خوش بینی وکلای پرسپولیس به حل و فصل پرونده ژوزه/ نمی تواند شکایت کند
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: خوش بینی وکلای پرسپولیس به حل و فصل پرونده ژوزه/ نمی تواند شکایت کند

 1. #1


  محل سکونت
  بابلسر روستای اسلام آباد
  نام واقعی
  روح الله بخشی
  استاتوس
  تو قلب من نوشته پرسپولیس سلطان عشقه
  شغل و حرفه
  كليه خدمات برق
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  9,574
  تشکر
  15,818
  تشکر شده 8,518 بار در 3,761 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 28 تاپیک

  خوش بینی وکلای پرسپولیس به حل و فصل پرونده ژوزه/ نمی تواند شکایت کند

  ژوزه هم تا الان شکایت نکرده چون مدرکی مبنی بر این موضوع به ما ارائه نشده ولی این دلیل انصراف مانوئل ژوزه از شکایت علیه باشگاه نیست.روزهای بعد از رفتن مانوئل ژوزه را پرسپولیسیها به چنان خوشی گذراندهاند که دیگر حتی در یادشان هم نیست که تلخیهای نیمه رفته از فصل، سهم بیشترش به نام این پرتغالی است. باشگاه اما نمیتواند تا این حد فراموشکار باشد؛ حداقل تا روزی که حساب و کتابهایش با این مربی را روشن نکرده.
  ژوزه روزی که رفت نیمی از پول قرارداد میلیاردیاش را گرفته بود و پیشنهاد تخفیف ۴۰ درصدی به باشگاه را هم نپذیرفت تا حتی در روزهای نبودنش، از پرسپولیس طلبکار باشد. بدتر از این اما شکایتی است که مانوئل ژوزه پیش از خداحافظی با ایران، مدعیاش شده بود و پرسپولیس را هم وادار کرد به دادخواهی در فیفا.
  همین شکایت را اما سرپرست کمیته روابط بینالملل فدراسیون- امید جمالی- اینطور زیر سوال برده: «مانوئل ژوزه هنوز شکایتی علیه پرسپولیس به فیفا ارائه نکرده است.» در توضیح ادعایش هم میگوید: «ما نامهای مبنی بر شکایت ژوزه از پرسپولیس دریافت نکردهایم. در حالی که فدراسیون رابط فیفا و باشگاههاست و اگر شکایتی در فیفا مطرح شده باشد، باید به ما اطلاع میدادند. البته شاید هم پروسهاش طول بکشد و یا اینکه شکایت در حال بررسی باشد ولی به هر صورت نامهای از فیفا به ما نرسیده.» این خودش یک امید تازه است برای پرسپولیس که شاید حضور در دادگاه ورزش را انتظار میکشید.
  هر چند که مدیربرنامه ایرانی مانوئل ژوزه همچنان مصرانه مدعی است که مرد پرتغالی، شکایت ضد پرسپولیسیاش را خیلی پیش از اینها گذاشته روی میز فیفا و منتظر نشسته برای گرفتن حقی که مال خود میداند: «ژوزه همان موقع که بحثش مطرح شد، از پرسپولیس به فیفا شکایت کرده و خود پرسپولیسیها هم همین را میگفتند. البته فعلا دارند مذاکره میکنند تا شاید همه چیز دوستانه حل شود و باشگاه هم پیگیر این قضیه است.»
  باشگاهنشینهای پرسپولیس اما میگویند که دیگر پای میز مذاکره با ژوزه نخواهند نشست: «در یک مقطع حاضر بودیم با پرداخت مبلغی پرونده را تمام کنیم. مذاکره هم کردیم ولی مانوئل ژوزه پیشنهادمان را نپذیرفت و با رفتارهای غیرمتعارفش فضا را برای شکایت باشگاه باز گذاشت.»
  حرف باشگاه درباره شکایت مرد پرتغالی هم تکرار همان ادعایی است که از سرپرست کمیته روابط بینالملل فدراسیون شنیده بودیم و مصطفی شکری- که به سرانجام رساندن این پرونده را گردن گرفته- در قامت مشاور حقوقی پرسپولیس اینگونه به زبان میآوردش: «روند رسیدگی به شکایتها در فیفا اینجور است که به محض وصول شکواییه، به طرف مقابل اطلاع داده شده و مدارک ضمیمه شده در این شکواییه هم به طرف دیگر منتقل میشود. در واقع با ارسال مدارک به طرف مقابل، فیفا موضع او را جویا میشود و مدارک و شهود جدید را طلب میکند. انتقال مدارک به دو طرف دعوا آنقدر تکرار میشود تا جایی که فیفا حس کند مستنداتش درباره پرونده به حد کفایت رسیده و آن وقت میرود برای تصمیمگیری. ژوزه هم تا الان شکایت نکرده چون مدرکی مبنی بر این موضوع به ما ارائه نشده ولی این دلیل انصراف مانوئل ژوزه از شکایت علیه باشگاه نیست و باعث نمیشود که ما همهچیز را تمام شده بدانیم.»
  در واقع این پرسپولیس بود که با ژوزه وارد دعوا شد و اولبار، علیه او به فیفا شکایت برد. اتفاقی که مشاور حقوقی مدیرعامل دربارهاش میگوید: «ما طبیعتا منتظر شکایت ژوزه نمیماندیم و بر اساس منافع باشگاه و اقتضای شرایط، باید شکایت میکردیم. لایحه ابتدایی را خیلی وقت است به فیفا فرستادهایم و تا الان باید به دست ژوزه هم رسیده باشد. در این لایحه متذکر شدیم که مدارک بیشتری برای اثبات ادعایمان داریم و منتظر لایحه تکمیلی باشگاه باشند. الان هم در حال تکمیل مدارک و این لایحه هستیم که البته ارسالش به فیفا منوط به دستور مدیرعامل است.»
  شکایت پرسپولیس از مانوئل ژوزه را اما پیکی غیر از فدراسیون به فیفا رسانده که در توضیح این اتفاق، سرپرست روابط بینالملل این فدراسیون میگوید: «یک مواقعی هست که فیفا اینجور شکایتها را بررسی میکند و جواب هم میدهد اما گاهی هم اصرار دارد که مکاتبهها از طریق فدراسیون انجام شود و خودش فدراسیون را در جریان میگذارد که فعلا در مورد پرسپولیس چنین موضوعی را مطرح نکرده است.»
  تهدید مانوئل ژوزه به شکایت، به خاطر نگرفتن همه پول قراردادش بود. حال آنکه در این دعوا پرسپولیسیها خود را مدعی دانسته و شکایتشان را با این مقدمه آغاز کردهاند: «ژوزه در رفتاری عجیب و غیرحرفهای کشور را ترک کرده و رفته که این در عرف حرفهای مربیگری یک اتفاق نادر و تخلف عمده به حساب میآید. با این کار او ما حتی میتوانیم مبالغ پرداختیمان را هم مطالبه کنیم.»
  اما آیا محروم کردن ژوزه از همراهی پرسپولیس- اعم از تمرینها و اردوی پیش از بازی و نشستن روی نیمکت تیم- نمیتواند بهانهای باشد برای محکوم کردن باشگاه از سوی ژوزه؟
  مشاور حقوقی باشگاه اینطور پاسخمان را میدهد: «هیچیک از این موارد چنین حقی را برای او ایجاد نمیکند. باشگاه اگر مربی دیگری را آورده بود، یا اقدامی میکرد برای فسخ قرارداد آن وقت این حق برای ژوزه ایجاد میشد که شکایت کند ولی الان، نمیتواند. من خود شما را مثال میزنم. یک روز ابزار کار در اختیارتان نیست و میگویند امروز را نمیخواهیم کار کنی ولی شما سر ماه میتوانی حقوقت را طلب کنی و آنها مجبورند آن را بپردازند. ما هم چند روزی را به ژوزه استراحت دادیم اما نگفتیم پولت را نمیدهیم. او هم میگوید پولم را بدهید و اصلا با کار نکردنش مشکلی ندارد.»
  همین «پول»ی هم که پرسپولیسیها میگویند، داستانی دارد برای خودش. پولی که به گفته قرارداد رسمی و ثبت شده مانوئل ژوزه ۴۸۰ میلیون تومان است و قرارداد مخفی همین مربی از میلیاردی بودن آن خبر میدهد. اگر طلب دستیارهای ژوزه را هم حساب کنیم میشود چیزی حدود ۶-۵ میلیارد تومان. بدتر از همه اینکه فیفا قراردادی را به رسمیت میشناسد که به زبان بینالمللی ترجمه شده یعنی همان قرارداد میلیاردی که مربی پرتغالی به آن امید بسته.
  البته فدراسیوننشینها میگویند که اگر قرار بر پادرمیانی باشد آن وقت آنها هم در حمایت از پرسپولیس قرارداد ۴۸۰ میلیونی ژوزه را رو خواهند کرد: «فدراسیون تنها زمانی به پرونده ورود میکند که فیفا خواسته باشد. البته فیفا معمولا از خود باشگاهها توضیح میخواهد که باشگاهها از طریق فدراسیون پاسخ خواهند داد اما این احتمال هم هست که فیفا در مورد اتفاقی که باعث شکایت شده، از فدراسیون استعلام بگیرد. ضمن اینکه اگر قرار بر پادرمیانی فدراسیون باشد در آن صورت ما هم مدارک و مستنداتمان را به همراه قرارداد ثبت شده مانوئل ژوزه ارائه خواهیم کرد. برخلاف آنچه گفته شده این قرارداد با وجودی که به زبان فارسی تنظیم شده اما با یک ترجمه، رسمیت پیدا خواهد کرد.»
  آنچه مشخص است اینکه در پرونده این شکایت، پرسپولیس امیدوار است با پیروزی در دعوای به راه افتاده، شکست در انتخاب مرد پرتغالی را تلافی کند. برگ برندهاش هم شاید همین قراردادی باشد که پیش از این، مایه دردسر باشگاه تلقی میشد و بهانهای برای محکومیت پرسپولیس.
  منبع: گل


  هادی جان ب گفتت 57 امتیازی شدیم ولی تقریبا همون 57 پاشنه آشیل قهرمان نشدنمون شد چون خوزستانی ها همون دقیقه گل زدن


  داش هادی تشکر میکنم ازت بابت اتحاد و هم دلی ک در تیم ایجاد کردی


 2. 2 کاربر مقابل از Arash 1990 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  FaRsHaD_8 (2nd February 2013), گلبول قرمز (2nd February 2013)

 3. #2


  نام واقعی
  آرش
  استاتوس
  كنجكاو
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | France
  نوشته ها
  59
  تشکر
  73
  تشکر شده 33 بار در 9 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  خدا كنه حل شه
  5-6 ميليارد

 4. #3


  محل سکونت
  بابلسر روستای اسلام آباد
  نام واقعی
  روح الله بخشی
  استاتوس
  تو قلب من نوشته پرسپولیس سلطان عشقه
  شغل و حرفه
  كليه خدمات برق
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  9,574
  تشکر
  15,818
  تشکر شده 8,518 بار در 3,761 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 28 تاپیک
  فكرنكنم حل شه


  هادی جان ب گفتت 57 امتیازی شدیم ولی تقریبا همون 57 پاشنه آشیل قهرمان نشدنمون شد چون خوزستانی ها همون دقیقه گل زدن


  داش هادی تشکر میکنم ازت بابت اتحاد و هم دلی ک در تیم ایجاد کردی


مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا