخشها نمیکنند. مخصوصاً در ورزش که اصلاً درآمدزا نیست.
  فارس: یعنی از شما تا الآن هیچ حمایتی نشده است؟
  هدایتی: خیر، باید بستری آماده شود که هیچکس به ناحق در آماج حملات و سرکوفتها قرار نگیرد. کمک که نمیکنند اما حداقل میتوانند این کار را انجام دهند، متأسفانه با تهمت و دروغ با آبروی هرکسی که دوست دارند در این فوتبال بازی میکنند و حتی در پارهای اوقات تهدید هم در کارهای خود میگنجانند. ما کاری نباید بکنیم که بخش خصوصی از فوتبال ما فرار کند.
  فارس: مثل اینکه درباره دل پری دارید؟
  هدایتی: بله من حداقل میگویم اگر یک کسی را میکوبید، حداقل به او اجازه دهید که از خودش دفاع کند. به نظر شما این خواسته بدی است؟ برنامه 90 که یکی از پربینندهترین برنامههای ورزشی کشور است مجری آن میآید هر مسئلهای که دوست دارد، مطرح میکند اما اجازه نمیدهد که هدایتی حداقل از خودش 2 دقیقه دفاع کند. آن وقت است که من احساس میکنم اصلاً ورزش به من نیاز ندارد و برخیها میخواهند من را بزنند و فراری دهند به همین دلیل تصمیم گرفتم که نباشم تا خیال آقایان راحتتر شود. به این نتیجه رسیدم که حضور من در فوتبال با وجود اینکه هیچ فایدهای ندارد بلکه شاید برخیها را ناراحت میکند. به نظر شما نباید در این شرایط کنار میکشیدم؟
  فارس: چرا در حضورتان در فوتبال دچار پستی و بلندیهای زیادی شدید؟
  هدایتی: من گفتم 8 سال در این فوتبالی کار کردم که فقط پول خرج کردم تا دلتان بخواهد مشکلات بود اما این را بدانید حسین هدایتی به عنوان یک بچه مذهبی و بچهای که متعلق به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است به این فوتبال آمده است. من آمدهام فقط بر حسب وظیفه یک کار خیر در این فوتبال انجام بدهم و به جوانان کمک کنم. آدم اقتصادی مثل حسین هدایتی عقلش میرسد که چگونه میتواند در مسائل اقتصادی موفق باشد و در فوتبالی که درآمدزا نیست نیاید. من هم با همه این دانستهها وارد فوتبال شدم.

  فارس: یعنی فوتبال اصلاً درآمدزا نیست؟
  هدایتی: خیر، فوتبال نه جای درآمدزایی است و نه شهرتطلبی، آنهایی که به دنبال مسئلهای به نام شهرتطلبی هستند افراد سیاسی نام دارند، افرادی که میخواهند در شورای شهر، مجلس و جاهای دیگر کاندیدا شوند، بعد به دنبال برخی تبلیغهای خود و خرج کردن پول میروند تا خودشان را نشان دهند. ولی آدم اقتصادی وقتی وارد فوتبال میشود هدفش کامل مشخص است چون میخواهد فقط به فوتبال کمک کند.
  فارس: پس چرا به شما حمله کردند؟
  هدایتی: این سؤال من هم است، هم حمله میکنند و هم آدم اقتصادی که وارد فوتبال شده را میزنند. باید قبول کنیم برای یک آدم اقتصادی خرج کردن پول درآمدزایی نیست پس من فقط به عنوان یک فرد فوتبالی از اقتصاد آمدم که جوانها را دور هم جمع کنم و به فوتبال کمک کنم تا جوانان را از مفاسد و مشکلات جامعه دور کنم، نباید اینطور در آماج حملات قرار بگیرم. البته این کار، کار من نیست بلکه کار دولت مردمی است که با مشارکت مردم احساس تکلیف کند و مشکلات را حل کند. مطمئن باشید تا روزی که احساس کنم به من احتیاج است میمانم و کتک هم میخورم اما اگر خدای نکرده روزی احساس کنم که نمیتوانم بیش از این کتک بخورم، میروم تا دیگران بیایند خرج کنند و کتک دیگری بخورند.
  فارس: بعد از رفت و برگشت شما فشارها کمتر نشده است؟
  هدایتی: کتک خوردنها کم شد ولی من مطمئنم باز هم تکرار میشود، به نظر من این مشکلات تمام شدنی نیست ما باید در مورد پایههای اخلافی در ورزش تجدید نظرهایی داشته باشیم. ما دم از جوانمردی و پهلوانی میزنیم اما متأسفانه این موضوعات در فوتبال ما افول کرده است. یعنی در حال از بین رفتن است، به نظر من ورزش باید الگوی افراد سیاسی باشد که متأسفانه با وجود اینکه این اتفاق نیفتاده حالا ورزش ما هم دچار مشکلاتی شده که باید برای راه حل آن چارهای بیندیشیم. من اگر هر کاری میکنم معتقدم در قیامت همه چیز مشخص میشود. در محضر خدای بزرگ هیچکس نمیتواند فردی دیگر را بیجهت بزند و متهم کند و همه چیز مشخص میشود. همه حقایق را میبینند که چه کسی راست میگوید و چه فردی دروغ. من وظیفه خودم را انجام میدهم اما باز هم میگویم کتک خوردن اشکالی ندارد.
  فارس: برخیها میگویند آقای هدایتی به دنبال شهرتطلبی برای حضور در مجلس و یا شورای شهر است؟
  هدایتی: من به شما قول میدهم دنبال این حرفها نیستم اما متأسفانه برخی از ما فقط به دنبال تخریب همدیگر هستیم. ما باید همیشه به دنبال حق و باطل و خوب و بد باشیم و تر و خشک را از هم تشخیص بدهیم تا حق کسی در همه جای ایران و حتی ورزش ضایع نشود. برخیها میگویند هدایتی میلیاردها خرج میکند و شاید چند برابر آن درآمدزایی دارد ولی نمیدانند اصل ماجرا چیست، من خودم کاسب هستم و درآمدهای خاص خودم را دارم اما سعی کردم پولم را برای این جوانان خرج کنم، آیا این کار اشتباه است؟ شما مطمئن باشید من اگر یکبار با این خرج کردنها مسئول جایی شدم آن وقت شما میتوانید به من بگویید حقهباز. من قول میدهم هیچ خطری برای سیاسیها نیستم. من متأسفانه خیلی از حرف ها را نمیتوانم به زبان بیاورم.
  فارس: قبول کنید برای برخیها عجیب است که چرا هدایتی به فوتبال آمده و پول خرج میکند.
  هدایتی: میدانم، اما در روز قیامت همه چیز مشخص میشود، اگر حرفهای الآن من را قبول ندارید مطمئن باشید اگر یک آدم عاقل منتقد درست باشد، مینشیند و حساب و کتاب این موضوع را انجام میدهد که هدایتی چه کارهایی را انجام داده و نداده، چه چیزهایی در این مدت گیرمان آمده و چه چیزهایی را از دست داده، پولم را از دست دادهام، کتک خوردهام و هر بلایی که دوست داشتند سر من آوردهاند، شبی که عادل فردوسیپور به من حمله میکرد، چه اشکالی داشت اگر پس از درخواستهای افاضلی، انصاریان اجازه میداد من جواب بدهم؟ اصلاً جمع طلبهای افرادی که فردوسیپور در برنامه 90 نام برد، به نظر شما چقدر بود؟ فقط 200 میلیون تومان. باشگاههایی مثل استقلال و پرسپولیس به گفته مسئولان خودشان مگر الآن بالای 20 میلیارد تومان بدهی ندارند؟ حالا من هم در طول 8 سال 200 میلیون بدهی با نام استیلآذین دارم.
  فارس: آقای هدایتی واقعاً مبلغ بدهی شما چقدر است؟
  در طول 8 سالی که در این فوتبال حرفه ای بودهام چرا هیچکس نمیگوید میلیاردها تومان در این فوتبال خرج کردهام؟ حالا برای من 200 میلیونی که آقای فردوسیپور بارها در برنامهاش اعلام میکند، پول است؟ درباره خودم نمیتوانم حرفی بزنم و باید افرادی دیگر من را نقد کنند. اصلاً مگر نمیگویند ورزشی نیستم. آدم اقتصادیام و همیشه هر وقت فکر کردم هر فردی که میتواند به من کمک کند از او استفاده کردم.
  فارس: آیا تا به امروز مشاورهای خوبی داشتید یا نه؟
  هدایتی: متأسفانه خیر، یکی از آسیبهایی که من خوردم متعلق به مشاوران و مدیران زمان خودم است. اگر بخواهم درددلی با شما داشته باشم این است. یکی از اعضای هیئت مدیرهای که در باشگاه من بود 5 سال پیش 500 میلیون تومان از من قرض گرفت اما هرکاری میکنم پول من را نمیدهد، مگر شما خبرنگاران از رئیسهای خودتان چهقدر وام قرضالحسنه میگیرید و در طول چند مدت آن را پرداخت میکنید؟ البته میدانم اگر این حرفها را بزنم بیشتر زیر سؤال میروم. یکی دیگر از مسائل این است که با توجه به حساب و کتابی که در چند وقت اخیر داشتم متوجه این موضوع شدم که یکی از کناردستیهای من که عضو هیئت مدیره هم بود، 980 میلیون تومان طبق آمار دفترم از من گرفته است، بعد جالب است که تا دلتان بخواهد پشت سر من حرف میزند. جالب این است که میگویم این آقا چه حرفی میزند؟ که بعد میشنوم آقایی که از من پول گرفته معتقد است همه چیز مثل من دارد. اما هرچه میگویم خدا پدرتان را بیامرزد، این ویلا و ماشین این بنده خدا از پولهایی است که از من گرفته اما هیچکس باور نمیکند، یعنی پولش را از من گرفته اما هر کاری دوست دارد انجام میدهد.
  فارس: چرا این پولها را دادهاید؟
  هدایتی: به بهانههای مختلف، به خاطر کمک به حسینیه و برخی افراد بیچاره، شما میتوانید بگویید که از روی دلسوزی یا حماقت این کار را کردم. متأسفانه دوستان ورزشی من هم برخی اوقات کنارم آمدند و گفتهاند با وجود اینکه با من قرارداد دارند، میخواهم بروم. بعد من سعی کردم که مشکلات این عزیزان را بپرسم که دیدم پول بوده، سپس این پول را پرداخت کردم اما دو روز دیگر این آقا به من میگوید میشود مالیات من را هم پرداخت کنید تا نروم. پس مشخص است برخیها فقط به دنبال اخاذی و باجگیری هستند. مثلاً یکی از سایتها که بسیج شده من را بزند، آدم فرستاده تا با 5 میلیارد با آنها آشتی کنم. من هم در این خصوص به این عزیز گفتم که با 500 میلیون تومان میتوانم به تمام سایتها کمک کنم و مشکلات خودم را حل کنم اما من اهل این کارها نیستم. من میتوانم با 500 میلیون تومان خودم یک سایت بزنم و بگویم هر روز با من مصاحبه کند و از من تعریف کند. من که میلیاردها تومان در این فوتبال هزینه کردم یعنی نمیتوانم یک سایت 40-50 میلیون تومانی بزنم؟
  فارس: هدف شما از گرفتن تیمهای گهر و ملوان چه بود؟
  هدایتی: مردم روز به روز به من بیشتر علاقهمند میشوند، همین هفته در انزلی و زمانی که به دورود رفتم مردم علاقه زیادی از خود ابراز کردند. برای همین برخی از سیاسیون میترسند. برای من وقتی که به دورود رفته بودم پیامکی آمد که در آن گفته بودند سفرهای استانی خود را آغاز کردی؟ این پیامک را چه کسی فرستاده است؟ یکی از اعضای خبرگان آن را به من ارسال کرده است. به آنها گفتم قصد ندارم کاندیدا شوم و حتی شورای شهر هم نمیخواهم بروم.
  فارس: قبول دارید نحوه خرج کردن شما در فوتبال درست نبود و بدون رسیدگی کار را انجام دادید؟
  هدایتی: من به این مسئله رسیدگی کردم و اینطور نبوده که بدون توجه پول خرج کنم اما حیا میکنم سر و صدایی ایجاد کنم. شما نمیدانید ما چه جنگها و دعواهایی داشتیم و من نمیگذارم این موضوعات رسانهای شود.
  فارس: در بخش خصوصی کسی که هزینه میکند باید سودی دریافت کند اما وقتی شما فقط هزینه میکنید، شائبه اینکه به دنبال شهرت هستید به وجود میآید.
  هدایتی: من هشت سال است در فوتبال حرفه ای حضور دارم. اگر دنبال چیزی بودم در این 8 سال به آن رسیده بودم. در این هشت سال یکبار به رادیو یا تلویزیون نرفتم، یا مصاحبهام با تلفن بوده و یا اینکه بیرون فیلم گرفتهاند. هیچگاه خودم حضور زنده پیدا نکردم. از خبرنگاران برنامه 90 سؤال کنید. سه ماه است واحد مرکز خبر میخواهد از من مصاحبه اختصاصی و حمایتی بگیرد اما من گفتم حمایت نمیخواهم، من را هم نزنید.

  فارس: چرا شما اینقدر در فوتبال هزینه میکنید در صورتی که هیچ بازگشتی ندارد؟
  هدایتی: شما نگاه کنید ببینید که تیمهای دولتی امسال چقدر هزینه کردند، ما میدانیم برخی تیمها هزینهشان بالای 30 میلیارد تومان بوده است، من عدد دقیق برخی از آنها را هم دارم. تیم ملوان به نظر شما امثال چقدر بودجه هزینه کرده است. هزینه ما تنها 8 میلیارد تومان بوده است که البته دو میلیارد تومان آن را از فدراسیون و اسپانسرها گرفته ام. پس من هزینه زیادی نکردهام و اگر بخواهید تمام قراردادها را به شما نشان میدهم. دیگر تجربه کسب کردهایم وگرنه در استیلآذین در سالی که مدیریت آن بر عهده سردار آجرلو بود حدود 15 میلیارد تومان هزینه کردیم در حالی که تیم سقوط کرد اما امسال با 8 میلیارد تومان وضعیت بهتری داریم.
  فارس: چرا خداحافظی کردید و دوباره به فوتبال بازگشتید؟
  هدایتی: من خداحافظی نکردم، من گفتم دیگر رهایم کنید و از دست این فوتبال به بیابان زدهام. دو ماه استراحت کردم و دوباره بازگشتم.
  فارس: فکر میکنید با ملوان به آسیا صعود میکنید؟
  هدایتی: امیدوار هستیم و برای رسیدن به این موضوع تلاش میکنیم، آرزو بر جوانان عیب نیست.
  فارس: چرا با وجود تمام سنگاندازیهایی که در مسیر حرکتی شما شده همچنان به فعالیتتان ادامه میدهید؟
  هدایتی: مطمئن باشید صبر و استقامت در مسیر حرکتی شما جواب خواهد داد. این اتفاق شاید دیر و زود داشته باشد اما سوخت و سوز ندارد. اعتقاد دارم اگر انسان کاری را بر حسب عشق و علاقهاش انجام دهد، باید صبر و استقامت نیز داشته باشد. اگر ما زمانی هم ابراز خستگی میکنیم و برای استراحت کنار میرویم به این دلیل است که تجدید قوا کنیم و یا اینکه فکر کنیم اگر نمیتوانیم خدمت کنیم شانه خالی کنیم. در این شرایط وقتی خسته میشویم و کنار میرویم یاد آیه شریفه سوره انشراح میافتم. در قرآن یاد گرفتیم که پس از هر سختی راحتی میآید. انسان باید مقاوم باشد و سختیها را تحمل کند. این کشور برای خودمان است و باید کمک کنیم گرهها را باز کنیم نه اینکه مشکل ایجاد کنیم. من تمام تلاشم را میکنم و اگر روزی بریدم امیدوارم مردم و خدا ببخشند و کنار میروم.
  فارس: شما الآن در سه باشگاه ملوان، گهر و استیلآذین حضور دارید، چطور در این شرایط کار را ساماندهی میکنید؟
  هدایتی: مطمئن باشید اگر این سنگاندازیها به پایان نرسد از فوتبال کنارهگیری خواهم کرد. اینطور نبوده که برخیها میگویند هدایتی پشیمان شد و بازگشت. دوستان دلسوز من گفتند حرکت من حرفهای نبوده که در وسط فصل خداحافظی کنم به همین دلیل تا پایان فصل در گهر ماندیم چرا که ما مالک این تیم نیستیم و بهرهبردار آن هستیم. در پایان فصل هم گهر را به مردم غیور دورود تحویل میدهیم. ما یک فصل این تیم را هجدهم جدول تحویل گرفتیم و تلاش میکنیم با آوردن مربی و هزینه این تیم را بالا بیاوریم. اگر موفق شدیم خدا را شکر میکنیم چرا که توانستهایم به مردم این شهر خدمت کوچکی کرده باشیم، اگر هم موفق نشویم تیم را هجدهم تحویل گرفتیم، هجدهم هم تحویل دادیم و تنها 3-4میلیارد هزینه کردهایم.
  فارس: چند مرتبه صحبت برای خرید باشگاه پرسپولیس به وسیله شما مطرح شد؟
  هدایتی: با قاطعیت اعلام میکنم شک نداشته باشید پرسپولیس و استقلال به مردم واگذار نخواهد شد. به قول علی پروین همه این صحبتها کشک است. نه به شخص، نه به مردم و نه به پیشکسوت، این باشگاه واگذار نخواهد شد و تمام این صحبتها بازی است. اگر روزی این اتفاق افتاد ما از مسئولین مربوطه واگذاری تشکر میکنیم اما مطمئن باشید این اتفاق نمیافتد.
  فارس: اگر سهام باشگاه پرسپولیس واگذار شود، شما برای خریداری اقدامی خواهید کرد؟
  هدایتی: مطمئن باشید من هم به عنوان یک شهروند ایرانی سهم کوچکی را خریداری میکنم تا بگویم پرسپولیسی هستم.
  فارس: در مورد دربی چه صحبتی دارید؟
  هدایتی: در مورد این مسابقه اگر از پرسپولیسیها سؤال کنید، آنها میگویند ما پیروز میشویم و برعکس استقلالیها هم در مورد تیم خودشان چنین نظری دارند من هم به عنوان یک پرسپولیسی و یک عاشق امیدوارم تیم محبوبم به پیروزی برسد و مطمئنم بازیکنان پرسپولیس تمام تلاششان را میکنند. نبودن علی کریمی برای ما زیان است اما سایر بازیکنان خدا را شکر خوب راه افتادند و نمایش خوبی انجام میدهند. دربی با بازیهای دیگر تفاوت دارد.
  فارس: نشان دادن عدد 6 از سوی شما حساسیت ایجاد کرده است.
  هدایتی: بچههای استقلالی همه جا حضور دارند و آنها نیز من را دوست دارند برخلاف خبری که منتشر شده بود علیه ما شعار میدادند، هواداران ما را تشویق میکردند، قلعهنویی و بازیکنان استقلال را در حاشیه مسابقه دیدم. از آنها مهماننوازی کردیم و هوادارانشان ما را تشویق کردند. یک جا شعار دادند پرسپولیس سوراخ است که با دست نشان دادم این حرف را نزنید، وقتی دیدم شعارشان را ادامه میدهند با انگشتان دستم عدد 6 را نشان دادم که دیگر سکوت کردند. به هر حال خاطره ششتاییها هیچوقت فراموش نمیشود.
  فارس: امسال چند بار دعوت شدید تا با پرسپولیس همکاری کنید چرا این مسئله را قبول نکردید؟
  هدایتی: این سؤال حاشیهای است، مطمئن باشید با من بارها صحبت شده است. اگر لازم باشد یک روز این موضوع را به دوستان میگویم. من احساس میکنم به وجودم فعلاً نیاز نیست و تنها برای تیم محبوبم دعاگو و مشوق هستم.
  فارس: اگر به عقب بازگردید باز هم به فوتبال میآیید؟
  هدایتی: مطمئن باشید با این شرایط فعلی نه تنها من، بلکه دیگران هم نمیآیند. بخش عمدهای از مردم کارخانهدار و سرمایهدار هستند، آنها هم علاقه دارند به فوتبال بیایند و در شهر و استان خودشان به فوتبال خدمت کنند اما منتظر هستند ببینند شرایط امثال ما که به فوتبال آمدیم چه میشود؟ اگر با ما رفتار شایستهای شود و کمک و حمایت شویم آنها هم راغب میشوند جلو بیایند. به آن دسته از دوستانی که سودجو بودند عرض می کنم هنوز دیر نشده و خود را اصلاح کنند و وجوه دریافتی خود را بدهند و نگذارند با مدرک با مردم درددل و یا از آنها شکایت کنم.
  فارس: آیا شما در رشتههای غیر فوتبال نیز با این مشکل روبرو بودید؟
  هدایتی: آنجا حاشیهها خیلی کم است اما وجود دارد، تیم پایههای ملوان را میتوانید آمار بگیرید. در مسابقات کشوری آنها همه اول یا دوم هستند، حتی در فوتبال خانمها نیز ما عملکرد خوبی داشتیم و اکنون در رده دوم قرار داریم. آنها امسال میتوانند قهرمان شوند، بسکتبال بانوان ما نیز موفقیت کسب کرده است. متأسفانه در فوتبال مشکلاتی وجود دارد، هواداران، تیمداری کردن و غیره مشکل ندارند اما برخی از جاهای مختلف دردسر ایجاد میکند و دوست ندارند بخش خصوصی در ورزش وجود داشته باشد، این مشکلات باید شناسایی شود و با آنها برخورد شود تا بخش خصوصی با قدرت جلو بیاید و به نظام و دولت خدمت کند. آیا وزارت ورزش و فدراسیونها مشکلات مالی ندارند؟ یکجا که چند نفر آمدند میخواهند کمک کنند باید آنها را بزنیم؟
  فارس: شما که بخش خصوصی هستید، چرا شما که از حساب خودتان خبر دارید بدهی دارید؟
  هدایتی: من کجا به بازیکن بدهی دارم؟ به مصاحبههایی که انجام میشود زیاد توجه نداشته باشید، چون صحت ندارد. در برنامه 90 اسمهایی رد و بدل شد، مثلاً حسین کعبی که گفتند 270 میلیون طلبکار است، من همان موقع به کعبی زنگ زدم قسم خورد که من به 90 زنگ نزدم، حالا اصلاً فرض میکنیم که ایشان زنگ زده و به ما دروغ میگوید، آقای فردوسیپور نباید به من فرصت میداد تا از خودم دفاع میکردم و تسویهحساب تکتک این بازیکنان را برایشان میفرستادم؟
  فارس: به نظر شما چرا فردوسیپور به شما این فرصت را نداد؟
  هدایتی: نمیدانم. من خودم یکی از بینندگان پر و پا قرص این برنامهام. اما در آن برنامه چون کعبی یک قران از ما طلب نداشت دوست داشتم حرفم را بزنم. بعد از اینکه پیگیری کردم کعبی گفت وکیلم زنگ زده بود و گفته مالیاتم را هنوز ندادهاند. من هم به ایشان گفتم این موضوع به شما چه ربطی دارد، اداره دارایی اظهارنامه قانونی دارد و پس از برگه تشخیص فیش صادر میشود. سپس دارایی میگوید آقا برای فلان کس اینقدر پرداخت کنید. هنوز کعبی مدارک را به من نداده که بخواهم پولش را بدهم. من نمیتوانم به خاطر کعبی در صف بایستم تا پول او را بدهم. باید به من اعلام شود. البته بعد از برنامه اخیر 90 این موضوع به من اعلام شد.
  فارس: ماجرای انصاریان چیست؟
  هدایتی: سوال خوبی بود. ما از انصاریان برگه تسویه حساب در باشگاه و فدراسیون داریم و حتی آن را روی سایت باشگاه گذاشتیم. ما پول همه بازیکنانمان را دادیم. تازه 7 سال پیش این اتفاقها افتاده و حالا یاد آقا افتاده از ما طلب دارد. مگر محل شکایت و گرفتن طلب کمیته انضباطی نیست؟ پس چرا نمیروید شکایت کنید. اگر این کار را کردید و استیناف هم تایید کرد من به شما پول میدهم مشکلی ندارد.
  فارس: یعنی شما یک ریال هم بدهکار نیستید؟
  هدایتی: باشگاه استیلآذین حتی یک ریال هم به هیچ احدی بدهی ندارد. هر فردی طلب دارد مدارک آن را میتواند در اختیار خبرگزاری فارس بگذارد که ما هم ببینیم.
  فارس: حتی در ملوان؟
  هدایتی: موضوع ملوان مسئله دیگری است. ملوان هم بابت فصل قبل بدهی ندارد. یا اگر دارد به من ربطی ندارد چون من اطلاع ندارم. من امسال به خاطر تفکرات خودم و مردم انزلی این باشگاه را خریدم و پول بچهها را با کمال میل دادم. من در ملوان مالک هستم. یعنی 70 درصد این باشگاه برای من است.
  فارس: برخیها عنوان کرده بودند که هنوز سند 70 درصد به نام شما نیست؟
  هدایتی: این سند ثبت شرکتها شده و میتوانید استعلام کنید. 70 درصد باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان به نام استیلآذین ایرانیان است. 30 درصد هم به نام نیروی دریایی است.
  فارس: از ملوان بگذریم. فکر میکنید یک روز به پرسپولیس برگردید؟
  هدایتی: هیچکس آینده را پیشبینی نمیکند. فقط خدا میداند چه اتفاقی میافتد. اگر روزی توفیق خدمت به پرسپولیس را پیدا کنم چرا نمیروم. پرسپولیس تیم محبوب من است اما در شرایط حال حاضر از این کار معذورم.
  فارس: حتما دوست دارید به عنوان مدیرعامل بروید؟
  هدایتی: خیر. مگر من در باشگاه خودم الان مدیرعاملم؟ برخیها با من قبل از رویانیان هم برای رفتن به پرسپولیس صحبت کردند اما فعلا هیچ خبری نیست.
  فارس: آیا گلههای خود را از برنامه 90 به خود فردوسیپور گفتهاید؟
  هدایتی: من فقط این را میگویم، آقای فردوسیپور عزیز اگر خبری به او میرسد حتما برای صحت و سقم آن بیشتر دقت کند. 90 برنامهای است که من همیشه آن را تماشا میکنم چون چالشها و انتقادهای بسیار خوبی دارد و به فوتبال کمک بزرگی میکند ولی این حق را فردوسیپور باید به من بدهد اگر من را نقد میکند اجازه بدهد که من هم حرف بزنم تا جوابم را بشنود. اگر جوابم قانعکننده بود این ماجرا همان جا تمام میشود در غیر این صورت باز هم کش پیدا میکند و سپس موجب دلسردی من خواهد شد. اگر فردوسیپور با من حرف زد و دید حرف او درست است، میگویم چشم، پول را باید بدهم.
  فارس: آقای هدایتی برخیها با حرف شما که میگویید بدهکار نیستید، موافق نیستند؟
  هدایتی: من حرف حق را میزنم. اصلا من این حرف را میزنم مگر تیمهای دیگر دولتی و یا صنعتی بدهکار نیستند که حالا فقط یقه من را گرفتید؟ چرا فقط هدایتی و بخش خصوصی را میزنید؟ باشگاههای دولتی چقدر بدهکارند و ما چقدر بدهکاریم؟ اما من باز هم میگویم ما یک ریال بدهی نداریم. من باز هم میگویم مطلقا به دنبال کارهای سیاسی و این حرفها نیستم. من سرباز این آب و خاکم و هر کجا احساس تکلیف کنم که کمکی از دستم برمیآید حتما این کار را انجام خواهم داد. هیچوقت به دنبال کارهای سیاسی نیستم و با جناح چپ و راست رابطهای ندارم. فقط خط راست را میروم و پیرو رهبر انقلاب اسلامی هستم.
  فارس: اگر الان به عقب برگردیم با چه کسانی دیگر کار نمیکنید؟
  هدایتی: چون دعوا میشود نمیتوانم در این باره حرفی بزنم. بیشترین آسیب را از آنهایی دیدم که با آنها کار کردم. دوستان من وقتی برای کمک میآیند باید صادق باشند، نه اینکه به فکر پر کردن جیب خودشان باشند. دور یک میز میشود نشست کار کرد و حقوق گرفت اما برخیها دور میز مینشینند و دنبال جیب زدن هستند. به اینها میگویند «مگسان گرد شیرینی» که من مخالف این موضوع هستم. متاسفانه مدیران خالص در کنار من انگشتشمار بودهاند. الان هم با افراد خوبی کار میکنم و برخیها نیز در حال تغییر هستند.
  فارس: اصلا چرا تصمیم گرفتید به فوتبال برای سرمایهگذاری بیایید؟ این موضوع با تصمیم چه کسی بود؟
  هدایتی: بارها این موضوع را جواب دادم. دلیل من جوانان بودند. من بچه دولاب تهران هستم. محلهای کوچک از تهران. متاسفانه سن برخیها جواب نمیدهد که این محله را بشناسند. محله دولاب زمینهایی داشت به نام استوا و آبان. من هم بازیکن تیم رز بودم که در کنار علی پروین بازی میکردم. من همراه با بچه محلهایم بارها رو در روی پروین قرار گرفتم. پس من علاقه به فوتبال داشتهام. من از سن 9 تا 18 سالگی نیز تا دلتان بخواهد عکس با پیراهن ورزشی و شورت ورزشی هم داشتهام و بارها آن را منتشر کردهام. پس علاقهمند و فوتبالیست بودهام. پس از این ماجرا بچهمحلها با 5 میلیون تومان در لیگ دسته سه تهران وارد مسابقاتی شدند. این عزیزان با قهرمانی در این مسابقات به لیگ 3 کشور آمدند و سپس داستان شیرین شد.
  فارس: شما هم در این میان بودید؟
  هدایتی: بله. من الان 10 سال است در فوتبال هستم که پس از این ماجراها کارم به استیلآذین کشید. من بعد از این موضوع به سمت فوتبال حرفهای آمدم. ابتدا اکباتان را خریدم و وارد لیگ یک شدم سپس با علی پروین کمر همت را بستیم تا با کمک یکدیگر تیمی خوب بسازیم و به بالای جدول بیاییم. سپس با مدیریت خوب آقای مهریزی که از دوستان بسیار خوبم است و واقعا به من خدمت کرد و با صداقتش من را شرمنده خود کرد به مراحل بالاتر آمدیم. در پایان نیز خدا خواست و به لیگ برتر آمدیم. سپس 2 سال در لیگ برتر بودهایم و متاسفانه به لیگ یک و به لیگ 2 رفتیم.
  فارس: چرا به لیگ 2 رفتید؟
  هدایتی: با توجه به اینکه برق شیراز امتیاز ما را خرید، ما سعی کردیم دوباره کار را از لیگ 2 شروع کنیم چون به دنبال قناعت و صرفهجویی در فوتبال بودم. بعد از چند سال تجربه بسیار خوبی داشتم و میدانستم دلیلی ندارد که یک تیم لیگ یکی داشته باشم و یک تیم لیگ برتری. اگر تیم لیگ یکی من صعود میکرد و به لیگ برتر میآمد دوباره دردسر من چند برابر میشد به همین دلیل تیم دومم را به لیگ 2 بردم.
  فارس: چه شد که گهر را گرفتید؟
  هدایتی: پس از این ماجراها با اصرار دوستان که می گفتند به کمک تیم هجدهم جدول در لرستان برو تا این تیم بلند شود به این استان آمدم. من اگر شهرتطلب بودم آیا این را قبول میکردم؟ قطعا میرفتم و داماش را میگرفتم و در دل خود میگفتم که بهتر است دو تیم استان گیلان را داشته باشم. من حتی از سایپا و ذوبآهن هم پیشنهاد داشتم و یا میرفتم یک تیم دولتی را میگفتم که سابقهای بیشتر داشت و در وسط جدول بود. در دل خودم گفتم مردم دورود الان به من نیاز دارند به همین دلیل به عنوان مستاجر به قول عابدینی به دورود رفتیم و این تیم را گرفتیم تا بهرهبردار باشیم. ما در این تیم پول میدهیم، کمک میکنیم اما باز هم ما را کتک میزنند. شما ببینید آن مجموعه چه مشکلاتی اعم از کوچک و بزرگ برای من درست کردهاند که خیلی از آنها قابل بازگو کردن نیست. وای به حال روزی که زبانم باز کنم.
  فارس: یعنی شما یک ریال هم در این بین سود نکردهاید؟
  هدایتی: خیر. شما به من بگویید اگر سودی بوده دربارهاش توضیح دهید اگر فردی حرفی زده به من بگویید واقعا سودی در کار نبوده، به خدا باور کنید سود معنوی هم حتی برای من نداشته. اصلا چه سودی برای من باید این موضوع داشته باشد؟ فقط برخیها من را زدند.چون پول حلال خدا هم حساب دارد. امیدوارم با دعای مردم فردای قیامت لااقل عذاب نشود.
  فارس: برخیها میگویند بعضیها مثل شما شاید از رانتهای دولتی استفاده می کنند.
  هدایتی: اینطور نیست. من باید گلهای کنم. قبول دارید فوتبال ایران درآمد زا نیست؟ باورتان میشود روز گذشته یک فیش مالیات برای من آمده که متعلق به سال گذشته است. من باید 450 میلیون تومان مالیات تکلیفی بدهم. مگر مالیات تکلیفی مربوط به کارخانجات نیست؟ مگر این مالیات مربوط به جاهایی نیست که درآمد دارند؟ من برای چه باید 450 میلیون تومان 5 درصد مالیات بدهم؟ نمیدانم چرا جواب سوالهایم را پیدا نمیکنم.
  فارس: چرا هیچکس این نالهها را گوش نمیکند؟
  هدایتی: نمیدانم. تا دلتان بخواهد داد و بیداد کردهایم اما هیچکس گوش نمیدهد. بارها در این زمینه با وزارت ورزش یا مسئولین اقتصاد صحبت کردهام. به آنها گفتم فوتبالی که درآمد ندارد نباید مالیات تکلیفی بدهد. متاسفانه فقط این اتفاق در ایران میافتد و در همه جای دنیا فرق دارد. ما در ایران تلویزیون خصوصی داریم و حق پخش تلویزیونی میگیریم؟

  فارس: یک مدت وقتی بازیهای شما پخش میشد؛ پول هم پرداخت میکردید؟
  هدایتی: بله پول میدادیم آن هم به خاطر این بود که به بازیکنانم انگیزه بدهم. برخیها گله میکنند که چرا این پول را پرداخت کردید. اما من بازیکنی گرفته بودم که حدود 600 میلیون از من گرفته بود و دوست داشت تلویزیون او را نشان دهد تا انگیزهاش بیشتر شود. از طرفی علاقهمندان به استیلآذین با توجه به حضور ستارهها در این تیم پیگیر بازی بودند، من باید جواب آنها را میدادم. من نمیدانم جواب دادن این پول را چه بگذارم اما این کار را انجام دادم.
  فارس: آیا سقف قراردادها را قبول دارید؟
  هدایتی: خیر. اصلا عملی نیست. من هم با قدرت میگویم رعایت نکردهام. بارها این حرف را با شهامت زدهام. چون رعایت شدنی نیست. مگر استقلال و پرسپولیس و تیمهای دولتی و کارخانهدار این موضوع را رعایت میکنند؟ هر باشگاهی که رعایت کرده شفاف اعلام کند یک تیم فقط در ایران رعایت کرده آن هم گهر دورود لرستان است.
  فارس: به نظر شما چرا نباید این قانون را رعایت کرد؟
  هدایتی: متاسفانه برخیها عوامل کارهای خوب نیستند. انسان اگر حرفی میزند باید خودش آن را عمل کند. اگر جامعه به اینجا رسید که هر فردی هرچه در زبان دارد آن را عمل کند آن کشور و ورزشاش شاهکار میشود چون همه ما در ورزش به دنبال منافع خودمان و فردی هستیم. مدیران باشگاه دولتی یا خصوصی وقتی میخواهند خودشان را نشان دهند، میدانند که باید نتیجه بگیرند به همین دلیل خرج میکنند و دست و پا میزنند که به منافع خودشان برسند. اگر 18 باشگاه دست به دست هم بدهند و رعایت کنند آیا بازیکنان این پولها را میگرفتند؟ در تمام رشتهها این حرفها حرف اول را میزند اما متاسفانه باید بگویم این ماجراها در رشتههای دیگر نیز در حال تکرار شدن است و اصلا برای ورزش کشور ما خوب نیست.
  فارس: شما در بحث دلالی خیلی ضرر کردید، چرا؟
  هدایتی: من اولین کسی بودم که در رسانه ملی گفتم آقای فردوسیپور فردی به نام محسنی به فوتبال این مملکت خیانت کرده است و صاف صاف در تهران راه میرود. شما دیدید به آقای محسنی تا الان تهمتی بزنند و سایتها علیه او چیزی بنویسند؟ اما علیه من که پول خرج میکنم تا دلتان بخواهند مینویسند، هر کسی هم با من کار میکند میگویند هدایتی فلانی را خرید و طرف بدبخت نیز سعی میکند از دست من فرار کند. مگر ثابت نشد که محسنی چه کارهایی انجام داده؟ مگر خود آقای علیپور و عزیزمحمدی بیانیه ندادند که این اتفاق افتاده؟ هیچکس حرفی نزد، فقط گفتیم این آقا بد است. این مجازاتی بود که این آقا شد. افراد دیگر هم در این فوتبال داریم که باشگاههای ما را به بیراهه کشیدند. وقتی من میگویم و هیچکس با آن برخورد نمیکند و همه چیز بدتر میشود چه کاری باید انجام داد؟
  فارس: شما آیا به کسی مشکوکید که برخورد لازم نمیکند؟
  هدایتی: من میگویم با این حرفها برخورد لازم نمیشود چون اراده زدن دلالها وجود ندارد. متاسفانه قدرتش هم وجود ندارد و این اصلا خبر خوبی برای فوتبال ما نیست.
  فارس: قرار بود شما سهام پرسپولیس را بخرید؟
  هدایتی: بله. زمانی که من به پرسپولیس آمدم سعیدلو به من گفت علیآبادی منتظر تو است تا سهام پرسپولیس را بخری. من گفتم خودم تیم دارم، باز هم به من اصرار کردند که شما به پرسپولیس برو و ما میخواهیم پرسپولیس را به مردم بدهیم. به من گفتند حداقل 25 درصد پرسپولیس را به شما میدهیم تا با اداره باشگاه کارها را رو به جلو ببرید بقیه آن را هم به مردم میدهیم و چند درصد هم برای سازمان و دولت نگه میداریم تا نظارت لازم را داشته باشد. من هم با اصرار زیاد گفتم چشم.
  فارس: پس از اینکه به دیدار علیآبادی رفتی چه اتفاقی افتاد؟
  هدایتی: رفتیم پیش آقای علیآبادی و عضو هیئتمدیره پرسپولیس شدم، ایشان به من گفتند در اینجا حاضر شو و به پرسپولیس کمک کن، 5.5 میلیارد تومان هم آن سال پرسپولیس از من کمک گرفت و یک بخش به من چک دادند که آن چکها برگشت خورد. یک مقدار هم از آن یک میلیارد و نیم تومان وصول نشد. چکهایی که به من دادند برای اسماعیل وفایی و چند نفر دیگر بود که الحمدالله تمام آن چکها برگشت خورد. چون آنها با یکدیگر بد هستند این مسائل را تکذیب نخواهند کرد. آن روز علیآبادی می گفت آقای رئیسجمهور در اتاق خود مشغول وضو گرفتن بود، گفت آقایان 25 درصد را به هدایتی بدهید، نگذارید از پرسپولیس برود و او را حفظ کنید تا فعالیتهایش را دنبال کند، در همین حین وضو گرفتن نمیدانم سعیدلو به رئیس جمهور چه گفت که ایشان گفتند آقای علیآبادی صبر کنید. علیآبادی میگفت سعیدلو نمیگذارد و سعیدلو اعلام میکرد علیآبادی اجازه این کار را نمیدهد تا اینکه یک روز تماس گرفتم و اعلام کردم آقای سعیدلو، علیآبادی میگوید شما دروغ میگویید که ایشان گفتند، خودش دروغ میگوید و این دو پشت تلفن در حضور من دعوایشان شد به همین دلیل میگویم این تیم را نه به پیشکسوتان، نه به مردم و نه به من نمیدهند.

  فارس: آقای هدایتی شما چقدر تا به الآن وام گرفتهاید؟

  هدایتی: آن بدهیهایی که میگویند واقعا برای من جای تعجب دارد، اما من از سه بانک ملی، اقتصاد نوین و پارسیان وامهایی گرفتهام آن هم آنچنانی نیست و متعلق به شرکتهای زیرمجموعهای است که من دارم، چرا این وامهای من را میگویند؟ صحبت از داراییهای من نمیکنند که هدایتی چه داراییهایی دارد، خوشبختانه دارایی دارم که آنها نیز باعث شده تا در این فوتبال باشم اما مطمئن باشید به زودی نیز این وامها را تسویه حساب میکنم تا خیال همه راحت شود، من فقط یکی از شرکتهایم که مخصوص پرورش میگو است، میلیاردها ریال هزینه آن است. من خدا را شکر میکنم که این داراییها را دارم و مطمئن باشید تا زمانی که در این فوتبال خدمت میکنم سعی میکنم در خدمت این جوانان باشم. این را بدانید که یک تاجر و یک کارخانه دار و یا یک تولید کننده با وثیقه مالی وام می گیرد و این شرایط اقتصادی یک کارخانه دار است اما به خاطر شرایط اقتصادی باعث می شود که اختلالی در بازار ایجاد نشود. من شرکت تزیینات ساختمانی و شرکت فولاد هم دارم. کسی که از سال 58 کاسب و کارخانه دار است با فردی که در این 5،6 سال تازه به دوران رسیده و هزار میلیارد تومان وام گرفته فرق می کند. تازه او با رابطه و رانت این کار را کرده و ضمان کافی هم نداشته است. وام هایی که من گرفته ام با وثائق کافی بوده است و این قدر هم ملک دارم که مشکلی برایم پیش نیاید.

  فارس: و صحبت پایانی.
  هدایتی: دو مطلب را باید در این چند ساله رعایت کرد، به پیشکسوتان، بزرگترها، خاک خوردهها و کسانی که برای این ورزش چند سال زحمت کشیدند باید احترام گذاشت. در رشتههای دیگر نیز متأسفانه این مشکل را داریم. احترام به یکدیگر از بین رفته، مخصوصاً این جوانها که به پولی هم رسیدند و خدا را هم دیگر بنده نیستند. باید سعی کنیم پایههای اخلاقی را فراموش نکنیم، الآن دروغ، غیبت، آبروریزی، انتشار خبری قبل از تأیید شدن را داریم چرا این صحبتها را میکنیم. البته منظور من خبرگزاری فارس نیست به آن سایتهایی اشاره دارم که مخاطب زیادی هم ندارد. پیغمبر میگوید دیده را ندیده کنید، اما متأسفانه ما ندیده را دیده میکنیم.


  میدونی بن بست| زندگی کجاست؟؟؟
  جایی که...
  نه حق خواستن داری
  نه توانایی فراموش کردن


 2. 2 کاربر مقابل از SaEeD_ReD عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Majid:62 (29th January 2013), Ramin (29th January 2013)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا